orzech - kariery

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt gru 28, 2007 11:07 pm

Witam.Samica 2006 r.kolor kawowy.Prosze pamietac,ze zdjecie nie zawsze oddaje rzeczywisty wyglad golebia. 1. Glowa:zbyt zaokraglona tylko tyl powinien byc zaokraglony pozostala czesc plaska.2.Oczy:ok.3.Brew :nie jest idealnie okragla,jakosc zdjecia nie pozwala stwierdzic czy ziarnistosc jest prawidlowa,brak karo.3.Dziob:zbyt spiczasty,golab mlody a widoczna jest juz szpara dziobowa, z wiekiem sie bedzie powiekszala.Za mala brodawka dolna(powinna stanowic 1/3 calosci).Zle ukatowanie(dziob powinien byc noszony poziomo) jest to duzy blad 3-5pkt. 4.Szyja:zbyt krotka i za gruba.5.Piers:ok.6.Plecy :ok.7.Skrzydla:powinny lezec na ogonie i stanowic jedna linie i byc przedluzeniem plecow wraz z ogonem..8.Ogon:ok .9.Nogi:zdecydowanie za krotkie.10.Zbyt malo wyciete podgardle.Ogolnie karier powinien byc wpisany w dwie linie stanowiace kat prosty.Linia pozioma wychodzaca ze srodka oka i idaca idealnie przez srodek dzioba(szpare dziobowa).Linia pionowa wychodzi ze srodka oka idzie idealnie przez srodek szyji ,piers nogi(uda)i dochodzi do palcow ptaka w poblizy ich polaczenia. Drugie zdjecie jest tak zrobione,ze praktycznie uniemozliwia ocene ptaka.Orzech do oceny rob trzy zdjecia :jedno pokazujace ptaka z przodu ,drugie z boku oraz trzecie pokazujace zblizenie glowy ptaka. Pozdrawiam.Ps. Ogolnie ptak ten ma wiecej z wzorca niemieckiego niz polskiego

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » sob gru 29, 2007 9:13 pm

Witam.Podpuszcze Cie troszke Opal...opisales tego golabka dosc ladnie a wez teraz w reke karte ocen i po koleji daj punkty ujemne to bardziej odzwierciedli jego wyglad. Dla mnie ten golab wyglada na 91-92 punktya dla Ciebie????? Jesli odejmniesz 5 punktow za postawe (napisales od3-5 ja wziolem skrajnosc) to niewiele Ci zostanie by dalej ciac a jest z czego.

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » sob gru 29, 2007 9:15 pm

Witam.OPAl,dzieki za ocene, o taka mi wlasnie chodzilo.Wszystko opisane to zle,a to ok.Tego ok jest mniej ale to nie Twoja wina(jezeli moge tak pisac).Pozostale ptaki nie chca ze mna wspolpracowac przy robieniu zdjec,bede probowal jak cos zrobie to pokaze.Pozdrawiam i dzieki za fachowa ocene.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » sob gru 29, 2007 10:02 pm

kol opal z twoich ocen mozna wywnioskowac ze jestes starym sedziom na wystawach a jezeli nie jestes to powinienies to zmienic

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 29, 2007 10:16 pm

Witam.Ad.Papier po punktowa ocene zglos se do sedziow ,ktorzy oceniaja na krajowkach.Nie chce im odbierac chleba(moze bym sie skusil,ale musisz zaplacic delagacje ,hotel i postawic kolacje) :D ad.Lukezi stary jestem ale uprawnieĂą sedziowskich nie mam(moze to i dobrze bo wielu hodowcow kariera po moich ocenach mogloby dostac zawalu serca) :D ad.Orzech ,zawsze do uslug.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
papier
Kontakt:

Post autor: papier » sob gru 29, 2007 10:28 pm

Witam. Czyzbys byl Krzysztofie politykiem ,bo tak pieknie wybrgnoles z mojego pytania...podziwiam :D

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 29, 2007 10:36 pm

Witam.Papier,jezeli chcesz moge Ci napisac ocene punktowa na priwa.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 29, 2007 10:44 pm

Witam.Co do polityki mocno nad tym myslalem i doszedlem do wniosku,ze mam predyspozycje:przez ploty skakalem jak jeleĂą,jestem z wyksztalcenia elektronikiem(a to zawod o wiekszym prestizu niz elektryk) i po polsku mowie poprawnie.Mam jednak jedna wade ,ktora mnie dyskwalifikuje.Nie ma na mnie teczki w IPN.(czyz nie wspomnialem juz ,ze nie ma dla mnie autorytetow?).Pozdrawiam.

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » ndz gru 30, 2007 9:18 am

Do czytajacych.
Wypadaloby ten post przeczytac z PElNYM ZROZUMIENIEM TEKSTU.
Wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU.
leon_k

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 30, 2007 11:11 pm

Witam.Orzech aby Ci troche przyblizyc prawidlowa sylwetke kariera,proponuje mala zabawe.Otworz wzorzec kariera a jezeli masz taka mozliwosc to wydrukuj.Jezeli nie to kilka minut nic nie czytajac analizuj umieszczony tam rysunek kariera.Potem wejdz w foto-album i maksymalnie powieksz zdjecie z mojej galeri,to gdzie sa dwa kariery :bialy i czarny w klatce obok siebie.Przeanalizuj sylwetke czarnego .Powtorz to kilka razy,na zmiane zdjecie i rysunek z wzorca.Potem usiadz i sprobuj opisac swoje wrazenia.Pozdrawiam.Ps.Papier prosil bym dokonal analizy punktowej ze zdjecia zamieszczonego przez Ciebie.Nie wiem czy pozwalasz to zrobic na forum.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 31, 2007 7:25 pm

Witam Leonie.Skladam Ci najserdeczniejsze zyczenia z okazji Nowego Roku.Aby byl duzo lepszy niz wszystkie minione.Samych slicznotek w golebniku.Opal.

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » pn gru 31, 2007 8:21 pm

Witam.Opal nie mam nic przeciwko takiej ocenie.Nie po to dawalem zdjecie do oceny,zeby sie teraz wycofywac .widze,ze tylko wy dwaj chcecie cos mowic to prosze i jak mowilem nie obrazam sie.Powiem tylko,ze samica nosi dziob poziomo ale Wy oceniacie zdjecie jakie ja przedstawilem.Wlasnie skoĂączylem prace dlatego dopiero teraz odpisuje.Wzorzec kariera mam wydrukowany i czesto do nigo zagladam,ale dzisiaj nie zdazylem porownac z Twoim czarnym i moim skromnym zdanie slabo widac na tym zdjeciu nic nie umiejszajac temu karierowi.Pozdrawiam i zycze Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2008 Roku Tobie Opal i wszystkim odwiedzajacym to forum

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn gru 31, 2007 9:44 pm

Witam.Panie Adamie z tonu postu wnioskuje,ze jednak troche Pana ta ocena zdenerwowala.Jezeli tak to bardzo przepraszam.Moglem jednak ocenic tylko ze zdjecia jakie Pan wstawil.Dlatego aby ocena byla bardziej wiarygodna prosilem o trzy zdjecia.W karierach rzeczywiscie glownie pyskuje ja i Papier nieraz wesprze nas Piotrek W.,jednak moge Pana zapewnic,ze te posty czytaja takze bardzo dobrzy hodowcy kariera(wiem to od nich).Dlaczego nie zabieraja glosu ,moge sie tylko domyslac.Ale w przyszlym roku postaram sie i ich zachecic aby sie wlaczyli.Oceniam to forum i ten portal bardzo wysoko.Po decyzji o zakoĂączeniu wydawania "Golebnika" jest to moim zdaniem jedyne miejsce gdzie mozna propagowac rozwoj nowoczesnego golebiarstwa w Polsce.Jedyne i najliczniej odwiedzane.Chcialbym aby na tym forum potworzyly sie dzialy tematyczne w formie postow(tematow) gdzie dobrzy hodowcy danych ras odpowiadaliby na pytania dotyczace tematow w ktorych sa mocni np.Quatro -masciuch,Seter-krakus,Zbiter-stargardzkie pulsujace :D itd.Nie tylko odpowiadali na pytania ale sami wrzucali tematy,zdjecia prowokowali do dyskusji.Uczmy sie wspolnie nie zasklepiajmy sie w waskie specjalizacje.Panie Adamie po Nowym Roku napisze te punktowke ale postaram sie to tak zrobic,zeby forumowicze wiedzieli,ze ten golab na zdjeciu to tylko przyklad.Chcialbym pokazac jak wyglada karta ocen ,jak ja czytac i czego poszczegolne punkty na karcie dotycza.Oczywiscie nie zrobie tego tak szybko i tak sprawnie jak Papier,ale on ma wiekszy ode mnie staz to mu latwiej bach i 91-92 pkt :D Ja musze powolutku punkt po punkcie i dopiero potem sobie wspolnie dodamy.Panowie poniewaz ten portal moze utrzymac sie tylko dzieki reklamodawcom nie zapominajmy o klikaniu a moze cos kupmy(mnie np.zainteresowaly siatki na woliery taĂąsze niz na targu), bede o klikaniu od czasu do czasu przypominal.Do wszystkich golebiarzy(przez duze G) ,zycze Wam spelnienia wszystkich marzeĂą.Przepraszam na koniec starego roku tych,ktorych urazilem(wybaczcie ten moj pyskaty charakter) i serdecznie dziekuje tym,ktorzy zechcieli ze mna polemizowac.A najbardziej dziekuje administratorowi tego portalu za to,ze stworzyl taki wspanialy.Dziekuje Panie Jurku.Pozdrawiam Krzysztof Opolski.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn gru 31, 2007 9:59 pm

W madre slowa . Ja tez przylaczam sie do zyczeĂą Noworocznych. Wszystkiego Najlepszego

orzech
Kontakt:

Post autor: orzech » wt sty 01, 2008 4:50 pm

Witam.Opal wcale mnie Wasza ocena nie zdenerwowala.Sam mam oczy i widze co nieco,ale Ty wiesz jak patrzyc i na co zwracac szczegolna uwage,a patrzac na Twoje kariery robisz to dobrze.Wole taka ocene jak Twoja i Papiera niz 10ocen typu ladne ptaki lub podobaja mi sie lub nie podobaja.Pozdrawim.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sty 04, 2008 11:10 pm

Witam.Orzech ja nie zartowalem z tym wielokrotnym ogladaniem rysunku w wzorcu i porownywaniem go ze zdjeciem(nie patrz na jakosc zdjecia),maksymalnie je powieksz i skoncentruj sie na 1 pkt z karty ocen czyli-budowa,postawa,figura.Reszta na razie niech Cie nie interesuje.Chyba,ze nie chcesz w szybki sposob wyrobic sobie oka.Jezeli w to wchodzisz to podziel ogladanie na cztery etapy.Nogi rysunek- zdjecie,tulow rysunek- zdjecie,szyja rysunek -zdjecie.Na koĂącu patrz cala sylwetka rysunek- zdjecie. Napisz kilka slow jakie widzisz roznice.Pozdrawiam.Ps.Po kilkukrotnym obejrzeniu zamknij oczy i postaraj sie utrwalic w glowie to, co przed chwila ogladales.Uwierz mi to dziala.

ODPOWIEDZ