Przygotowanie ptaków do wystaw

opal
Kontakt:

Przygotowanie ptaków do wystaw

Post autor: opal » wt sty 11, 2011 9:05 pm

Witam.Ponieważ sezon wystaw w pełni,chciałbym się dowiedzieć jak Wy to robicie.Potem porównamy nasze doświadczenia..Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Przygotowanie ptaków do wystaw

Post autor: wscekly4405 » wt sty 11, 2011 9:55 pm

łapię w gołębniku i na wystawę :D
golebie-akrobatyczne

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt sty 11, 2011 9:58 pm

bardzo dobra taktyka i co najważniejsze sprawdza się !!

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt sty 11, 2011 10:30 pm

Ja do salonu kosmetycznego i fryzjera najpierw oddaje

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt sty 11, 2011 10:37 pm

też podobno się sprawdza el trzeba uważać z Ttrwałą bo może przypalić piórka... :lol:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt sty 11, 2011 10:38 pm

Witam.Trzech mocnych hodowców.I takie odpowiedzi.Jak ja to robię i dlaczego napiszę jutro.Dziś jestem padnięty bo miałem awarię i wróciłem na holu do Warszawy.Ma jednak pytanie naprowadzające,czy nigdy nie słyszeliście o tym,że ptaki wracają z wystaw chore?

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt sty 11, 2011 10:41 pm

To sie wtedy podaje De Werde czy jak to się tam nazywa :D Ja nie jestem mocnym hodowcą nawet nie wiem czy jestem hodowcą ...

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt sty 11, 2011 10:43 pm

łby swoim pourywam i po chorobie nie widzę problemu żadnego pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt sty 11, 2011 10:46 pm

Właśnie dla tego nie wystawiam :roll: :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt sty 11, 2011 10:51 pm

Nie wystawiasz bo nie umiesz przygotować do wystawy :P

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt sty 11, 2011 11:04 pm

Mam pytanie.........
Czy sędziowie oceniający ptaki,zakładają rękawiczki jednorazowe dla ptaków z każdej innej hodowli. :?:
Może myją ręce po ocenieniu ptaków z każdej innej hodowli. :?:
A może nie zdają sobie sprawy ,że mogą coś przenieść na dłoniach :?: :shock:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt sty 11, 2011 11:09 pm

Witam.To nie grozi bo polscy sędziowie nie biorą ptaka do ręki.Chyba,że swojego.Wtedy też niektórzy ręki nie myją tylko witają się nią z hodowcą.Powinni moim zdaniem umieścić w regulaminie taki paragraf "Lejąc sędzia trzyma ptaka lewą ręką,a witając się z hodowcą podaje rękę prawą" :lol: :lol: .Dobrze,że nie wystawiam bo miałbym przechlapane. :o :o

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » wt sty 11, 2011 11:14 pm

dosłownie przechlapane :D

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt sty 11, 2011 11:18 pm

opal pisze:Witam.To nie grozi bo polscy sędziowie nie biorą ptaka do ręki.Chyba,że swojego.Wtedy też niektórzy ręki nie myją tylko witają się nią z hodowcą.Powinni moim zdaniem umieścić w regulaminie taki paragraf "Lejąc sędzia trzyma ptaka lewą ręką,a witając się z hodowcą podaje rękę prawą" :lol: :lol: .Dobrze,że nie wystawiam bo miałbym przechlapane. :o :o
JAAAAAAASNEEEEEEEE opal :wink:
img_0711.jpg
img_0712.jpg

CI PANOWIE ZGUBILI GDZIEŚ 20 groszy I MUSZĄ PRZECZESAĆ KAŻDĄ KLATKĘ :D

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 12, 2011 12:25 am

Witam.Tylko pozują do zdjęcia.Jak fotograf się zwinął to przelecieli pozostałe klatki w 5 minut.Dispar pisał,że im płacą od sztuki. :D :D

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr sty 12, 2011 1:27 am

Witam. PRZYGOTOWANIE DO WYSTAWY:
1. Wyłapać gołębie (mogą być te najładniejsze)
2.W tajemnicy przed żoną , umieścić w pralce (automat, bo kręci się w lewo i prawo)
3. Nastawić czas prania (w zależności od stopnia ufajdania)
4. Wyjąć z pralki (nie ważne czy jeszcze żyją)
5.Wysuszyć (nie palnikiem do wypalania gołębnika)
5. nie wirować (mogą dostać kręćka)
6. Zapakować w pudełko (po mikrofali ,będą miały ciepło)
7.Dostarczyć do punktu zbiorczego (wystawa)
8.Jak przeżyją , zabrać z tego cyrku (można nie swoje)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr sty 12, 2011 9:19 am

Właśnie, że sędziowie wyciągają z klatek nie wszystkie tylko te najlepsze żeby porównać między sobą. Sędziowie nie ściskają "ptaka" w ręku sędziowie leją na siedząco :lol:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 12, 2011 10:58 am

Witam.Porównują między sobą,który ma dłuższego :?: :?: :?: .

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » śr sty 12, 2011 12:53 pm

Brak słów.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 12, 2011 1:31 pm

Witam.Odczekałem kilkanaście godzin.Jest sporo postów.Temat odwiedziło prawie 200 osób.Efekt ? Nawet jednego rozsądnego zdania.Nic.Zero.Czy w dalszym ciągu się dziwicie,że ludzie gdy chcą się czegoś nauczyć piszą do mnie na PW ?.Bo na forum nie mają na to żadnych szans.Można pożartować(sam to robię).Jednak to forum powstało po to by propagować dobre wzorce wśród innych(zwłaszcza młodych) hodowców.Czy tak jest?
Przygotowanie ptaków do wystaw to nie tylko odpowiednia pielęgnacja i kosmetyka podkreślająca ich walory rasowe.To przede wszystkim zabezpieczenie zdrowia ptaka.Musimy mieć pewność,że nasze ptaki nie zarażą innych a inne nie zarażą naszych.Pytanie brzmiało "wiozę ptaki do Warszawy jak je fachowo przygotować ? ".Trochę za póżno pytający się obudził.Dając ptaki na wystawy musimy przedstawić zaświadczenie od weta,że ptaki były szczepione.Więc jeżeli ktoś nie szczepił to musi to zrobić przed wystawą.Niestety by ptaki zaszczepić trzeba mieć pewność ,że są zdrowe.Więc trzeba zrobić badania(robale,rzęsistek,salmonella itd).Jeżeli ptaki szczepiliśmy wcześniej nie zwalnia nas to wcale od przeprowadzenia takich badań.Bo nie chcemy przecież zarazić np.rzęsistkiem ptaków kolegi.Czyli zrobiliśmy badania,przeprowadziliśmy ewentualne kuracje i mamy pewność,że nasze ptaki są zdrowe i zaszczepione.Czy to wszystko.Nie to dopiero początek.Teraz musimy odpowiedni wcześnie oswoić ptaki z klatką wystawową identyczną jak na wystawie.By oswoić ptaka z ludżmi i aby ptak nie bał się zwiedzających i sędziego hodowca kilka razy dziennie ma wyjmować ptaka z klatki i pobudzać go pałeczką do przyjmowania prawidłowej postawy.Na wystawę w Broniszach ptaki zawoził mój syn.Pytam "jak tam inne ptaki".Syn mówi "tata mamy przechlapane,wszystkie kariery stoją wyprostowane jak świeca i krążą jak szalone po klatce,a nasze się uwaliły i leżą".To daje przygotowanie.Ptak nie jest zestresowany bo jest przyzwyczajony do klatki i chętnie pobiera pokarm i wodę.Ptak zestresowany ani nie je ani nie pije.Stres to choroba,nie pobieranie wody i pokarmu to choroba.Transport ptaków ma być jak najkrótszy.W żadnym przypadku nie może to być poczta.Transportujemy ptaki w specjalnych klatkach,gdzie każdy ptak ma swoją przegródkę.Ja mam dwie takie klatki jedna na 6 druga na 10 ptaków.Przed wystawą ptak ma mieć podany:zakwaszacz,probiotyk,elektrolity,miód(glukoza) oraz immunostymulator(jeżówka).Dobrze dać ze dwa razy miód+cytryna+czosnek.Dobrze pogadać z osobą opiekującą się ptakami w trakcie wystawy by podała zakwaszacz i elektrolity do wody.I ostatnia sprawa.Ptak po wystawie nie trafia do gołębnika tylko na kwarantannę.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr sty 12, 2011 1:58 pm

Witam. Krzysiu , uważnie przeczytałem twój ostatni post i doszedłem do wniosku , że uczestnicząc w tym forum przez ostatnie 3 lata, chyba wchłonąłem większość wiedzy jaką przekazałeś ty i inni forumowicze , a dlaczego tak uważam , bo właśnie tak jak opisujesz po wyżej, przygotowałem Gołębie do wystawy w Warszawie i wcześniejszych wystaw też, poza jednym wyjątkiem , gołębie z wystawy wracają prosto do gołębnika , a to tylko z takiego powodu, że nie mam warunków żeby oddzielnie trzymać te 15 gołębi. Po wystawie powtarzam te same czynności co przed wystawą , badanie na rzęsistka , kokcydia i jaja pasożytów wewnętrznych wykonuję sam i staram się obserwować zachowanie wszystkich gołębi w gołębniku. Pozdrawiam.

Marcin128
Kontakt:

Post autor: Marcin128 » śr sty 12, 2011 2:03 pm

edek3 pisze:Brak słów.
Ma Pan rację,gdy mlody chodowca zada pyt. a podobne już bylo,to wtedy leci wiązanka o zasmiecaniu :oops:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr sty 12, 2011 3:06 pm

Marcin128, nie z rzucaj winy na to że leci wiązanka o zaśmiecaniu , bo sam pamiętam taką sytuację jak było pytanie o katar ,a ten temat już był przynajmniej 3 razy poruszany (ale poszukać nie łaska), a komputerem to lepiej potrafią posługiwać się młodzi jak ci starzy wyjadacze i wiedzą co to jest wyszukiwarka i jak jej użyć.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr sty 12, 2011 3:09 pm

Witam.Edziu jak Ci się nie podoba to co piszę.To zrób to lepiej.Odpowiedz chociaż raz wyczerpująco na zadane pytanie.Jednak Tobie nie tylko słów brak,Tobie brakuje przede wszystkim wiedzy.I w tym jest problem.

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » śr sty 12, 2011 3:22 pm

Witam, słyszałem kilka razy taką historię że facet kupił gołębia na wystawie (nie wiem czy od hodowcy czy na giełdzie) a po jakimś czasie wyrosłu mu niepotrzebne piórka. Praktykuje się takie przygotowywanie gołębi do wystaw? Czy to zjawisko marginalne czy już reguła?
Karol.

ODPOWIEDZ