Strona 1 z 1

Przygotowanie gołębi do wystawy

: pt paź 24, 2008 9:31 pm
autor: zbyszek
Witam Panowie.Chciałbym się dowiedzieć jak u was wygląda przygotowanie gołębi do wystawy Ja w tym roku pierwszy raz będę wystawiał gołębie i mam sporo wątpliwości na ten temat. Najbardziej mnie martwi prawidłowa ilość piór w ogonie .29 listopada będzie wystawa a ja obawiam sie że te pużniejsze młode nie zdążą wymienić sterówek .Czy złym pomysłem by było wyrwać im je teraz na te 35 dni przed wystawą ? Czy zdążą im odrosnąć?W jakim systemie wypadają pióra z ogona?

: pt paź 24, 2008 9:57 pm
autor: SETER
Kolego, włoski sobie wyrwij (jak je jeszcze posiadasz) - życzę przyjemnych doznań.
A tak poważnie, radzę przeczytać artykuł (na ten temat) z czasopisma "Gołębnik" (listopad 2006r.) - jaśniej się już nie da.
Podstawa, to zawieźć kał gołębi do badania parazytologicznego, oraz porobić wymazy w wola u minimum 5 sztuk. Jak wyniki będą dodatnie - leczyć.
Dobrze żywić, przyzwyczajać gołębie do klatek wystawowych, podawać immunostymulatory (np. wyciąg z jeżówki), zakwaszacze itp.
No i szczepić. Jeśli wiesz, jak właściwie postępować z gołębiami w tym okresie (w ogóle), to z przygotowaniem do wystawy również sobie poradzisz.

hejka

: sob paź 25, 2008 8:13 pm
autor: krystek
Hejka hodowcy.koledzy ja do wystawy jestem juz przygotowany bardzo dobrze!!! Piora odrosna gołebiąm tylko potrzebuja one duzo witamin ja podaje swoim skrzydlatym od poczatku wrzesnia karme pierzeniowa, teraz przechodze na taka zimowa duzo grochu rzepaku gryki. a pozatym golebie maja dostep cały czas do wiatmin w mineralu. I dwa razy w tygodniu kąpie gołebie w soli kapielowej na upierzenie!!!

: sob lis 29, 2008 3:16 pm
autor: zbyszek
Witam. No sam się przekonałem że sterówki wyrastają cały miesiąc.Tak że zdążyły odrosnąć moim gołębiom na wystawe