oko_pilata - mewka polska

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » ndz paź 28, 2007 10:28 pm

co myslicie o tych:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 10:40 pm przez oko_pilata, łącznie zmieniany 1 raz.
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn paź 29, 2007 4:21 pm

oko pilata super mewki jakis tydzien temu uciekla mi podobna do tej na pierwszym zdj. U tej na pierwszym zdj u tej mewki na glowie widac lekki zaciag ale po za tym jest super

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » pn paź 29, 2007 7:43 pm

mo ja niestety nie mam tak dobrego zdania na temat tych mewek jak moj przedmowca, tzn, pewnie wszyscy to wiedza, ale powiem, nie sa to mewki polskie, mozna byloby je wlozyc do szuflady ze staroniemieckimi, takze przy zalozeniu ze sa to mewki staroniemieckie to do duzych bledow zaliczylby min. zbyt dluga figure, waska piers, plaskie i waskie czolo, zly kat dzioba, zbyt wysoka pozycja stojaca, za cienki dziob; za grube woskowki; gruba brew; struktura upierzenia, natomiast do zalet rysunek

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » wt paź 30, 2007 10:44 pm

ej quatro, troche przesadziles z tymi mewkami staroniemieckimi... fakt, nie sa idealne ale z cala pewnoscia sa to mewki polskie...

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Kontakt:

Post autor: Jaroslaw » wt paź 30, 2007 10:50 pm

Ja sie zgadzam z kolega Quatro.Pelno na rynku takich mewek jak te powyzsze.
Jarek_prezes

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » śr paź 31, 2007 9:49 am

oko_pilata pisze:ej quatro, troche przesadziles z tymi mewkami staroniemieckimi... fakt, nie sa idealne ale z cala pewnoscia sa to mewki polskie...
ok, w taki ukladzie wymieĂą choc jedna ceche, (oprocz rysunku, zabotu i korony) jakie lacza te golebie z mewkami polskimi, no napewno nie kwadratowa glowa, czolo i dziob w jednej lini, drobna budowa, krotkie nogi, dumna postawa, szeroka piers, krotki dziob - szeroki u nasady i tepy, duze oczy itd, itp
dla mnie jest to tzw golab za 5 zl, ale oczywiscie to jest moje zdanie i moze sie myle

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » czw lis 01, 2007 1:15 pm

ok, w taki ukladzie wymieĂą choc jedna ceche, (oprocz rysunku, zabotu i korony) jakie lacza te golebie z mewkami polskimi, no napewno nie kwadratowa glowa, czolo i dziob w jednej lini, drobna budowa, krotkie nogi, dumna postawa, szeroka piers, krotki dziob - szeroki u nasady i tepy, duze oczy itd, itp
dla mnie jest to tzw golab za 5 zl, ale oczywiscie to jest moje zdanie i moze sie myle
najbardziej doczepiles sie do glowy, wiec przyjrzyj sie im z bliska:

Obrazek

a to czerwony:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wspomniales tez o nogach... czyz nie widzisz, iz maja krociutkie?
i skoro twierdzisz, iz u Ciebie mozna takie kupic za piec orzelkow to kup takiego i zrob mu fotke… popatrzymy i ocenimy…

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 01, 2007 2:48 pm

Witam.Quatro nie jestem wielkim znawca mewki polskiej ale kilkadziesiat sztuk sie u mnie przewinelo.Trzymam Cie za slowo i zamawiam 100 szt po 5pln.Kase moge wyslac z gory.Ptaki nie moga byc jednak gorsze niz te na zdjeciach.Kolor tarcz obojetny.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 4:08 pm

oko_pilata pisze:
najbardziej doczepiles sie do glowy, wiec przyjrzyj sie im z bliska:

wspomniales tez o nogach... czyz nie widzisz, iz maja krociutkie?
i skoro twierdzisz, iz u Ciebie mozna takie kupic za piec orzelkow to kup takiego i zrob mu fotke… popatrzymy i ocenimy…
no i przyjrzalem sie dokladnie, nie widze u nich wysklepionego czola, tej samej szerokosci na szczycie glowy jak i na wysokosci dzioba, ale przede wszystkim nie widze ksztaltu kostki, jesli chodzi o nogi to moze przesadzilem, przedstawiasz duze golebie, dlatego te nogi nie sa zbyt dlugie, nie kupie takiego tylko dlatego, ze nie moglbym patrzec ze mi lazi cos takiego po golebniku

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 4:14 pm

opal pisze:Witam.Quatro nie jestem wielkim znawca mewki polskiej ale kilkadziesiat sztuk sie u mnie przewinelo.Trzymam Cie za slowo i zamawiam 100 szt po 5pln.Kase moge wyslac z gory.Ptaki nie moga byc jednak gorsze niz te na zdjeciach.Kolor tarcz obojetny.Pozdrawiam.
piszesz, ze nie jestes wielkim znawca mewki, skoro uwazasz mewki pilata za niezle, to smiem twierdzic, ze w ogole sie nie znasz na mewkach.

jesli natomiast chcesz 100 szt, to ponizej podaje ci nr konta, przy tak duzym zamowieniu dorzuce ci 20 szt gratis

pko inteligo 62102052420000270200610105

generalnie nie handluje golebiami, ale mysle ze przy takiej ilosci kupie taniej niz 5 zl i jeszcze cos przy tym zarobie (na lizaka)

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 01, 2007 6:02 pm

Witam.Ad.Quatro czas realizacji zamowienia 1 miesiac od dnia wplywu pieniedzy na konto .Odbiore wlasnym transportem.Jezeli ptaki beda gorsze pokrojowe od tych na zdjeciu zwracasz kase plus koszt paliwa.Na osobe oceniajaca Twoje ptaki proponuje Oko Pilata,jezeli wyrazi zgode.Mozesz przygotowac 120 place takze za te nadliczbowe.Jak zaakceptujesz te warunki w przyszlym tygodniu masz kase na koncie.Podaj adres na priwa ,zebym wiedzial gdzie jechac po odbior ptakow.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 6:17 pm

opal pisze:Witam.Ad.Quatro czas realizacji zamowienia 1 miesiac od dnia wplywu pieniedzy na konto .Odbiore wlasnym transportem.Jezeli ptaki beda gorsze pokrojowe od tych na zdjeciu zwracasz kase plus koszt paliwa.Na osobe oceniajaca Twoje ptaki proponuje Oko Pilata,jezeli wyrazi zgode.Mozesz przygotowac 120 place takze za te nadliczbowe.Jak zaakceptujesz te warunki w przyszlym tygodniu masz kase na koncie.Podaj adres na priwa ,zebym wiedzial gdzie jechac po odbior ptakow.Pozdrawiam.
czas realizacji do 2 miesiecy( ja takich golebii nie hoduje, dlatego prosilbym zebys nie pisal "Twoje",nie jestem tez handlarzem, a to oznacza ze bede musial wybrac sie na jakies targowiska, na to potrzeba czasu), przywozisz razem z pilatem te ktore on pokazal i wtedy porownujemy, zeby sie nie okazalo ze zostaje ze 120 bulami (bo np mewki kol. pilata maja o 3 mm krotsze badz dluzsze dzioby) dla Ciebie to ptaki do hodowli, ale ja musialbym rwac lby, a to nie moralne, adres podam ci na 1 tydzieĂą przed uplynieciem terminu, a tak na marginesie, jesli mozesz to odpowiedz czy wedlug Ciebie sa to niezle mewki? temat jest poswiecony ocenie golebii, a Twojej oceny nie widzialem,
musimy jeszcze tylko rozwiazac temat odbioru, bo przeciez nie bede trzymal u siebie np 50 szt przez miesiac, ale takie szczegoly to moze na priw, tu mielismy ocaniac ptaki

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 01, 2007 6:33 pm

Witam.Czas realizacji 45 dni.Nigdzie nie napisalem,ze sa niezle.Nie napisalem tez nigdzie,ze chce hodowac mewki.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 01, 2007 6:39 pm

Witam.3 mm u mewki to jak 3cm u kariera.Ptaki maja byc nie gorsze jak te na zdjeciach.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » czw lis 01, 2007 6:47 pm

no i przyjrzalem sie dokladnie, nie widze u nich wysklepionego czola, tej samej szerokosci na szczycie glowy jak i na wysokosci dzioba, ale przede wszystkim nie widze ksztaltu kostki, jesli chodzi o nogi to moze przesadzilem, przedstawiasz duze golebie, dlatego te nogi nie sa zbyt dlugie, nie kupie takiego tylko dlatego, ze nie moglbym patrzec ze mi lazi cos takiego po golebniku
nie sa idealne ale to nie jest powod aby zaliczac je do mewki staroniemieckiej tym bardziej, iz w opisie w zorcu to co wymieniles podaje sie jako wade a nie negacje do danej rasy...

nie jestem tez handlarzem, a to oznacza ze bede musial wybrac sie na jakies targowiska, na to potrzeba czasu
skoro sa po 5 zl. tzn, ze we Wrocku jest ich przesyt, wiec chyba nie powinno byc problemu...

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 6:52 pm

opal pisze:Witam.3 mm u mewki to jak 3cm u kariera.Ptaki maja byc nie gorsze jak te na zdjeciach.Pozdrawiam.
czyli jezeli beda mialy o 3 mm krotsze to dasz 8 zl.

dlaczego nie chcesz ich ocenic, przeciez musisz sie znac na mewkach skoro tyle sie ich przewinelo przez Twoj golebnik, wymieĂą najlepsze cechy tych ptakow, powiedz nam co Ci sie w nich podoba, jakie wedlug Ciebie mialyby noty na wystawach, (moge sie zalozyc ze bylyby BO ze wzgl na obce cechy), moze po Twojej ocenie przejze na oczy i przeprosze za krzywdzaca ocene pilata, zalozeniem tego tematu bylo ocenanie a nie zakupy

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 6:57 pm

oko_pilata pisze: nie sa idealne ale to nie jest powod aby zaliczac je do mewki staroniemieckiej tym bardziej, iz w opisie w zorcu to co wymieniles podaje sie jako wade a nie negacje do danej rasy...

skoro sa po 5 zl. tzn, ze we Wrocku jest ich przesyt, wiec chyba nie powinno byc problemu...
a wada nie jest negacja?

zacytuj jesli mozesz , w ktorym momencie stwierdzilem, ze we wrocku jest takich egzemlarzy przesyt, bo nie przypominam sobie zebym tak mowil, nie mam za dobrego zdania jesli chodzi o jakosc golebii tam sprzedawanych, ale az tak krytyczny nie jestem ....

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 7:01 pm

naprawde nie potrzebnie zaczyna sie robic nie przyjemnie, chcielisci oceny, wiec kazdy ma prawo robic to w jaki sposob uwaza, nie jestem sedzia miedzynarodowym z 20 letnim stazem, takze autorytet ze mnie zaden, nie interesuje mnie jakie mewki hoduje kol. pilat, mi takie nie pasuja i mam prawo o tym mowic

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lis 01, 2007 7:03 pm

Witam. Widze ze mewki kol. Oko Pilata wzbudzily sporo emocji. Sam nie hoduje mewek, ale pochodze z okolic Kalisza, a tam zawsze bylo sporo mewek polskich wysokiej klasy, znam kilku czolowych hodowcow i ich ptaki, wiec potrafie odroznic, czym dobra mewka polska rozni sie od ptakow pokazanych tutaj na fotkach. kol. Quatro troche przesadzil z wycena tych ptaszkow na 5 zeta za sztuke, nie przesadzajmy, to w miare przyjemne ptaszki i na targowiskach podobne chodza po 20-nawet40 za parke, co nie zmienia faktu, ze mewka polska to to jednak nie jest. Prawdopodobnie ptaki te powstaly w wyniku krzyzowki, prawie na pewno niezamierzonej, mewki polskiej ze staroniemiecka lub zwykla mewka rynkowa. Czesto spotykam sie z podobnymi przypadkami w hodowlach znajomkow, ktorzy jako mamki w hodowli mewek uzywaja zwykle mewki rynkowe lub staroniemieckie.Po prostu czasami samczyk-mamka jako bardziej zywotny i jurny niz uszlachetniony samczyk mewki polskiej , przy pierwszej mozliwej okazji zadepcze upatrzona samiczke i mezalians gotowy a efektem tego "wypadku" moze byc wlasnie ptaszek ze zdjecia Oka Pilata. wiekszosc hodowcow eliminuje tego typu mieszaĂące, ale niektorzy wynosza je na targowiska i sprzedaja poczatkujacym hodowcom jako mewki polskie po " okazyjnej" cenie. W moich stronach na ptaszki tego typu mowi sie "mewki ze sciagiem" i powazny hodowca nie wlaczy ich do stada. Wielu probowalo, ale wadliwy ksztalt glowy wychodzil u potomstwa nawet w czwartym pokoleniu. Nie sa to ptaszki calkiem bezwartosciowe. Sa idealne dla poczatkujacego hodowcy do nauki hodowli golebi krotkodziobych, co nie jest proste, a nauka na takich niedrogich ptaszkach w razie niepowodzenia nie jest tak bolesna jak w przypadku startu od razu z ptakami wysokiej klasy.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 7:16 pm

Kalisz jest zaglebiem mewki polskiej, wiekszosc dobrych ptakow z roznych czesci Polski pochodzi wlasnie z Kalisza, zarowno te z Bydgoszczy jak i te Polic, czy Rzeszowa maja swoje korzenie w Kaliszu, nalezy wspomniec tu u Panu Naderze - czlowiek legenda, jesli chodzi mewki, napewno Krzysiek jak i inni wiedza o kim mowie, a jesli tak to wiedza tez jak mewka polska wygladac powinna i wlasnie o takich ptakach mozna mowic lepsze, gorsze, niezle, a nie te kol pilata, sa to poprostu ptaki bez rasowe, a moje 5 zl bylo przenosnia (mysle ze kol opal, znasz znaczenie tgo pojecia), a czy beda one kosztowac 5 - 10 - 15 zl nie ma najmnieszego znaczenia, dla hodowcy ktory zna sie na mewkach beda one przedstawialy te sama wartosc, z samej ciekawosci proponuje zadzwonic do hodowcow z Kalisza i zapytac o cene takich niezlych (czyt. srednich) mewek,

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw lis 01, 2007 8:40 pm

Witam.Nie bede ocenial tych ptakow bo rzeczywiscie nie bardzo jest co oceniac(przykro mi Oko).Moja propozycja byla pewnego rodzaju zakladem,poniewaz w moich okolicach(W-wa) takie ptaszki chodza po 20 -30 pln bylem zdumiony ,ze u Ciebie mozna je kupic po 5 pln.Doszedlem do wniosku,ze przeszarzowales i bylem wiecej niz pewny,ze nie uda Ci sie kupic 100 ptakow w tej cenie. Gdybys jednak wywiazal sie z umowy, nie ponosilem praktycznie zadnego ryzyka.Na ÂŻeraniu jest kilku zawodowych handlarzy i jednego dnia moglbym te ptaki puscic po 10-15 pln hurtem. Mam propozycje abysmy potraktowali cala sprawe jako zart .Cenie Twoje wypowiedzi na forum i podziwiam wiedze na temat ras o ktorych piszesz.Decyzje jaka podejmiesz zaakceptuje w calosci.Pozdrawiam Opal.Ps.Nigdy nie hodowalem mewek jako rasy wiodacej.Zawsze byly traktowane jako ozdoba golebnika ,mialem dobre ptaki kupowane od liczacych sie hodowcow ale nigdy nie prowadzilem z ta rasa celowej pracy hodowlanej.Moim konikiem sa kariery.Z karierami dla uspokojenia trzymam turkoty bucharskie i perukarze .Ponadto w drugiej wolierze mam garlacze vorburskie i hanackie.Jezeli ktos wstawi zdjecie kariera lub w/wym garlaczy chetnie sluze ocenaJezeli uda mi sie namowic syna by umiescil mi zdjecie na forum ,wtedy i ja cos pokaze.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw lis 01, 2007 8:52 pm

opal pisze:Witam.Nie bede ocenial tych ptakow bo rzeczywiscie nie bardzo jest co oceniac(przykro mi Oko).Moja propozycja byla pewnego rodzaju zakladem,poniewaz w moich okolicach(W-wa) takie ptaszki chodza po 20 -30 pln bylem zdumiony ,ze u Ciebie mozna je kupic po 5 pln.Doszedlem do wniosku,ze przeszarzowales i bylem wiecej niz pewny,ze nie uda Ci sie kupic 100 ptakow w tej cenie. Gdybys jednak wywiazal sie z umowy, nie ponosilem praktycznie zadnego ryzyka.Na ÂŻeraniu jest kilku zawodowych handlarzy i jednego dnia moglbym te ptaki puscic po 10-15 pln hurtem. Mam propozycje abysmy potraktowali cala sprawe jako zart .Cenie Twoje wypowiedzi na forum i podziwiam wiedze na temat ras o ktorych piszesz.Decyzje jaka podejmiesz zaakceptuje w calosci.Pozdrawiam Opal.Ps.Nigdy nie hodowalem mewek jako rasy wiodacej.Zawsze byly traktowane jako ozdoba golebnika ,mialem dobre ptaki kupowane od liczacych sie hodowcow ale nigdy nie prowadzilem z ta rasa celowej pracy hodowlanej.Moim konikiem sa kariery.Z karierami dla uspokojenia trzymam turkoty bucharskie i perukarze .Ponadto w drugiej wolierze mam garlacze vorburskie i hanackie.Jezeli ktos wstawi zdjecie kariera lub w/wym garlaczy chetnie sluze ocenaJezeli uda mi sie namowic syna by umiescil mi zdjecie na forum ,wtedy i ja cos pokaze.Pozdrawiam.
jesli do oceny beda kariery to ja sie nie wypowiem, bo poprostu nie zabieram zdania na temat ktorego nie znam, 5 zl moze przesadzilem, ale miala to byc bardziej przenosnia. Wiem jakie masz kariery i znam opinie na ich temat innych ludzi, dlatego tym bardzie bylem zdziwiony co do tych mewek i chcialem zebys je ocenil, bo wiem ze nie uwazales ich za niezle,

ODPOWIEDZ