Inkubator do jaj

bazant
Kontakt:

Inkubator do jaj

Post autor: bazant » wt lut 03, 2009 8:41 pm

Mam zamiar zrobić sobie inkubator do przechowywania jaj na loty, szkoda mi kasy na zakup nowego a poszperałem w necie i można sobie taki inkubator zronbić samemu. Tutaj na tej stronie jest artykuł o budowie inkubatora który znalazłem: http://www.inkubatory.net/. Czy macie swoje doświadczenia z takim inkubatorem, czy to dobry pomysł? Nie chciał bym stracić jaj.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » wt lut 03, 2009 9:10 pm

a pod co podłożysz młode? Chociaż to nie jest głupi pomysł. Nawet dla gołębi ozdobnych. Niektóre z moich gołębi są bardzo płochliwe. Gdyby tak zabrać im te jajka a podłożyć plastikowe i potem tylko podmienić na pisklęta to nie byłoby problemu przeziębienia jaj, i innych tego typu sytuacji.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » śr lut 04, 2009 8:25 am

mogę podpowiedzieć jaki ja inkubator miałem do hodowli agam brodatych <jaszczurek> i sprawdził się, może byłby dobry tez do gołębi

1) inkubator wodny: 2 akwaria, wermikulit, grzałka akwarystyczna z termostatem, 2 termometry akwarystyczne, prowadnica i szyba do przykrycia <i styropian do obłożenia>

2) inkubator suchy: akwarium, piach kwarcowy, kabel grzewczy, termometr, termoregulator, szyba do przykrycia z prowadnicami <styropian do obłożenia>

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 04, 2009 8:57 am

Wypowiedź "bazanta" zrozumiałem w ten sposób, że poszukuje inkubatora do przechowywania jaj, a nie ich inkubacji, a to jest zasadnicza różnica.

Może "piobar" wie lub zrobi rozeznanie, jak długo i w jakich warunkach temperaturowych mogą być przechowywane jajka bez rozpoczęcia rozwoju zarodka lub jego bardzo wolnego rozwoju.

Mnie się wydaje, że "bazantowi" o to chodzi.

POzdr.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » śr lut 04, 2009 1:20 pm

ja po tej wypowiedzi zrozumiałem że kolega poszukuje inkubatora, zwłaszcza jak zobaczyłem: www.inkubatory.net/

a do przechowywania jaj w warunkach domowych <na uczelni też tak są przechowywane jaja ptactwa> jest lodówka o temp +5 do +7 stopni, tylko na krótki okres 2-3 tygodni

grzegorz_szp
Kontakt:

Re: Inkubator do jaj

Post autor: grzegorz_szp » wt gru 20, 2011 11:50 pm

Witam wszystkich .Temat inkubatora trochę ucichł,ale mnie nadal nurtuje.Jestem ciekaw czy ktoś używa inkubatora do inkubacji jaj gołębi.Ja hoduję gołębie ciężkie ,które mimo odpowiednio przygotowanych gniazd gniotą jaja ,wyrzucają lub zaziębiają.Zbyt duża jest ilość zniszczonych jaj w sezonie,a gołębie powyżej kilograma szybko stają się niedołężne,przez co też bezpłodne.
Ciekawi mnie,przede wszystkim jaki procent młodych się kluje z inkubatora,kondycja tych młodych-czy na przykład nie są wtedy słabsze ,bardziej chorowite?
Może ktoś wrzuci tutaj coś konkretnego z własnego doświadczenia?

Pozdrawiam G.S.
Pozdrawiam G.S.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » wt maja 15, 2012 12:00 am

Odnośnie inkubatora, jeżeli zna się środowisko sprzyjające wylęgnięciu jaj gołębi to zrobienie inkubaqtora to żaden problem trzeba znać wilgotność i temperaturę, muszę się pochwalić bo hoduję jaszczurki agamy brodate, sam zrobiłem inkubator i dziś po 53 dniach inkubacji wylęgły się malutkie jaszczurki po raz pierwszy u mnie :P :P :P :P :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

turkot1989
Kontakt:

Post autor: turkot1989 » wt maja 15, 2012 6:52 pm

tak ale jaszczurki w porównaniu do gołebi to zupełnie inna sprawa. Jajka jaszczurek musza byc w torfie albo wermikulicie troszke kabla grzewczego codziennie zraszac samą powierzchnie letnia woda i młode sa(sam w tamtym roku wychowałem prawie 80 młodych z jednej samicy Sandfire i samca red) dla ciekawości jajka agam po zniesieniu sa bardzo małe w samej błonie a potem cały czas dzięki wilgotnosci rosną. Inkubator dla gołebi masakra jajka musisz minimum raz dziennie obrócić wilgotność na poziomie 60% temp ok 38,2 a ile młodych sie wykluło tragedia na 20 jajek 4 młode reszta popsuta nie wiem dlaczego.
Życze powodzenia w hodowli gołębi w 2012
Kraków

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr maja 16, 2012 6:57 am

Ja akurat zrobiłem inkubator mokry, ciekawe czy inkubator do jaj kurzych zdałby egzamin? mój wujek hoduje pocztowe i podkłada im jedni jajko kury i wylęgają się kurczaki, czyli wymagania podobne.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw maja 17, 2012 11:28 pm

A mi się termostat w inkubatorze zaciął i ugotowałem 83 jajka bażantów :(

ODPOWIEDZ