Lukezi - Koroniarz Barwnoogoniasty

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt gru 21, 2007 12:51 am

Tak wiec wymienilem parke bialych winerow na parke tych dryjerow. Maja polamane piora w lapciach i stad roznica w tym co widzialem za pierwszym razem a teraz gdy robilem im zdjecia. Pojda do golebnika z mamkami.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt gru 21, 2007 1:40 pm

kol. Dispar moze kiedys na wiosne bedziesz mial mlode po nich to bym je od ciebie odkupil. Lubie takie orginalne golebie. Postaram sie w swoich stronach poszukac podobnych.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt gru 21, 2007 6:35 pm

Nie ma problemu - przypomnij mi sie tylko w sezonie.

Piotr M
Kontakt:

Post autor: Piotr M » pn gru 31, 2007 4:54 pm

Witam, kol. matianto wydaje mi sie ze chodzi Ci o "drajery", ktore czasami bywaja na gieldzie zeraĂąskiej.

rafal.n.
Kontakt:

Post autor: rafal.n. » czw sty 10, 2008 10:59 pm

Witam Wszystkich. Na forum jestem nowy ale golebie hoduje ponad 20 lat, lapciate dryjery jeszcze kilkanascie lat temu byly dosc czeste w golebnikach, choc i wtedy te naprawde ladne byly rzadkoscia.Wiec nie wydaje mi sie, by dzis ktos chcial wychodowac nowa rase, ppoprostu jest to kolejna rasa bez ustalonego wzorca, ktora powoli przechodzi do lamusa.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 11, 2008 9:46 am

Witam.Dawno mnie nie bylo i od razu trafilem na interesujacy mnie temat.Czasami spotykam na gieldach lapciate dryjery, przewaznie ptaki te pochodza z Mazowsza lub samej Warszawy i te z duzymi lapciami maja nawet dosyc wysoka cene ( ok. 50 zl za sztuke). ich wlasciciele twierdzili ze ptaki te sa odmiana mewki mazowieckiej, na co mowilem ze zdziwieniem, ze istotnie sie od nich roznia( koronka,typowy dla mewek zabot).Odpowiedzieli mi, ze mewka mazowiecka jest hodowana w dwoch typach, bardziej liczne sa ptaki czysto biale z widocznymi cechami mewki chiĂąskiej, chociaz wychodowano juz takze odmiany barwne tego typu.Drugi typ, to wlasnie mewka mazowiecka barwnoogoniasta, majaca koronke i cechy rasowe dryjera, od ktorego podobno pochodzi. takie informacje przekazali mi spotykani ma gieldach hodowcy lapciatych dryjerow. Pozdrowka dla wszystkich.

kordiann11
Kontakt:

Re: Lukezi - Koroniarz Barwnoogoniasty

Post autor: kordiann11 » sob gru 18, 2010 7:50 pm

Ja w swojej hodowli posiadam i MEWKI MAZOWIECKA I właśnie takie KORONIARZE BARWNOOGONIASTE i wydaje mi się ,że mało maja ze sobą wspólnego , jedyne co je łączy to to że to 2 bardzo stare Polskie rasy. Słyszałem od dziadka ,że KORONIARZ BARWNOOGONIASTEŁOPCIATE dawno dawno byly bardzo znane i licznie występowały tak jak to napisal kolega rafal.n.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » sob gru 18, 2010 7:54 pm

Odkopałeś temat z przed 2 lat :) ale to nic w końcu górnictwo też jest potrzebne ;)
A po drugie mam u siebie Dryjery łapciate bardzo miłe gołąbki.

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz gru 19, 2010 9:40 am

W moich stronach mówi się na nie, dryjery, strzałki. Spotkałem ptaki na czarnym ogonie, i czerwonym. Łapciatych nie widziałem, chociaż sam chętnie kupił bym łapciate, bądź na innych kolorach ogona. Jeżeli ktoś posiada i ma chęć sprzedać w okresie przedwiosennym, proszę pisać na PW.
...

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz gru 19, 2010 10:30 am

Ja mam żółte na dużych łapciach :)

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz gru 19, 2010 11:11 am

Takie gołąbki były na wystawie w Kielcach, jako pokaz:
Obrazek

W kieleckim są nazywane jako dryjery, tryjery lub weneckie lotne.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz gru 19, 2010 11:34 am

Dokładnie o takie ptaszki chodzi. Jak widać prezentowany ptaszek ma brew jasną, a prezentowane wyżej ptaszki kolegi Lukezi mają brew czerwoną. Jaka powinna być prawidłowa? Jeżeli ktoś ma odmiany barwne, oraz odmiany kosmate proszę o zamieszczanie zdjęć, chętnie obejrzę (pewnie nie tylko Ja).
...

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 19, 2010 11:35 am

W moich stronach nazywa się to ogoniak, bliżej Łodzi ogonek lub dryjer. Z całą pewnością nie jest to koroniarz barwnoogoniasty.Kiedyś takie właśnie ogoniaki były u nas niezwykle popularne, później zdegradowano je do roli mamek, często krzyżowano z innymi rasami, także z koroniarzami barwnoogoniastymi. Czysto rasowe ogoniaki były dobrymi lotnikami. Pamiętam z dzieciństwa, jak mój ojciec codzinnie ganiał stadko ok. 30 sztuk samych ogoniaków i latały na dosyć sporej wysokości krążąc zwartym stadem , lotem dosyć szybkim po 1,5godziny i dłużej. Ganiał je dwa razy dziennie, rano i pod wieczór.Aby móc złapać obcego ogoniaka swoje znaczył na skrzydłach czerwonym tuszem.

kordiann11
Kontakt:

Post autor: kordiann11 » ndz sty 09, 2011 5:08 pm

a tak oto wyglądają moje Koroniarze.
Załączniki
PICT0489.JPG
PICT0497.JPG

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz sty 09, 2011 6:18 pm

piękne ptaszki podobają mi się miałem kiedyś łapciate drejery pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sty 09, 2011 8:52 pm

Dla jasności. To nie koroniarze,tylko dryjery łapciate lub mewki mazowieckie barwnoogoniaste.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn sty 10, 2011 9:13 am

Witam. Mewki mazowieckie na pewno to nie są. Mewka mazowiecka ma całkowicie inaczej ukształtowany żabot.Raczej wygląda na driera łapciatego ale ten żabot u tego gołąbka na zdjęciu też daje do myślenia. Pozdrawiam.

kordiann11
Kontakt:

Post autor: kordiann11 » pn sty 10, 2011 10:17 am

Mewka Mazowiecka to na 100% nie jest dla porównania wstawiam zdjęcie. Moje gołębie to nie Koroniarze bo maja łapcie, ani też nie drejery bo jak się orientuje to takiej rasy też niema. Więc tak sobie myślę może podjąć kroki prowadzące do zarejestrowania nowej rasy .
Załączniki
PICT0032.JPG

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn sty 10, 2011 10:29 am

Tak to tak mają wyglądać mewki mazowieckie jak pokazał na zdjęciu kordiann11. Przypatrz się dokładnie Krzysiu.Pozdrawiam

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn sty 10, 2011 11:01 am

Być może jest to krzyżówka dryjera z mewką mazowiecką barwnoogoniastą w celu uzyskania łapci u dryjera.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn sty 10, 2011 11:49 am

Co by to nie było to gołąbki są miłe, urocze itp.

Kol.kordiann - rejestracja nowej rasy to nie jest wcale taka prosta i łatwa sprawa, ale działania możesz podjąć.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 10, 2011 6:13 pm

Co do tych gołąbków z barwnym ogonem i łapciami, to nie jest wcale nowa rasa.Na Mazowszu hodowane są od co najmniej połowy ubiegłego wieku. Znane są jako dryjery łapciate lub mewki mazowieckie barwnoogoniaste. Mewka mazowiecka biała ze strukturą upierzenia jak u mewki chińskiej to nowszy wynalazek.Co ciekawe,wielu hodowców nazywa ją mylnie mewką egipską.Po prostu tak już bywa z naszymi nie zerejestrowanymi rasami,że co miasto,to inna nazwa.Przykładowo kiedyś jakiś "geniusz"nazwał białogłówkę gumbińską krakowiakiem i ta fałszywa nazwa wlecze sie za rasa do dzisiaj. A odnośnie stwierdzena,że dryjerów niema, to nie ma też blauwinderów,widynów,winerków,pocztowych ozdobnych,staropolskich,garbonosów-orlików i wielu innych niezarejestrowanych ras.Nie ma ch,bo nie mają wzorca.Właśnie przez takie myślenie może ich wrótce naprawdę nie być.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn sty 10, 2011 6:37 pm

krzysiek masz rację ze np.u nas nazywało się to mewką egipską mówię o białych jednak co do struktury upierzenia to 20 lat do tyłu były nawet lepsze tylko że bose rzadziej w skarpetach pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pn sty 10, 2011 7:06 pm

Witam. Nie było nic mylnego jak nazywanie gołębi pokazanych na zdjęciach.mewką egipską to tylko świadczyło o wielkiej niewiedzy ludzi którzy nazywali je mewkami egipskimi.Mewka egipska nie ma nic wspólnego z gołębiami pokazanymi na zdjęciach.Nie powtarzajcie tej niewiedzy. Pozdrawiam

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 10, 2011 7:59 pm

Masz rację,ja tylko przytoczyłem jako przykład,co może zdziałać niewiedza ludzka.

ODPOWIEDZ