Białe pasy

Awatar użytkownika
tomek
Kontakt:

Białe pasy

Post autor: tomek » śr mar 07, 2012 4:19 pm

Witam kolegów.
Ma ktoś może jakiś pomysł jak dojść do takiej barwy tej rasy, czy może to porostu jakiś fenomen kolorystyczny? Pierwszy raz spotykam białe pasy w tej rasie, dlatego też może spróbował bym sam dojść do tej barwy tylko szczerze nie mam na to pomysłu :roll: Czekam na Pomysły i rady. Pozdrawiam

Obrazek

krzysiek
Kontakt:

Re: Białe pasy

Post autor: krzysiek » śr mar 07, 2012 6:33 pm

Wielkość i budowę poprawiono przez krzyżowanie z kingami. Rysunek jest cechą mocno utrwaloną , mają go jeszcze po przodkach, pakistańskich szirazi.Myślę, że można by spróbować z rysiami.

Szymon240389
Kontakt:

Post autor: Szymon240389 » sob mar 10, 2012 11:02 pm

Też jestem ciekaw jak uzyskać taki kolor jeśli chodzi oo tą rasę......

Szymon240389
Kontakt:

Post autor: Szymon240389 » sob mar 10, 2012 11:03 pm

Jestem hodowcą rasy Lahore, bardzo podoba mi się to zdjęcie tego gołębia z białymi pasami fajna interesująca barwa.....

Awatar użytkownika
tomek
Kontakt:

Post autor: tomek » ndz mar 11, 2012 9:47 am

Trzeba się zgadać i próbować takie uzyskać, jak już coś się uda to będzie co do wymiany;] Sądzę że z tymi rysiami to nie głupi pomysł tylko jestem ciekawy ile by było trzeba poświęcić sezonów żeby uzyskać ten kolor;] A może ktoś z hodowców innych ras poradzi coś w tej sprawie? Próbowaliście czegoś podobnego? Zastanawia mnie jak trwałą cechą jest kolor oka, bo ryś przecież ma je czerwone no i czy pierwsze krzyżówki zaczynać z samcem rysia czy samicą?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 11, 2012 6:31 pm

Popytam człowieka, który kombinował poprawianie fenotypu przez krzyżówkę z kingami. zastanawiałem się nad rysiem, ale może by tak czajka oczywiście gładkogłowa albo jaskółka. Nie jestem mocny z barwnych, podpowiedzcie, są może gładkogłowe jaskółki ? Dało by to poprawne skrzydła i kolor na głowie, ale znów miały by kolorowe łapcie. Czego by nie próbował, zawsze będzie jakiś problem do rozwiązania. Sądzę, że przy ostrej selekcji i najlepiej pracy zespołowej kilku hodowców trzeba by próbować ze cztery, może pięć sezonów. Dobry byłby pakistański szirazi, one mają identyczny rysunek i często występują z pojedynczym białym pasem na skrzydłach, ale są sporo mniejsze i co najważniejsze, w naszej części Europy niemal nie do zdobycia.

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » ndz mar 11, 2012 7:01 pm

Jaskółka turyngijska nie ma łapci , ta rasa występuje też bez korony.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz mar 11, 2012 7:22 pm

Ja proponuję rosyjski tarczowy, najłatwiej byłoby powrócić do rysunku bo tylko koloru głowy i szyi by brakowało, spójrz http://golebnik.pl/albumy/sitko/a9/index.html

Awatar użytkownika
tomek
Kontakt:

Post autor: tomek » pn mar 12, 2012 12:27 am

Powiem szczerze że nigdy nie słyszałem o pakistańskim szirazi, masz może jakiś zdjęcia bo jakoś nie mogę nawet nic w sieci znaleźć. Do rosyjskich tarczowych mam dostęp więc można ewentualnie spróbować. Krzysiu czy ty hodujesz Lahore? Bo jeżeli tak może byśmy coś pokombinowali z tymi pasami.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn mar 12, 2012 9:38 am

Można wziąć pod uwagę jeszcze niemieckiego kolorowego gładkonogiego /oficjalna nazwa/. Występuje tylko z białymi pasami. Jest to duży gołąb typu polnego.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn mar 12, 2012 11:33 am

tomek na tym filmiku są, takie podobne trochę do lahore, widać osobniki z białymi pasami, tylko gdzie takie kupić;]
http://www.youtube.com/watch?v=_4pPTHjO ... re=related

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn mar 12, 2012 11:35 am

tomek jak jesteś z Gdańska to mogę Ci tanio załatwić rosyjskie od znajomego hodowcy z Malborka

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn mar 12, 2012 1:07 pm

Właśnie te ptaki miałem na myśli. To ciekawostka, ale jedynie u populacji gołębi z Indii, Pakistanu i Afganistanu występuje jako utrwalona genetycznie cecha pojedynczy , szeroki biały pas na skrzydłach. W Europie takie zjawisko występuje tylko u dwóch ras: u jednej z odmian budapesztańskich wysokolotnych ( szymel z białym pasem, odmiana opisana przez Peterfiego) i u lotnych z Suboticy, jednobarwnych ( czerwone albo żółte) z szerokim białym pasem na tarczy skrzydła.Te dwie rasy europejskie zostały w tym celu specjalnie wyselekcjonowane, natomiast u ras azjatyckich biały pas występuje samoistnie, prawdopodobnie będąc efektem mutacji, która utrwaliła się u ras z tamtego regionu.

Awatar użytkownika
tomek
Kontakt:

Post autor: tomek » pn mar 12, 2012 1:08 pm

Akurat Rosyjskie tarczowe to hoduje sąsiad z naprzeciwka;] Na tym filmiku widać je wyraźnie http://www.youtube.com/watch?v=tjDUxlte ... re=related . Myślę że o tych gołębiach możemy zapomnieć bo prawdopodobnie i tak u nas nie do zdobycia, no chyba że znacie jakieś źródło.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn mar 12, 2012 1:12 pm

Fajne na tym filmiku z rysunkiem na jednym skrzydle, a DRUGIE SKRZYDŁO BIAŁE;]. jakie gołębie jeszcze hodujesz, prócz lahore??

Awatar użytkownika
tomek
Kontakt:

Post autor: tomek » pn mar 12, 2012 1:32 pm

Felegyhazer, Lahore i Krymka Polska

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn mar 12, 2012 4:52 pm

Rosyjskie boki bym odradzał. Mają jeden atut - białe pasy. Jednak sporo minusów : wysoka postawa, długie nogi, białe lotki, biała głowa. Wydaje mi się, że tych białych lotek i białej głowy będzie się trudno pozbyć u potomstwa. Jeż wolał bym czajkę lub jaskółkę. Bardziej pasowna postawa, ciemne lotki, ciemna ( przynajmniej częściowo ) głowa.

ODPOWIEDZ