Hodowla Garłaczy Pom.

flisek218
Kontakt:

Hodowla Garłaczy Pom.

Post autor: flisek218 » czw sty 20, 2011 2:22 pm

Witajcie!!!

Chciałby zaczerpnąć troszkę rad od was..

1.Jestem poczatkujacym i chcialbym sie dowiedziec na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przy hodowli tego gatunku.

2.Gołębnik sie po woli buduje i chcę hodować Garłacze Pom. powiedzcie czy są dobrymi gołębiami i czy potrzebna jest im woliera odpowiedzcie na te pytania z góry dzięki

Dispar
Kontakt:

Re: Hodowla Garłaczy Pom.

Post autor: Dispar » czw sty 20, 2011 2:35 pm

http://golebnik.pl/forum3/search.php?st ... 2Bpomorski++
Na drugiej stronie jest link do hodowli garłaczy kolegi matisliwa.

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » czw sty 20, 2011 2:49 pm

dzięki ale chciałbym skorzystać z wiedzy normalnej swoimi słowami abyś napisał a nie że ty piszesz od razu link do strony oki :wink:

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » czw sty 20, 2011 2:57 pm

Pomyśl od razu o mamkach :) Radził bym ci narazie zacząć od 4 par a reszta to mamki bo inaczej nic nie wyciągniesz od nich. Ja sam jestem początkujący jeżeli chodzi o pomorskie. Jak chcesz żeby ci ktoś odpowiedział na pytanie to bardziej je sprecyzuj. Co do woliery to jak będzie lato to raczej bedziesz wypuszczał gołębie ale w zime to wiadomo drapieżniki i brzydka pogoda wiec woliera się przyda na pewno.

flisek218
Kontakt:

Garłacz Pomorski czy warto???

Post autor: flisek218 » czw sty 20, 2011 4:34 pm

Jestem ulubieńcem Garłaczy Pom. dla mnie są to najładniejsze ale oczywiście każdy ma swój gust
Chciałem się dowiedzieć czy warto hodować tą rase ponieważ buduje sie już gołębnik i zastanawiam się co do tego???
Jednak chyba wybiorę ten gatunek???
Doradźcie mi czy watro hodować Garłacze Pom. i ile parek Garłaczy mogę trzymać w gołębniku 4m szerokość 3m długość 2 wysokość proszę was od odpowiedź bo jest sprawa bardzo pilna dodaje że nie jestem profesjonalistą tylko początkującym i mam 13 pozdro

krzysiek
Kontakt:

Re: Garłacz Pomorski czy warto???

Post autor: krzysiek » czw sty 20, 2011 4:41 pm

Garłacz pomorski to trudna rasa,więc nie polecam jej dla początkującego hodowcy.Jeśli lubujesz się w garłaczach,to może zacznij od czegoś łatwiejszego w hodowli. Jest kilka fajnych i samodzielnie odchowujących młode ras. Przykładowo morawski siodłaty,garłacz śląski,stawak polski,garłacz słowacki,górnośląski koroniasty. Ja z garłaczami zaczynałem jako małolat i były to właśnie stawaki polskie i morawskie siodłate.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » ndz lut 20, 2011 8:44 pm

Nie zakładam nowego tematu ale mam pytanie w temacie garłaczy tylko ,że garłaczy z Norwich.
Zadałem to pytanie w dziale "ocena gołębi" ale jakoś nie zostało zauważone.
Może tu się ktoś wypowie na temat karmienia młodych przez te gołębie.
Czy używacie mamek czy karmią one same swoje młode ? Nie mam doświadczenie z tymi ptakami, kiedyś miałem brneńskie i vorburskie a te same sobie radziły z wychowaniem młódków.
Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 20, 2011 8:52 pm

Moi koledzy hodują garłacze norwich i używają mamek. To rasa niedużych gołębi, ale z wielkimi garłami, a co się z tym wiąże, z tendencją do "zawieszania" wola. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy pozwolimy im na odchowywanie młodych. Dlatego potrzebne są dla nich mamki. To nie wszystko. Zarówno dorosłe ptaki jak i młódki oraz karmiące je mamki powinny dostawać drobne ziarna, dlatego koledzy do ich żywienia stosują specjalistyczne karmy dla ras krótkodziobych.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn lut 21, 2011 7:35 am

Panie Krzyśku z tymi drobnymi nasionami to prawda, systematyczne karmienie żeby się nie objadały po podaniu karmy też.
Zapytałem , ponieważ słyszałem różne głosy na temat chowu tych pięknych ptaków.
Kolega ma garłacze pomorskie i ma pary ,które po kilka lat same odchowują młode i nigdy w tym czasie nie miały problemów z wolem a podaje im groch , kukurydzę czyli grube nasiona.
Z drugiej strony gołębie nigdy nie karmiące swojego potomstwa zapadały na to schorzenie.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 21, 2011 8:09 am

Kiedyś pojechałem z kolegami do jednego z czołowych hodowców garłaczy norwich. Pytaliśmy o metody hodowli. Koledzy nabyli od niego kilka niezłych ptaków. Podpowiedział nam, że podstawą jest by nie dopuścić do karmienia młodych. Zdziwiony zacząłem drążyć temat, wiec otrzymałem odpowiedź, że garłacze nie będą miały problemów z karmieniem, może to jednak wpłynąć na deformację wola.Jeśli pozwolimy im karmić, spowoduje to, że samiec w wieku 3 -4 lat będzie zamiast normalnego garła nosił owieszony, ciągnący się po ziemi wór. Własnie aby tego uniknąć nie dopuszcza się do lęgów a jajka lub malutkie młode są podkładane pod mamki.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pn lut 21, 2011 9:27 am

Ptaki te podobają mi się od dawna i stąd moje pytanie.
Kontaktowałem się z kilkoma hodowcami tych ptaków i większość używa mamek, ale jeden mi odpowiedział, że jego norwiki karmią co drugi ląg. Trochę mnie to zastanowiło i dlatego te wątpliwości.

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » pn lut 21, 2011 8:29 pm

no nie wiem jak to jest niektóre potrafią wychować same chodzi mi o Pomorskie a nie które choćbyś się uparł to i tak rozbiją jajko i tak poza tym można jeszcze troche temu zapobiec obcinając łapcie ale to bez sensu by wyglądało no a Garłacze Norwich nie mają łapci chodzi tam o gardło no ja nie pomogę ponieważ nie zbyt wiele wiem na temat akurat tej rasy no o pomorskich to więcej o wiele mógłbym poradzić dzięki
pozdrawiam Bartosz

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw lut 02, 2012 1:24 pm

Kolega musi również nauczyć się jak radzić sobie z zawieszeniem wola, z krwawiącym piórem itd.
To są ptaki bardzo wymagające nawet co do gniazda w celi, gołębnika i woliery.
Radzę się zaopatrzyć choć w kilka mamek typu koszuły, rysie, pawiki, mamki naprawde się przydadzą :!:
Garłacze, mamki i młode najlepiej trzymać w osobnych gołębnikach, dla garłaczy najlepiej niskie i duże gołębniki.
Trzeba częściej sprzątać jak się chce mieć piękne i czyste łapcie u garłaczy.
U garłaczy trzeba czasami przycinać łapcie, ja cały rok nie przycinam łapci bo ładniej wyglądają i jest mniej krwawień a co do lęgów to nie zauważyłem różnicy.

Jak coś to zapraszam do mojej hodowli
http://www.spishodowcow.pl/arek5959-kat ... ia_hodowcy

Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

ODPOWIEDZ