quatro - brodawczak polski i masciuch

quatro
Kontakt:

quatro - brodawczak polski i masciuch

Post autor: quatro » pt lis 02, 2007 10:57 pm

Obrazek

Obrazek

dla porownania brodawczak polski, samiczka 2003 roku, no i prosze szanowne grono o ocene, mozna krytykowac, nie odpyskuje :), na drugiej fotce to ta z prawej , z lewej jej luby

a co myslicie o tych koziolkach polskich?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt lis 02, 2007 11:26 pm

quatro pisze:Obrazek

Obrazek

dla porownania brodawczak polski, samiczka 2003 roku, no i prosze szanowne grono o ocene, mozna krytykowac, nie odpyskuje :), na drugiej fotce to ta z prawej , z lewej jej luby
Jezeli mozna ocenic golebia ze zdjecia w statyce, to dla mnie nic dodac nic ujac :idea:
POZDRAWIAM amcane

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt lis 02, 2007 11:34 pm

klasa:D:D

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » pt lis 02, 2007 11:36 pm

a tak z ciekawosci ile bys za nie chcial??:) Wiem ze pewnie nie sprzedajesz ale chcialem wiedzieec z ciekawosci.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » pt lis 02, 2007 11:59 pm

jesli chodzi o masciuchy to dawno nie widzialem takich golebi gratulacje :D niech sie przyjza ci ktorzy ratuja polskie rasy ,co maja ratowac :wink: brodawczakom zazucilbym zbyt wysokie nogi ale moge sie mylic bo na zdjeciu trudno jest uchwycic golabka we wszystkich szczegulach :D pozatym klasa swiatowa :wink:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lis 03, 2007 9:05 am

Witam.Tak wygladaly wejfry ,koziolki czy tez wywrotki,ktore ja hodowalem 40 lat temu.Moje byly zolte .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lis 03, 2007 9:43 am

opal pisze:Witam.Tak wygladaly wejfry ,koziolki czy tez wywrotki,ktore ja hodowalem 40 lat temu.Moje byly zolte .Pozdrawiam.
No bez przesady Krzysiek -Twoje napewno byly troche gorsze ,napewno podobne do tych :lol: Pozdrawiam
Szukaj a znajdziesz

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lis 03, 2007 10:05 am

specjalnie dla opala, zolta samiczka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak bede mial chwilke to porobie fotki kazdemu z osobna

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lis 03, 2007 10:05 am

Witam .Nie mowie,ze identyczne,mialem takze ptaki z lapciami.Chodzi mi glownie o to,ze w czasach mojej mlodosci nie pamietam aby bylo zroznicowanie na wywrotki i masciuchy.To byla jedna rasa .Mowie o latach 60-tych.Nie wiem kiedy zatwierdzano wzorce obecnie istniejacych wywrotkow ale w tamtych latach masciuch musial pieknie wywracac inne byly eliminowane z hodowli.Gdyby w tamtych latach ktos pokazal mi masciuchy ze zdjec w albumie Pietki powiedzialbym ,ze to jakies dziwne turczyny ale nigdy nie skojarzylbym ich z masciuchami czy koziolkami.To co jest teraz to calkiem inne golebie.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lis 03, 2007 10:19 am

opal pisze:Witam .Nie mowie,ze identyczne,mialem takze ptaki z lapciami.Chodzi mi glownie o to,ze w czasach mojej mlodosci nie pamietam aby bylo zroznicowanie na wywrotki i masciuchy.To byla jedna rasa .Mowie o latach 60-tych.Nie wiem kiedy zatwierdzano wzorce obecnie istniejacych wywrotkow ale w tamtych latach masciuch musial pieknie wywracac inne byly eliminowane z hodowli.Gdyby w tamtych latach ktos pokazal mi masciuchy ze zdjec w albumie Pietki powiedzialbym ,ze to jakies dziwne turczyny ale nigdy nie skojarzylbym ich z masciuchami czy koziolkami.To co jest teraz to calkiem inne golebie.Pozdrawiam.
jak sama nazwa "koziolek" wskazuje, masciuch powinien wywracac, a czy wywraca pewnie nie, poniewaz dobrego materialu jest tak malo, ze nikt nie odwazy sie ganiac swoje masciuchy i selekcjonowac pod katem wywrotow. Mowisz, ze kiedys wywrotek lapciaty i masciuch byl jedna rasa, nie zgodze sie z tym, byc moze w nektorych regionach tak sie klasyfikowalo, ale masciuch zawsze byl golabkiem bardzo malym, o kwadratowej glowce, bosonogi, natomiast wejfer (wywrotek) byl golabkiem wiekszym, barziej lotnym, sredniodziobym, jesli nato miast chodzi o masciuchy w albumie Pietki, to jest profanacja rasy, sa to krzyzowki (bardzo slabe) wegrow z cholera wie czym, masciuch Polski nie powinien miec wklesniec na glowie, trzy gozy (oczne i potyliczny) powinno byc lekko odznaczone, oczy powiny byc uwydatnione, a nie wylupiaste itd

zaznaczam iz moje masciuchy nie sa wzorcowe, ale mysle ze mozna powiedziec o nich niezle, a wzorcowych w Polsce nigdy nie widzialem, choc jest kilka takich co zapieraja dech w piersiach, jesli chodzi natomiast o gladkoglowe to nie wiem czy sa czysto rasowe egzemplarze

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lis 03, 2007 10:31 am

Witam.Moze masz racje ,w latach 60 bylem podrostkiem i poziom mojej wiedzy byl adekwatny do wieku. Staram sie wrocic pamiecia do tamtych lat,ale pamiec jak to pamiec ,moze byc zawodna.Pamietam jedno,ze aby kupic koziolki sprzedalem rower wyscigowke(nie masz pojecia jaki to wtedy byl rarytas) i pamietam jakie baĂąki od ojca dostalem.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » sob lis 03, 2007 8:24 pm

Witam
Troszeczke z opoÂźnieniem, ale golabki warte komentarza…
Quatro, takich masciuchow jak Twoje widzialem na „zywo” moze ze 2 sztuki… :? :shock:
Naprawde piekne purcle. Dalbym glowe, ze te golabki to potomkowie masciuchow z jakiejs lwowskiej hodowli, a nie z tzw. „kraju” tj. nie-Lwowa…, do Wroclawia przenioslo sie wielu lwowskich hodowcow… Po kim je odziedziczyles ?, no bo chyba nikt nie jest tak bogaty by takie ptaszki kupic… :wink:
Teraz mnie nie dziwi Twoja reakcja na temat tych „mewek”… :lol: :wink:
Coz, po masciuchach widze jak bardzo siedzisz w temacie, sam nie hoduje krotkich, ale znam kilku dobrych hodowcow, wiec przynajmniej czesciowo „czuje” temat.
PS. czy te brodawczaki nie sa przypadkiem z okolic Rzeszowa ?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob lis 03, 2007 8:57 pm

SETER pisze:Witam
Troszeczke z opoÂźnieniem, ale golabki warte komentarza…
Quatro, takich masciuchow jak Twoje widzialem na „zywo” moze ze 2 sztuki… :? :shock:
Naprawde piekne purcle. Dalbym glowe, ze te golabki to potomkowie masciuchow z jakiejs lwowskiej hodowli, a nie z tzw. „kraju” tj. nie-Lwowa…, do Wroclawia przenioslo sie wielu lwowskich hodowcow… Po kim je odziedziczyles ?, no bo chyba nikt nie jest tak bogaty by takie ptaszki kupic… :wink:
Teraz mnie nie dziwi Twoja reakcja na temat tych „mewek”… :lol: :wink:
Coz, po masciuchach widze jak bardzo siedzisz w temacie, sam nie hoduje krotkich, ale znam kilku dobrych hodowcow, wiec przynajmniej czesciowo „czuje” temat.
PS. czy te brodawczaki nie sa przypadkiem z okolic Rzeszowa ?
hmmm, dziekuje za te pochlebstwa, czy brodawczaki z rzeszowa? a skad jak nie z rzeszowa? widze ze nawet jesli nie hodujesz krotkich to wiesz o co chodzi (zreszta zawsze tak myslalem). brodawczaki tzn samiczka pochodzi z rzeszowa, natomiast samczyk wychowany u mnie, ale po rzeszowiakach, w rzeszowie sa najpiekniejsz brodawczaki i to nie tylko u Legiecia.A jesli chodzi o masciuchy to moj dziadek pochodzil ze Lwowa i byl kolega Wladyslawa Stolfa, stad wiem jak wygladac powinny mewki czy masciuchy, mam jeszcze odrobinke krwi ptakow Stolfa, wiekszosc moich ptakow jest ptomkami lini Ryszarda Majkutewicza (tylko z tym hodowca wymieniam material) i nic wiecej, zadnych obcych genow, kilka razy probowalem, ale zamiast do przodu to wychodzilo do tylu, wszystko kojarzone w bliskim pokrewieĂąstwie, w przeciwnym razie nic z tego nie wychodzi (za duz degradacja rasy)

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lis 04, 2007 11:00 am

Witam ponownie
Tak sie sklada, ze pochodze z okolic Rzeszowa, domyslam sie nawet od kogo te brodawczaki… :wink:
Pomijajac juz klase rzeszowskich hodowcow brodawczakow, to mysle, ze wysoki poziom hodowli tych ptaszkow wymusza niesamowita konkurencja na wystawach (w tym pozytywnym znaczeniu).
Podobnie jak w Krakowie jest ze srebrnikami oraz innymi PDL.
Mam nadzieje, ze w tym roku w Rzeszowie nikt nie wystawi mieszaĂącow masciuchow (juz lepiej, zeby nie wystawial tego wcale).
Jak nic sie nie „pokreci” (wynajem hali), to wystawa w Rzeszowie bedzie w dniach 8-9 grudnia 2007 r. – zapraszam, bo warto obejrzec sobie kilka ras w ktorych Rzeszow jest najlepszy w Polsce.
Pozdrawiam
D.l

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » czw lis 08, 2007 10:59 am

DzieĂą dobry.
Do quatro.
Moje gratulacje. Powodzenia w dalszej hodowli.
Pozdrawiam
leon_k

ODPOWIEDZ