Jak często karmić i poić gołębie

christec
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 04, 2014 11:14 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: christec » wt lis 11, 2014 3:14 pm

Poczytałem trochę postów w tematach woda i żywienie. I chciałbym to jakoś podsumować. Największym dla mnie problemem, jeżeli zdecyduję się na założenie małej hodowli będzie ograniczony czas, szczególnie zimą. Stąd moje pytanie, czy wystarczy w okresie zimowym raz dziennie podać gołębiom pokarm i wodę ? Czy zastosuję podgrzewacz wody, czy będę zakwaszać, czy jeszcze coś innego to jest kwestia wyboru, różni hodowcy z tego forum mają różne poglądy a u wszystkich te gołębie są, żyją i jest ok. Jaka mieszanka, jaka karma, to też kwestia indywidualna, ale mnie najbardziej interesuje częstotliwość, czy wystarczy w okresie zimowym raz dziennie odwiedzić gołębnik, podać karmę i wodę. Ze względu na moje obowiązki zawodowe, czy nic się nie stanie jak to będzie raz dziennie i co tydzień o innej porze, pytam bo pracuję na zmiany więc jeden tydzień będe mógł przyjść rano a w następnym po południu. Proszę o odpowiedzi bo od nich wiele zależy.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Posty: 512
Rejestracja: wt sie 07, 2007 9:11 am
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz gru 14, 2014 11:21 am

Mam gołębniki na działce oddalonej 3 km od domu. :)
Już od kilku zim, w okresach mrozów tylko raz na dobę wstawiam do gołębników poidła z wodą i korytka z ziarnem (paszą) na około pół godziny. :idea:
Zrezygnowałem z podgrzewaczy poideł. Dawkę ziarna tak ustawiam, żeby gołębie zjadły wszystko od razu.
Mam czyste korytka i nie wydaję na prąd do podgrzewania wody przez całą dobę.
Gołębie nie wykazują żadnych negatywnych zmian.
Nic złego się nie stanie jak będą dostawać jeść i pić o różnej porze aby to było raz na dobę. :wink:
Dirko

christec
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 04, 2014 11:14 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: christec » wt sty 06, 2015 9:20 am

A dlaczego trzeba czekać aż gołębie wszystko zjedzą, nie można po prostu dać im jeść raz na dzień ale nie czekać, po prostu zostawić pokarm, przecież jak nie zjedzą od razu to może zachce im się później. Chodzi mi o paszę, suchy pokarm.

Awatar użytkownika
czajek
Posty: 83
Rejestracja: pn lis 04, 2013 7:32 pm
Kontakt:

Re: Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: czajek » wt sty 06, 2015 2:58 pm

ja suchy pokarm (zboża) mam w karmidle zasypowym i gołębie mają do niego dostęp cały czas, więc same dawkują sobie porcje i czas karmienia. dodatkowo do karmidła z deklem podaję codziennie rano bk. woda codziennie nowa. karmidło zasypowe uzupełniam raz w tygodniu.
czajki.bloog.pl

RenKaw
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 07, 2015 2:41 pm
Kontakt:

Re: Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: RenKaw » pt sie 07, 2015 3:27 pm

Polecam Gold Wings od 3 lat zajmuje się produkcją mieszanek dla gołębi. Zapewnia wysoką jakość ziaren, czystość mieszanek i powtarzalność jakościową karmy. Komponenty do produkcji karmy są kupowane na bieżąco z ostatnich zbiorów. Zapewnia to dobra jakość i siłę kiełkowania, która gwarantuje optymalna wartość energetyczną mieszanek. Na stronie www.słonecznik.com.pl można znaleźć produkty o różnych zastosowaniach dla hodowców gołębi oraz innych ptaków. Mieszanki tj. karmy dla gołębi, uniwersalne, rozpłodowe, lotowe, czy na pierzenie... Polecam!

perros
Posty: 251
Rejestracja: wt sty 18, 2011 6:06 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak często karmić i poić gołębie

Post autor: perros » wt sie 11, 2015 12:04 am

To czy gołębie mogą mieć stały dostęp do jedzenia jest też uzależnione od tego jakie gołębie hodujemy. Jeśli masz kingi albo rysie albo trzymasz cały czas w wolierze to mogą jeść ile chcą gorzej jak trzymasz gołębie lotne to trzeba dawkować jedzenie z różnych przyczyn. Ale podawanie wody i jedzenia raz dziennie nawet o różnych porach nie ma specjalnego wpływu na ich kondycje,przynajmniej z mojego doświadczenia

ODPOWIEDZ