stawaki czeskie (ocena)

baster
Kontakt:

stawaki czeskie (ocena)

Post autor: baster » pt cze 20, 2008 11:28 am

proszę o ocene moich ptaków gołebie są z wczesnej wiosny niestety bez obrączek po rodzicach przywiezionych z czech ptaki są parą nie spokrewnioną ze sobą samczyk srebrny a samiczka siwa .pozdrawiam

zdjecie nr1

Obrazekz

zdjecie nr2

Obrazek

zdjecie nr3

Obrazek

zdjecie nr4
Obrazek

zdjecie nr5

Obrazek

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pt cze 20, 2008 6:19 pm

Pokaż tylko wykadrowane ptaki, bo takie duże zdjęcia długo się otwierają i źle się przegląda.
Mnie się ptaki podobają, chociaż nie znam tej rasy.

Pozdr.

wojtekdw
Kontakt:

Stawak Czeski

Post autor: wojtekdw » pt cze 27, 2008 11:38 pm

RE: STAWAK CZESKI

Witam!!!!

Kol. baster ciesze się że dołączyłeś do nielicznej grupy hodowców polskich właśnie tej rasy.

Po pierwsze to zdj. nie obrazują i nie pokazują dokładnie całych ptaków.
Co mogę powiedzieć po tych zdjęciach??? Niebieską samiczkę wrzuć bo szkoda samczyka. O co mi chodzi? Poprostu nierówny rysunek, złe natężenie koloru -ciemniejsze wole powinno odróżniać się od jaśniejszych
pleców i piersi. Rysunek jest nie równy, białe pióra zaciągają się na
kolorowe i na odwrót. Srebngo samczyka zostawił bym ze względu na to
że jest to rzadsza odmiana barwna, choć coraz częściej pokazująca się
na czeskich wystawach. Ale i samczyk tez nie jest idealny, zarówno jak i samica maja złą budowę i postawę. Gardło powinno być w kształcie gruszki które odziela się wyrażnie od mostka. Poprostu powiem tak, jeśli masz czas i pieniądze jedź na klubową wystawę stawaka czeskiego i
nabądź coś porządnego.

Żeby łatwiej było tobie zrozumieć o co mi chodzi pokazuję dwa zdj. stawaka czeskigo właśnie w kolorze niebieskim i srebnym:

Obrazek

Obrazek

Kiedyś miłem tymczasowo stawaki czeskie przywiezione prosto z Czech, były jednolicie ubarwione na czerwono, miały piękny rzadki kolor, taka nasycona wiśnia, rzadko spotykana już barwa.

Co do rasy, to w Polsce jest ona niechętnie hodowana, w czechach zaś jest bardzo popularna, istnieje tam już ponad 80 lat klub stawaka czeskiego. Czesi wyhodowali bardzo wiele odmian barwnych (kilkadziesiąt).

Smutne jest to że Czesi chętnie hoduja swoją perłę narodową jaką jest stawak czeski, zaś Polacy maja nadal problemy z hodowlą swojego stawaka polskiego.

Wkrótce podam link do strony o stawakach.

POZDRAWIAM!!!!

baster
Kontakt:

Post autor: baster » ndz cze 29, 2008 7:36 pm

Witaj :wojtekdw dzięki za ocenę moich ptaków cieszy mnie fakt że są w naszym kraju osoby kture znają tą odmianę stawaków bo niestety dowiedzieć się coś z literatury jest prawie niemożliwe co do wzorca tej rasy dzieki za wskazówki są dla mnie bardzo cenne zdięcia kture zamieściłeś oddają piękno tych gołębi stawaki czeskie hoduję od dawna mam kilka par tej rasy te kture wystawiłem są gorszej klasy hoduję też stawaki polskie czarne odmiana z tradycjami jednak niedoceniona tak jak stawak czeski u naszych sąsiadów.
jeśli Możesz podaj link do strony o stawakach

POZDRAWIAM

szalas87
Kontakt:

Post autor: szalas87 » wt lip 01, 2008 10:10 pm

Witam,
Bardzo podobne na allegro sa :P
Pozdrawiam

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » wt lip 01, 2008 10:31 pm

rzeczywiście, jak się przyjrzeć zdjęciom to na bank są te same.
kolego baster czy to Ty je sprzedajesz czy ktoś podszywa się pod twoje zdjęcia :?:

baster
Kontakt:

Post autor: baster » śr lip 02, 2008 6:53 pm

Witam Panowie tak to moje ptaki .pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » śr lip 02, 2008 9:20 pm

Na jednym zdjeciu widac stawiaka polskiego. Bardzo piękne ptaki. Masz ich wiecej???

baster
Kontakt:

Post autor: baster » śr lip 02, 2008 10:16 pm

Witaj.LUKEZI na dzień dzisiejszy nie ale jeśli interesują cię młode musisz poczekać dam Ci znać ptaki z jasna cielistą brwią naprawde piekne .pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw lip 03, 2008 7:56 pm

Znaczy ja dopiero na jesieni robie zakupy:)

ODPOWIEDZ