Gotowe karmy dla gołębi

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Gotowe karmy dla gołębi

Post autor: SETER » sob sty 28, 2012 2:03 pm

Witam,
mam nadzieję, że temat spotka się ze sporym odzewem :wink:
W moich stronach mam problem z zakupem dobrej jakości jęczmienia (o łuszczonym mogę tylko pomarzyć) i prosa, w związku z tym przeważnie używam gotowych karm (mieszanek) dla gołębi - pytanie jest kierowane do hodowców, którzy również kupują głównie "gotowce" - jakich mieszanek (rodzaj np. dietetyczna, rozpłodowa, spoczynkowa itp.) najczęściej używacie, oraz jakich producentów (np. Agamat, Kampol, Versele Laga itp. itd.).

Sam najczęściej stosuje mieszanki firmy Kampol: "Dietetyczna Oczyszczająca" (zima, treningi) oraz "Dla krótkodziobów" (ze względu na skład - jako karma rozpłodowa, czasem mieszana z dietetyczną) - ziarna są świeże i chętnie zjadane przez gołębie - jak do tej pory nie trafiłem na worek z karmą kiepskiej jakości, co zdarzyło mi się z karmą pewnego innego producenta...
PS
Ostatnio spodobał mi się skład karm firmy Agamat - ale do tej pory ich nie używałem - używał ich ktoś ? - proszę o opinie.
Ostatnio zmieniony sob sty 28, 2012 3:32 pm przez SETER, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaszanka forever !!

piter
Kontakt:

Re: Gotowe karmy dla gołębi

Post autor: piter » sob sty 28, 2012 2:40 pm

Również używam kampola i jak do tej pory jestem zadowolony

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sty 28, 2012 3:00 pm

Ja kupuję w sklepie dla gołębi, pszenicę, jęczmień i karmę firmy Mrowca. Wszystkie ziarna są bardzo dobrej jakości, jeszcze nigdy nie miałem problemów związanych z karmą Mrowcy. Kilka lat temu kupiłem karmę innej firmy i gołębie dostały ciężkiego zatrucia, od tego nieprzyjemnego incydentu kupuję tylko mieszankę Mrowcy. Słyszałem, że karma firmy Versele laga jest bardzo dobra. Karma którą stosuję dobra jest dla garłaczy i pocztowych na mamki, ale na loty pocztowych jest za "słaba".
Pozdr.
W.K

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » sob sty 28, 2012 3:08 pm

A co myślicie o karmach z ''Primy'' :?: Ja mam swoją pszenicę i kukurydzę, dlatego kupuję z tej firmy karmę '' bez pszenicy i kukurydzy''. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Można kupić mieszanki prosto u nich, zawsze taniej niż w sklepie. Pozdrawiam
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
Happek
Kontakt:

Post autor: Happek » sob sty 28, 2012 9:19 pm

Najczęściej stosuje Rozpłodowo-Lotową lub Dla Krótkodziobów z Kampola, nigdy nie było z nią jakiś problemów, jest u mnie w okolicy jej sporo w sprzedaży więc jakoś nigdy nie próbowałem innych producentów albo po prostu nie pamiętam.

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » sob sty 28, 2012 11:13 pm

Ja stosuje karmy Ełpola karma dla krótkodziobów nigdy się na niej nie zawiodłem dodatkowo jeszcze dodaję pszenicę która kupuję osobno.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 28, 2012 11:21 pm

Ja kupuję pszenicę , cały czas od jednego dostawcy, kukurydze mam swoją, do tego kupuję mieszankę bez pszenicy i kukurydzy oraz dla krótkodziobych.Zimą robię własną mieszankę.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » sob sty 28, 2012 11:33 pm

Stosowałem Kampola i Ełpola,stosowałem też inne i nienarzekam :wink: .Teraz robie własne mieszanki,tak wyszło :D :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 28, 2012 11:48 pm

Podejrzewam, że 70% gołebi w kraju mieszanki widzi tylko w postaci pszenicy z małym dodatkiem kukurydzy i jęczmienia wymieszanej w wiadrze :D .Gołębie żyją i dobrze latają :D . U mnie w tej chwili ponad 70 % jęczmienia a jak wchodzę do gołębnika to mi sznurówki z butów z głowu wyciągają :D .

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » sob sty 28, 2012 11:51 pm

ja daję ełpola, raz miałem worek który był złej jakości, ale zgłosiłem to do gościa od którego kupuję, zadzwonił wyjaśnił sprawę i od tamtej pory nie narzekam.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz sty 29, 2012 10:41 am

A ja uważam Dispar, że Twoje podejrzenia są błędne. Znam wielu hodowców i większość z nich daje gołębiom mieszanki + pszenica i jęczmień, nie mówiąc już o hodowcach gołębi pocztowych (hodowcach nie trzymaczach) bo oni to już tylko mieszanki dają żeby osiągać dobre wyniki.
W.K

koniarz
Kontakt:

Post autor: koniarz » ndz sty 29, 2012 12:09 pm

Wcale nie jest to prawdą. Znam bardzo dobrego hodowcę gołębi pocztowych (mistrz okręgu) i ostatnio widziałem jak jego gołębie sam jęczmień jedzą. dopiero przed lęgami zaczyna dawać mieszankę.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz sty 29, 2012 1:33 pm

To też prawda, w zimie daje się ubogie karmy. Mój sąsiad daje tylko jęczmień i owies, robi tak większość hodowców gołębi pocztowych, ale tylko w okresie zimowym. W lecie całkowicie zmienia się dietę gołębi. Dispar napisał, że 70% gołębi w kraju dostaje pszenicę z małym dodatkiem jęczmienia i kukurydzy, nie napisał, że w okresie zimowym, a więc wg. mnie jest to błędne stwierdzenie, jeśli przeanalizujemy karmienie gołębi przez cały rok.
W.K

ODPOWIEDZ