Palonek WYWROTKI (fajfry,wejfry)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 06, 2009 11:14 pm

Slawek pisze:co najmniej 100zl za szt jak latają i jeszcze miedzyczasie wywracaja to warto zapłacić... Napewno będziesz zadowolony
Mylisz sie to może u was tyle kosztują, to co miałem do sprzedania to juz sprzedałem ,uchowam Ci Tiplerek z 2 parki na wiosne bo jest tego kilka par . Dziwne ze taki znawca jak Sławek nie poznał co to za rasa
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » śr sty 07, 2009 4:13 pm

A tak na poważnie to ile te gołębie mogą być warte? :lol: :roll:

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr sty 07, 2009 5:17 pm

Tiplerek za 5zł to mozesz kupic sobie mentosa a nie kiksa :lol:

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » śr sty 07, 2009 5:36 pm

stasiek pisze:Tiplerek za 5zł to mozesz kupic sobie mentosa a nie kiksa :lol:
Nie będę komentował Twojej wypowiedzi, to był przykład. Za Twoje gołębie 2 zł bym nie zapłacił a Ty sobie życzysz fortunę (za swoje szpuki). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr sty 07, 2009 7:40 pm

Bo trzeba trzymac cos wartego i dobrego a nie zbierac ochłapy.a za dobrego trzeba zapłacic

edek
Kontakt:

ocena golebi

Post autor: edek » śr sty 07, 2009 9:47 pm

Staśiek nie wszystko się mierzy miarą pieniądza.Nie każdy musi isć Twoim śladem i myslami, A co do howu gołebi to jest każdego indywidualna sprawa, na jakie go stac to takie trzyma. A Tobie nic do tego jeszcze Ty tym swiatem nie rządzisz.

Slawek

Post autor: Slawek » śr sty 07, 2009 10:20 pm

Tiplerek Zbychu obiecał Ci dwie parki kiksów-fikaczy... Co to robią kozły do tyłu. Jak niezaszczepisz od paramyxo będa robić tez kozły do przodu. Masz ptaki gratis jeszcze na mentosa zostanie . Zbychu jak zacznie kręcić pod wiosnę , będziemy świadkami

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 08, 2009 10:39 am

Slawek pisze:Tiplerek Zbychu obiecał Ci dwie parki kiksów-fikaczy... Co to robią kozły do tyłu. Jak niezaszczepisz od paramyxo będa robić tez kozły do przodu. Masz ptaki gratis jeszcze na mentosa zostanie . Zbychu jak zacznie kręcić pod wiosnę , będziemy świadkami
Nie wiem co sadzić o Twoich wypowiedziach ale jedno sie nasuwa na jezyk
Nie wiem z czego wywnioskowałeś że mam je komus prezentować ,napisałem że uchowam a do Twojej wiadomości -są to czysto rasowo gołebie.
Szukaj a znajdziesz

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw sty 08, 2009 6:18 pm

Zbiter co to za rasa? to sa wywrotki timoszoranskie? Ile chcialbys za parke mlodych? (przepraszam za pisownie ale nie moge wpisywac polskich znakow)

edek
Kontakt:

wywrotki

Post autor: edek » czw sty 08, 2009 6:30 pm

To są bije,

Zjak
Kontakt:

Re: wywrotki

Post autor: Zjak » czw sty 08, 2009 6:36 pm

edek pisze:To są bije,
tureckie, takle - tak mnie się wydaje. Ale widzę, że ich nie ma, pewnie odleciały z powodu mrozu, albo Zbiter je odwołał.

POzdr.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » czw sty 08, 2009 7:01 pm

To są Bakijskie ;). Pozdrawiam.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » czw sty 08, 2009 9:56 pm

Witam,skoro temat już się przemienia na temat'' fikacz'',to jutro wrzuce fotki moich.Nabyłem debreczyńskie i odeskie(nie fikają),gość dał mi gratis 2 szt. niewiem czego(zresztą sam niewiedział),a te walą całe serie.Pozdrawiam :wink:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 09, 2009 9:31 am

Witam. Wrzuć też te nie wiadomo co, może ktoś na forum będzie znał te ptaki.

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » pt sty 09, 2009 8:29 pm

I co One wykonują serię kozłów? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pt sty 09, 2009 8:41 pm

W sumie to bardzo możliwe takie wynalazki zazwyczaj lubią zaskakiwać:)

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt sty 09, 2009 8:49 pm

ja poszukuje krymek, które będą wywracały, jeszcze kiedyś dziadek mi opowiadał że jego krymki robiły wywroty do samej ziemi i na takie poluje. Znajomy ostatnio kupił parę krymek"fikających" ale jak sie okazało ledwo potrafiły poderwać się z dachu a co tu mówić o wywracaniu.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 10, 2009 10:31 am

Witam. Krymka wywrotna to prawdziwa rzadkość, czasami można je jeszcze spotkać na targowiskach w okolicach Łodzi, w Krośniewicach lub na jarmarku w Kole. Wyglądem przypomina wywrotki-wejfry, przeważnie ma czerwoną brew czym rożni się od zwykłych rynkowych krymek średniodziobych. Starzy hodowcy wywrotków twierdzą, że wejfry, krymki wywrotne i sroczki średniodziobe, tzw. spancry lub wajsfigle to odmiany barwne tej samej rasy. W połowie XX wieku sroczki- spancry ( wajsfigle) posłużyły jako materiał wyjściowy przy tworzeniu sproczki polskiej krótkodziobej a krymki wywrotne stanowiły podstawę do tworzenia krymki białostockiej. Podobnie w wyniku selekcji i krzyżowania z innymi rasami wejfrów powstały wywrotki mazurskie i wschodniopruskie.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » sob sty 10, 2009 11:04 am

Witam.W moich stronach (południe dawnego radomskiego) bardzo popularne i cenione były właśnie spancry-sroczki na średnim dziobie . Gołębie te były świetnymi wywrotkami, wykonywały całe serie wywrotów niejednokrotnie aż do ziemi. Występowały we wszystkich kolorach z białym lub barwnym ogonem a najbardziej cenione były barwy perłowej. No i oczywiście podstawa to umiejętność wykonywania wywrotów. To samo dotyczyło fajfrów (werfli) , bezwzględnie musiały "fikać" i tak je też potocznie zwano - fikane. Niestety to czasy zamierzchłe, obecnie ciężko spotkać coś z tych ptaszków, wyglądem niektóre by jeszcze pasowały do tych sprzed 30-tu lat ale patrząc na sposób ich latania to niestety nie mają z nimi wiele wspólnego. A już samo znalezienie spancra w kolorze perłowym to graniczy z cudem.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob sty 10, 2009 12:02 pm

Te sroczki nadal hodują Niemcy (pewnie wywieźli część jak uciekali) pod nazwą Elsterpurcel (sroczka wywrotna).
Organizują nawet zawody z tymi ptakami
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » sob sty 10, 2009 12:45 pm

Witam,
tak, nie tylko gołębie koziołkujące, ale w ogóle gołębie rasowe (o przyzwoitym wyglądzie) które chętnie latają to coraz większa rzadkość.
Pomijając już fakt, jakie spustoszenie w wielu hodowlach zrobiła paramyksowiroza w latach 80-tych, to za głównego winowajcę uważam nasz "wspaniały" PZHGR (Zarząd).
Przez kilkadziesiąt lat działalności Zarząd PZHGR nie ustalił nawet regulaminów konkursów lotów itp. :idea:
Ze szkoleniem (prawidłowym) sędziów, organizowaniem szkoleń dotyczących np. genetyki czy ochrony zdrowia gołębi (z udziałem lek. weterynarii - rzecz jasna) - wcale nie jest lepiej (niby główne zadanie Związku) :wink:
Ale zostawmy "żłobów" i wracajmy do tematu.
Nie przekonują mnie "argumenty", że powodem zamykanie gołębi w wolierach są jastrzębie, krogulce itp.
Czy dawniej (np. przed II WŚ) ich nie było ?? :lol: :lol:
Ludzie hodowali (na wolności rzecz jasna) takie maściuchy polskie, że obecnie niejeden by zabił, aby móc kupić takie gołębie :lol:
Maściuch polski, który nie koziołkował w locie, był uważany za mieszańca międzyrasowego (węgierskie nie fikały) i usuwany z hodowli :idea:
Posiadam stosowną "literaturę", która może potwierdzić moje wywody :wink:
Panowie, jak jastrząb "łapie" za dużo gołębi, to można zmienić rasę na bardziej lotną.
PS.
Zbiter i my mamy swojego koziołkującego "Szwarckopa", ale jak dotąd szanowny PZHGR nie raczył się zająć organizowaniem podobnych konkursów, co było prawdopodobnie główną przyczyną "zaniknięcia" tej rasy (zresztą innych ras lotnych również)- jak ktoś ma namiary na te gołębie (szwarckopy) proszę dać znać - dobrze płacę :wink:

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » sob sty 10, 2009 2:59 pm

Kol SETER co do fikających maściuchów to w 100% się z tobą zgadzam.Przecież w dawnych czasach mówiono na nie koziołki czy jakoś tak.W kazdym razie bardzo dobrze wywracały a teraz to panowie już sami dobrze wiedzą jak jest. Na allegro widziałem sroki które ponoć robiły serie wywrotów ile w tym prawdy to niewiem ale było ich 4 sztdorosła para i 2 młode.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 10, 2009 4:51 pm

W ubiegłym sezonie wyhodowałem dwa młode murzynki lotne które też wywracały w locie. Zdarzaja się też czasami wywracające srebrniaki jak i inne rasy ale to indywidulane przypadki. Ale swoich sroczek wolę nie sprawdzać czy wywracają :D .

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Re: Palonek WYWROTKI (fajfry,wejfry)

Post autor: Palonek » śr gru 30, 2009 1:41 pm

Witam. Wrzucam kilka nowych zdjęć moich ptaków. :) Co panowie myślicie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
GG: 6973131

ODPOWIEDZ