matt__ -SREBRNIAK

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

matt__ -SREBRNIAK

Post autor: matt__ » pn sty 26, 2009 8:31 pm

Samiczka 08r. Proszę o ocene.
Obrazek
Obrazek

MILO
Kontakt:

Ocena Srebrniaka

Post autor: MILO » wt sty 27, 2009 6:17 pm

-
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2012 9:30 am przez MILO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » wt sty 27, 2009 7:12 pm

Bardzo dziekuję za taką ocenę. To jest moja pierwsza para srebrniaków tych lepszych klasowo. Poprzednie służyły pod kij. Już dawno nie miałem z nimi styczności ale na ostatniej gieldzie cena byla bardzo zachecajaca wiec postanowilem spróbować jeszcze raz. Aha kolor samiczki moze nie jest jak nalezy bo jest poprostu zaniedbana , i do tego wydaje mi sie ze jest nie do konca spierzona. Sprzedająacy mówił że jest z później jesieni.
Dziękuję. Pozdrawiam.

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » ndz lut 01, 2009 3:05 pm

Witam. Jaki sens ma podanie ilości punktów przy takiej ocenie gołębia, zwłaszcza jeśli budowę rozwarstwiamy na poszczególne elementy? Koledze zapewne chodziło o wskazanie co ewentualnie należy poprawić w tym srebrniaku. Poza tym od punktowania są wystawy i sędziowie. A teraz kilka słów na temat gołąbka ze zdjęć. Odnośnie głowy to tył głowy mogłby być bardziej zaokrąglony, górna linia głowy powinna być w poziomie bo teraz samiczka "patrzy w dół". Brwi zbyt jasne. Woskówki nosowe za duże. Nogi są za krótkie a uda za bardzo opierzone. Jak dla mnie gołąb średniej klasy. Pozdrawiam

MILO
Kontakt:

Post autor: MILO » ndz lut 01, 2009 4:46 pm

-
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2012 9:31 am przez MILO, łącznie zmieniany 1 raz.

magpie
Kontakt:

Post autor: magpie » ndz lut 01, 2009 6:57 pm

Witam. Otóż nie skopiowałem Twojej wypowiedzi kolego MILO. Ty napisałeś ilość punktów a ja konkretnie uargumentowałem co mi się nie podoba. I gdzie tu plagiat? Napisanie np. -4 pkt za głowę a napisanie co dokładnie jest nie tak to duża różnica. Do tego drugiego potrzeba wiedzy. Bez urazy ale właśnie tej wiedzy czasami brakuje zwłaszcza u sędziów. Druga sprawa. Klasy gołębia nie rozpatruje się tylko jako klasę wśród ptaków tzw wystawowych kierująch się kartą oceny tylko na tle wszystkich gołębi danej rasy, począwszy od ptaków bazarowych po 5-10zl za sztukę. Pozdrawiam

PS. Również hoduję i wystwiam PDL. W przeciwnym razie nie odważyłbym na ocenę nie mając wiedzy praktycznej

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » ndz lut 01, 2009 9:59 pm

Witam. Stwierdziłem, że jeżeli chcę bawić się w PDL potrzebuję dobrego materiału, więc sprzedałem te parę na allegro. A teraz bedę po mału rozglądał się zaczymś nowym w rozsądnej cenie.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za oceny, ;)

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Re: matt__ -SREBRNIAK

Post autor: matt__ » sob lip 18, 2009 9:19 pm

Obrazek

Gołąbki nie chciały bardzo pozować-zwłaszcza samica, obecnie karmią, i było dosyć słabe światło. Jutro postaram się dorzucić lepsze zdjęcia.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob lip 18, 2009 10:28 pm

Zdjęcia są dobre bo widać to co trzeba, żebyś tylko gorszych nie wstawił.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » ndz lip 19, 2009 10:52 am

Srebrniaki które same wychowują młode w dzisiejszych czasach to cięzko spotkac :)

Awatar użytkownika
PDL
Kontakt:

Post autor: PDL » ndz lip 19, 2009 2:20 pm

Jeśli chodzi o karmienie młodych przez srebrniaki to chyba lekka przesada, ja choduje srebrniaki , perłowe i sroki łowickie dobrej jakości i ptaki te bez problemu wykarmiają po dwa młode.

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » ndz lip 19, 2009 5:06 pm

Witam.Ja mam dwie pary srebrniaków zwykłych ktore w tym roku zakupiłem jedne niosą nie zalezone jajka a drugie nie potrafia wychować młodych,dwie pary perłowych tez w tym roku kupiłem i młode tylko się wykluja na drugi dzien martwe bo nie pasą,srok mam jedną parkę narazie miały jedne jajka a potłukły więc niewiem jak bedą chowały.Gołębie dobrej klasy.Masz jakies zdjęcia swoich srerbniaków i srok moze bym sie nabył od Ciebie jakis dobrych gołębi?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » ndz lip 19, 2009 7:41 pm

No te na zdjęciu karmią, może nie idealnie jakbym chciał, ale dają radę z dwoma młodymi. Gdyby miały jednego to podejrzewam, że byłby odchowany super. Aha, i jeżeli młode wylęgają Ci się, a na drugi dzień padają to znaczy, że są chore. W tamtym roku miałem podobny przypadek u jednej pary srebrniaków. Spróbuj podać spartix.

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » ndz lip 19, 2009 8:27 pm

Moim zdaniem one są zdrowe tylko poprostu padają z głodu bo rodzice nie karmią,musiały miec wczesniej zabierane jajka najwidoczniej.

Awatar użytkownika
matt__
Kontakt:

Post autor: matt__ » śr lip 22, 2009 1:06 pm

Czy ktoś podejmie się oceny :)? Z góry dziękuję.

ODPOWIEDZ