Wywrotki Mazurskie

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Wywrotki Mazurskie

Post autor: kyrtap125 » ndz mar 06, 2011 12:10 pm

Witam.Koledzy mam pytanie. Chciałbym sparzyć czarnego samca z czerwoną samicą, chodzi o wywrotki mazurskie. Czy nie popsuję koloru u młodych? Dopiero zaczynam hodowlę wywrotków, i nie wiem jaką one mają krew.

Szakal
Kontakt:

Re: Wywrotki Mazurskie

Post autor: Szakal » ndz mar 06, 2011 3:22 pm

Z doświadczenia wiem że nie zawsze młode wyjdą takiego koloru jakiego są rodzice. Z czarnej pary wywrotków czasem mam czerwone młode. Inny przykład, z żółtej samicy tiplera, i niebieskiego samca, wyszły śliczne czerwone młode. Wiem dlaczego, bo matka od żółtej jest czerwona. O genach odpowiedzą Ci inni koledzy z forum którzy znają się na rzeczy. Pozdro :wink:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 06, 2011 5:49 pm

Czasami po czarnym i czerwonym wyjdzie czerwony z burym ( tzw. dębowym ) ogonem.

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pt mar 11, 2011 5:45 pm

CZARNY Z CZERWONA POWINNY BYĆ DOBRA PARA . CZĘSTO SIĘ DODAJE CZERWONEGO DO CZARNYCH ABY ROZJAŚNIĆ DZIOBY CZARNYM :)
jarooo-24.flog.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt mar 11, 2011 7:29 pm

Eeee...Do tego robi się krzyżówkę czarny x żółty, ewentualnie czarny x kawowy. Czarny x czerwony to idealny sposób na zepsucie czerwonego koloru.

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Post autor: kyrtap125 » pn mar 14, 2011 7:30 pm

Dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Post autor: kyrtap125 » pn maja 02, 2011 10:37 am

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie koloru u wywrotków. Mam żółtą samicę z czerwonym samcem, samica jest po czerwonych rodzicach i samiec też po czerwonych.. Czy po nich nie będą młode miały taki półczerwony kolor??? Bo nie wiem czy ich nie rozparzyć?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 02, 2011 10:56 am

Półczerony? Co dokładnie masz na myśli.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 02, 2011 11:04 am

Z moich obserwacji wynika, że jeśli żółta samica jest po czerwonych i w parze ma czysto czerwonego samca ( też po czerwonych) to ich wszystkie młode też będą czerwone.Przykładowo. Mam pocztowe ozdobne. Piękna żółta recesywna samica, z białym dziobem, lotkami i ogonem miała po kolei cztery czerwone recesywne samce , wszystkie z białymi dziobami, lotkami i ogonami. Wszystkie ich młode były czerwone, miały piękny, soczyście czerwony kolor, ale dzioby miały ciemne, a lotki, ogony i podbrzusza sino - niebieskawe. Dopiero z żółtym samcem dała dobre młode, tym razem same żółte.U wywrotków, ponieważ są jednobarwne i mają utrwalone czyste kolory nie powinno być takich problemów i młode powinny być czysto czerwone.Jeśli masz na myśli taką rozjaśnioną czerwień, to owszem, bywają takie przypadki, jednak przeważnie w parach , gdzie jedno jest czysto żółte, a drugie czerwone ale po żółtych przodkach. Czasami po dwóch czerwonych, gdy obydwa mają żółtych przodków wychodzi także taki rozjaśniony młody.

ODPOWIEDZ