Stawaki i brodawczaki w jednym gołebniku ?

baster
Kontakt:

Stawaki i brodawczaki w jednym gołebniku ?

Post autor: baster » śr lis 26, 2008 7:34 pm

Witam i pozdrawiam .mam pytanie zawsze hodowałem stawaki i garłacze ostatnio bardzo podobają mi się brodawczaki polskie czy mogę te ptaki trzymać w jednym gołebniku ( nie będą się lać ?)a nie mam możliwości zbudowania osobnego gołębnika jest podobny temat na forum tylko chodzi o pomorskie nadmieniam że hoduje stawaki śląskie ,garłacze górnosląskie koroniate(sztaficery) oraz stawaki czeskie za wszystkie odpowiedzi i uwagi dziękuję.pozdrawiam :P

baster
Kontakt:

Post autor: baster » wt gru 16, 2008 2:19 pm

jak tak ma wyglądać pomoc wszystkich Wielkich tego forum to bardzo dziekuję .

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » wt gru 16, 2008 3:54 pm

Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią. Wydaje mi się, że nie uzyskałeś tutaj poparcia dla swojego pomysłu. :?
Dirko

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » wt gru 16, 2008 10:06 pm

Czy kolega widział kiedyś aby jakaś rasa wzajemnie miedzy sobą się nie tłukła? ...tak tez myślałem, odpowiedz sobie doprowadź sam ;)

Slawek

Post autor: Slawek » śr gru 17, 2008 11:58 am

Witam. Odpowiedzialo Ci dwóch chlopców , ale tym się nieprzejmuj... Dlaczego miałbyś nietrzymac rożnych ras w jednym gołębniku. Abyś niedopuścil do krzyżowania miedzy rasowego. Pozdrawiam

baster
Kontakt:

Post autor: baster » śr gru 17, 2008 1:13 pm

Witam.Panowie dziekuję za odpowiedzi chciałem się upewnić bo nie mam doświadczenia w hodowli gołębi krótko dziobych obawiałem się że moje stawaki bedą zbyt agresywnie zachowtwały się wobec brodawczaków ale z tego co widzę bedzie OK.Myślałem że ptaki z krótkim dziobem nie potrafią się bronić ale jest odwrotnie .pozdrawiam

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » śr gru 17, 2008 11:24 pm

Niektóre krótkodziobe są bardziej zadziorne od tych większych :) Według mnie nie powinny się tłuc. Najważniejsze jest to aby nie krzyżowały się miedzy sobą.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw gru 18, 2008 12:01 pm

Sory, ze piszę dopiero teraz, ale nie miałem na nic czasu. Do rzeczy: można trzymać razem gołębie różnych ras, nawet drobne z dużymi, podstawowy warunek, to nie dopuścić do przepełnienia gołębnika. Wtedy nie ma bójek, infekcji, nawet się ptaki miedzy sobą nie krzyżują.Mam w jednym z gołębników brodawczaki podkarpackie, śląskie tarczowe i razem z nimi dwie pary maściuchów i nie ma problemów.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » czw gru 18, 2008 5:20 pm

witam.Krzysiek hodujesz brodawczaki podkarpackie mam pytanie czy białe lotki u karpiatego ptaka należy przyjąć jako wadę czy też mogą występować mam samiczkę ktura jest bardzo ładna ale ma po dwa białe piórka w pierwszym rzedzie .pozdrawiam

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt gru 19, 2008 12:16 am

baster pisze:witam.Krzysiek hodujesz brodawczaki podkarpackie mam pytanie czy białe lotki u karpiatego ptaka należy przyjąć jako wadę czy też mogą występować mam samiczkę ktura jest bardzo ładna ale ma po dwa białe piórka w pierwszym rzedzie .pozdrawiam
Witam
Nie jest to wadą :wink: A tu masz link do projektu wzorca :arrow:
http://hodowla-kisiel.eu.interia.pl/brodawczak.php.html
POZDRAWIAM amcane

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt gru 23, 2008 10:34 am

Witam. sory, że tak póżno się odzywam, ale byłem zawalony pracą. Amcane praktycznie odpowiedział już za mnie. pozdrawiam.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » śr gru 24, 2008 3:18 pm

witam.dziękuje wszystkim za odpowiedzi i życzę zdrowych wesołych swiat oraz szczęśliwego nowego roku 2009 .pozdraw

ODPOWIEDZ