Hodowcy trzymające gołębie dla pieniędzy!

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Hodowcy trzymające gołębie dla pieniędzy!

Post autor: arek5959 » śr lut 08, 2012 4:07 pm

Witam wszystkich miłośników gołębi.
Piszę tu moje uwagi które spotykam się ze stanem naszych hodowli i widzę że wszystko idzie w złym kierunku.
Prawie każdy hodowca bądz wystawca nauczył się oszukiwać i wciskać nieodpowiednie ptaki. Nawet czołowi i znani hodowcy oszukują :!:
Wszyscy poszli na ilość gołębi kosztem gorszej jakości, już hodowca nie zwraca na jakość ptaków, ważne aby była kasa i zysk :!:
Ceny gołębi idą w górę kosztem ich gorszej jakości :!:
Nawet odpady hodowlane wyskubią, ukryją wady i sprzedadzą za niemałą kase.

Widać że hodowle idą w złym kierunku i jakość naszych ptaków się pogarsza kosztem rosnącej ceny :roll:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Hodowcy trzymające gołębie dla pieniędzy!

Post autor: darecki » śr lut 08, 2012 4:57 pm

arek5959 Musisz zacząć nabywać ptaki z mojej hodowli,na pewno nie zostaniesz oszukany 8)

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » śr lut 08, 2012 6:12 pm

arek5959 pisze:Witam wszystkich miłośników gołębi.
Piszę tu moje uwagi które spotykam się ze stanem naszych hodowli i widzę że wszystko idzie w złym kierunku.
Prawie każdy hodowca bądz wystawca nauczył się oszukiwać i wciskać nieodpowiednie ptaki. Nawet czołowi i znani hodowcy oszukują :!:
Wszyscy poszli na ilość gołębi kosztem gorszej jakości, już hodowca nie zwraca na jakość ptaków, ważne aby była kasa i zysk :!:
Ceny gołębi idą w górę kosztem ich gorszej jakości :!:
Nawet odpady hodowlane wyskubią, ukryją wady i sprzedadzą za niemałą kase.

Widać że hodowle idą w złym kierunku i jakość naszych ptaków się pogarsza kosztem rosnącej ceny :roll:
hmm zgadzam sie i popieram ...
a jeszcze gorsza zrobila sie mentalnosc bazarowa chodzic marudzic durnoty wymyslac i nachalnie od kogos wyciagnac golebia wartego 100-200zl za cene 10zl a potem wpuscic do swojej klatki i udaja wielkich zwiazkowych PANOW

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » śr lut 08, 2012 7:11 pm

Witam DARKU właśnie ma nabyc .

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr lut 08, 2012 11:13 pm

Ja specjalizuję się głównie w rasach dętych tzn garłaczy pomorskich, czeskich i saksońskich oraz dla nich mamki.
Właśnie targowiska kwitną jak grzyby po deszczu, ludzie kupują ptaki za grosze, wyskubią i sprzedają jako swoje by zarobić, po prostu się tego uczą z praktykowania.

Ja płacę 100, 200 czy 500zł za ptaka u wystawcy lub ptaka punktowanego czy u dobrego hodowcy a chcę mieć dobre ptaki to póżniej okazuje się że zakupione ptaki u nich są nie warte nawet połowe tej ceny bo albo mają ukryte wady, wyskubane lub są po leczeniu.

Wielu znanych hodowców, wystawców którzy dawniej się szanowali i mieli dobre ptaki to teraz wyślą czy sprzedadzą ptaka po stawówce czy wyskubanego i im nie obchodzi co słychać u klienta, ile osób już straciło na jakości swojego stada kosztem ilości młodych.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 09, 2012 6:24 am

Niestety hodowla gołębi jest coraz droższa i dlatego ludzie kombinują jak mogą .Niestety
Szukaj a znajdziesz

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw lut 09, 2012 7:50 am

Pisano o tym kiedyś na forum, tak jak mówi Zbiter.
Utrzymanie i wychów gołębi kosztuje coraz więcej, więc hodowla musi na siebie zarobić. Co innego uczciwość hodowcy. Z własnego doświadczenia wiem, że dobrych gołębi się nie kupi tylko dochodzi do nich latami ciężkiej pracy.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 09, 2012 8:12 am

Dobrze mówisz ale od czegoś trzeba zacząć ,lepiej na początku średniej klasy ,mniej rozczarowań i mniejsze koszty.Lub kupować u sprawdzonych uczciwych hodowców
Szukaj a znajdziesz

PETER
Kontakt:

Post autor: PETER » czw lut 09, 2012 1:37 pm

pieniądz rządzi całym światem więc dlaczego miałby odpuścić gołębiarstwu?
najwięksi hodowcy moich ras zginęli w tym roku. na wystawach pokazali tak marne ptaki że osobiście wstydziłbym się pokazywać takie gołębie światu a nie poddawać je jeszcze pod ocenę. wcześniejsze lata nauczyły ich mieć gołębie i słono za nie cenić. dzisiaj większość z nich gołębi jakościowych już nie ma ale pieniążki przydały by się jak za starych dawnych lat więc kombinują jak mogą. osobiscie mógłbym tu stworzyć długa listę. jedno na szczęście wciąż biedaki mają - UKŁADY!!!!!!!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 09, 2012 3:54 pm

Znam pewnego hodowcę ras wschodnich i wysokolotnych, który biega co niedziela po giełdzie, na wystawach też całą giełdę obchodzi kilka razy i kupuje dobre ptaki ale płaci grosze. Moje ptaki mu się podobają ale jeszcze nic nie kupił bo chociaż nie szarżuję z ceną, to on woli kupować za 10, najwyżej 20 % wartości.Za to gdy sprzedaje ptaki to ceny są takie, ze klękajcie narody.On sprzedaje jako uznany wystawca, a kupuje od zwykłych hodowców, więc on się zna i jego ptaki są super, ale gdy kupuje, to najpierw musi skrytykować, wyliczyć wady a potem zrobi łaskę, ze za takie koki da parę groszy. Raz widziałam jak kupił od młodego chłopaka kilka par litewskich tygrysowatych, naprawdę pięknych. Dał po 15 zł za parę ale gdy niósł je do swojej klatki, to z ręki kosztowały już 150 za parę.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw lut 09, 2012 5:00 pm

Zgadza się Krzysiek ..
Miałem do czynienia z takimi cwaniaczkami i zauważyłem ,że mają strasznie pospolite gęby i typową naciąganą gadkę.
Tak zostałem wyczulony na ich punkcie ,że nawet nie dam im ptaka do ręki...., przepraszam ptaków :wink:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 09, 2012 6:45 pm

Wszystko by było OK, gdyby nie głupawe cwaniakowanie. Niech sobie kupuje tanio a sprzedaje drogo, jego prawo.Jednak taki jegomość uważa siebie za nie wiadomo jakiego fachowca , może rzeczywiście zna się na ptakach, tego nie neguję, ale wpienia mnie, że innych traktuje z góry i zakłada , że wszyscy są głupsi od niego i do pięt mu nie dorastają. Aż kusi, by ręcznie skorygować jego zapatrywanie na świat i ludzi. A co do ptaków. No cóż, Darek, takie odważne wyznania. Dzieci też to czytają.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob lut 11, 2012 1:32 am

Czemu ludzie nauczyli się sprzedawać chore z ukrytymi wadami ptaka np za 500zł, to jest nie normalne, poprostu zwykłe cwaniactwo, z 5 czy 10 lata temu nie było aż tylu.
To że droższe utrzymanie ptaków to prawda bo wzrosły ceny leków, szczepionek, jedzenia itd a to się przekłada na wyższą cenę ptaków.
Jednak wraz ze wzrostem ceny zauważyłem tedencję do spadku jakości ptaków.
Nawet to widać na wystawach.
To są moje uwagi i chyba mam rację.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 11, 2012 10:34 am

Spadek jakości ptaków można bardzo prosto wyjaśnić. Przerabiali już to kiedyś kaliscy hodowcy na przykładzie sroczki polskiej. Pierwsze sroczki polskie to wynalazek hodowców z Kalisza i Zduńskiej Woli. Józek Chudziński i Leszek Żarnecki na zawsze wpisali się w historii powstania tej rasy.Żarnecki stworzył odmianę gładkogłową a Chudziński jako jeden z pierwszych pokazał sroczki polskie na wystawach. Nie były one jeszcze uznaną rasą i wystawiane były jako sroczki marchijskie. Zostawmy jednak historię w spokoju i wróćmy do teraźniejszości. Dajmy na to, że hodowca X ma super ptaki podziwiane przez wszystkich. Przyjeżdża do niego hodowca Y z wypchanym portfelem i chce nabyć ptaki. Skoro hodowca Y jest uparty i koniecznie chce dokonać zakupu, hodowca X w końcu ulegnie. Sprzedał ptaki , dostał dobrą kasę.Po pewnym czasie znów przyjeżdża hodowca Y i znów kupuje ptaki za konkretną kasę. Hodowca X poczuł kasę, więc gdy za jakiś czas przyjeżdżają po ptaki inni hodowcy , im także sprzedaje. W końcu dochodzi do sytuacji, gdy kupujących jest więcej niż ptaków do sprzedania, więc pan X wysprzedaje stado rozpłodowe. Efektem tego jest fakt, że hodowca X wysprzedał wszystko, co miał najlepszego w gołębniku i nie bardzo ma po czym uchować kolejne asy. Kasa się kończy, materiału hodowlanego nie ma, a tu chciało by się dalej zarabiać. Dlatego poziom spada a ceny pozostają. Gdy nie ma już ptaków, wysprzedaje się legendę.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 11, 2012 1:09 pm

Ale hodowca Y ma nadal bardzo dobre ptaki hodowcy X :D .
C.D. hodowca Y jako handlarz chce wychodować jak niajwięcej gołębi z nich żeby zarobić i krzyżując dobre gołebie ze słabymi ma dużo młodych jednocześnie degradując jakość.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 11, 2012 3:55 pm

To co opisujesz, to droga do nasycenia rynku kokami i zaniżenia ceny na wszystkie ptaki danej rasy nie zależnie od ich jakości.Przedstawię inny scenariusz.To, że pan Y kupił dobre ptaki od pana X wcale nie oznacza, że pan Y cokolwiek uchował. W większości przypadków pan Y poza kasą ma zero umiejętności hodowlanych , ptaki kupił, nic nie uchował a jeszcze większość z nich zmarnował, a resztę rozgoryczony swoimi "osiągnięciami" sprzedał w przypadkowe ręce. Podsumowując, gołębi nie ma pan X, bo sprzedał, nie ma pan Y bo zmarnował, pan Z , który nabył resztki dobrej hodowli a nie wiedział co z tym zrobić, zmarnował resztę i " po ptokach" , szlag trafił dobrą hodowlę. W wielu przypadkach straty są nie do odrobienia. Pan X ma dawną renomę i resztki średniaków, jakie mu zostały. Polubił kasę za gołąbki więc powiela te średniaki i sprzedaje naiwnym odcinając kupony od minionej sławy. Tak to przeważnie wygląda.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob lut 11, 2012 6:17 pm

Kol krzysiek dobrze wyjaśnił w ostatnim poście, wszystko jest prawdziwe i z praktyki wzięte, teraz jak zapobiec takim marnowaniu dobrych ptaków lub dobrych hodowli :?:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 11, 2012 7:18 pm

To wszystko zależy od hodowcy. Prawdziwy hodowca nie sprzeda najlepszego ptaka. Byliśmy w zeszłym roku z kolegami u hodowcy stawaków. Same stawaki polskie, trzy kolory: czarny, czerwony i żółty, jeśli się nie mylę po 40 szt. z każdego koloru. Do sprzedania nie miał nic. Był luty, wracaliśmy z wystawy z Poznania. To co miał w gołębniku to były ptaki, które zostawały na przyszły sezon do chowu. Wszystko co na zbycie poszło na jesieni. Po długich negocjacjach właściciel zgodził się sprzedać koledze po parze z koloru, ale te sztuki, które sam wybierze, za cenę chyba ze trzy razy powyżej rynkowej wartości i bez żadnych negocjacji. dobry hodowca ma ten komfort, ze nie musi szukać kupca na swoje ptaki. Taki nigdy nie ma nic do sprzedania. Klient ma być szczęśliwy, że dostanie jakiegokolwiek ptaka od takiego hodowcy i płacić bez negocjacji.Inny przykład. Byliśmy kiedyś u hodowcy górnośląskich koroniastych. Same gelby, roty i lociaki we wszystkich kolorach. Ceny z kosmosu, w setkach złotych za sztukę ale ptaki naprawdę piękne. Kolega pyta, czy nie ma czegoś tańszego. Np. lociak z za małą ilością białych lotek. Hodowca odpowiedział, że nie. Owszem, po najlepszych wychodzą czasami ptaki z błędami rysunku, ale te są na rosół. Młodego lociaka z gniazda sprzedaje po 50 za sztukę . Kolega na to, ze za takiego gorszego da 30. Nic z tego, taki jest bezcenny jako świetne źródło zdrowego mięska. Facet wytłumaczył, że do sprzedania jest tylko najlepszej jakości towar za konkretną cenę. Mógłby wypuścić jeszcze raz tyle młodych i sprzedawać je za połowę ceny ale było by to jak strzał samemu sobie w stopę. Nasycił by rynek kokami i cena na dobre ptaki by spadła. Dlatego jeśli ptak nie jest najwyższej klasy, a wygląda tak, ze spełnił by marzenia większości bazarowych handlarzy, to nadaje się tylko na rosół.Dlatego przyjeżdżają do niego Niemcy i płacą za gelba czy rota po 300 a za lociaka po 150zł. inny przykład. Siedzimy u kolegi, pijemy kawę, nagle podjeżdża super fura. Wielki "mesiek" , czarne szyby, wysiadają "faceci w czerni", każdy duży jak szafa trzydżwiowa z lustrem, czarny garniak, czarne okulaty, jak mistrzowie sumo na gali. Otwierają tylne drzwi i wypuszczają starszego pana z laską. Ten podchodzi do furtki i dzwoni. Pyta o nazwisko, kolega potwierdza. Pan pyta grzecznie, czy może zobaczyć ptaki i ewentualnie coś kupić.OK, idziemy do gołębi. Staruszek zachwycony, "faceci w czerni" nie odstępują go na krok, rozpięli marynarki, by widać było, co mają w kaburach. Klient pyta o ceny konkretnych ptaków, kupuje kilka bez targu, potem chce nabyć stado rozpłodowe. Kolega zdecydowanie odmawia, " faceci w czerni" robią takie miny, że czujemy się nieswojo, ale kolega jest nieugięty. Starszy pan podbija swoją ofertę, w końcu cena dochodzi do dwóch tysięcy za każdą mewkę z gołębnika rozpłodowego. Kolega odmawia, staruszek rzuca jakieś rosyjskie przekleństwo, jego obstawa wygląda tak, jakby chcieli nas wszystkich wytrzepać, żona kolegi blada, ale ten nadal uparty. W końcu obiecuje panu po parce z przyszłorocznych lęgów. Dogadali się , staruszek wyszedł za bramę, "faceci w czerni" wsiedli za nim do auta i odjechali. Wtedy żona kolegi nie wytrzymała. Zrobiła mu straszną awanturę, że ruska mafia za głupie ptaki dom im spali albo nawet głowy pourywa.Na szczęście jej obawy nie miały podstaw, a starszy pan już kilka razy był u kolegi po mewki. Okazało się, że sam jest hodowcą i też najlepszych ptaków nie sprzedaje.Na tych przykładach chciałem pokazać, co różni hodowcę od handlarza. Prawdziwy hodowca nie sprzeda najlepszego ptaka za żadne pieniądze, ale jeszcze bardziej pilnuje się, żeby nie sprzedać koka lub ptaka z wadą , bo tym popsuł by sobie samemu renomę. Jeśli ktoś jest najbardziej utytułowany, ale postępuje inaczej, to jest handlarzem, nie hodowcą.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob lut 11, 2012 7:24 pm

AMEN :!:

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob lut 11, 2012 8:04 pm

Często niekiedy ktoś ma dylemat, jest brzydka para rozpłodowa ale dają ładne młode, zostawić tą parę lęgową i ciągnąć młode czy sprzedać tą parę by nie szpeciły gołębnika?
Lub jest para która dostaje wyróżnienia na wystawach ale dają marne młode, zlikwidować tą pare czy ciągnąć po nich słabe młode?
Ja sam często też mam takie dylematy.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 11, 2012 8:17 pm

Dla mnie jest to proste. Zostawiam te pierwsze, wywalam te drugie. W tym drugim przypadku warto poeksperymentować, zrobić kilka zmian partnerów aby się przekonać, czy w parze z innymi nie będą dawały dobrych młodych. Dopiero , gdy mam pewność, ze nic dobrego nie uchowam, pozbywam się takich ptaków.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » ndz lut 12, 2012 8:13 pm

ładna bajka Krzysiek z tym dżiadkiem i facetami w czerńi.
należalo napisać jeszcze że dziadek miał walizkę pełną pieniędzy :) .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 12, 2012 10:05 pm

Nie, spory rulonik zwinięty i spięty gumką. Same setki. Mniejsza o nazwisko, to znany hodowca krótkodziobych z Doniecka , z Ukrainy. Ma tam swoją stację radiową, gazetę i klub sportowy.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pn lut 13, 2012 10:30 am

Teraz mi wyjaśńiłeś jakoś nie mogłem uwierzyć że naśi biznesmeńi kupują gołebie z taką świtą.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt lut 14, 2012 7:58 am

Kupują uwierz mi tylko niestety część już "siedzi" 8) wystarczyło bywać na starej Falenicy a byś widział kto tam bywał....

ODPOWIEDZ