gdanski samczyk

damiank
Kontakt:

gdanski samczyk

Post autor: damiank » wt mar 30, 2010 12:29 pm

Załączniki
gdanski.jpg
gdanski 2.jpg
:) :) :) :)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: gdanski samczyk

Post autor: darecki » wt mar 30, 2010 8:36 pm

I CO W ZWIĄZKU Z TYM :?: :roll:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt mar 30, 2010 8:45 pm

Nic, chwali się :)

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr mar 31, 2010 1:31 pm

Tylko, żeby było czym się chwalić. Gdański na mamki lub do ganiania. Do chwalenia się zbyt słaby. Ale przy trudnym dostępie do wzorca nie dziwię się, że damiank chce się dowiedzić co ptak jest wart.
golebiewski

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw kwie 01, 2010 5:52 pm

skoro dział jest : ocena gołębi to ciekawe o co chodzi no nie darecki ???
gołębie są do latania ;] a nie do siedzenia ....

SYLWO97
Kontakt:

Post autor: SYLWO97 » czw kwie 01, 2010 5:55 pm

Nie znam się za bardzo na tej rasie :( ale powiem że ładny ptaszek :lol:

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw kwie 01, 2010 6:02 pm

;] pierwszy w hodowli ;]

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt kwie 02, 2010 8:57 am

Damiank(u) zamieściłeś zdjęcie gołąbka do oceny wyglądu (chyba) bo lotności ze zdjęcia się nie wyczyta. I wydaje mi się, że nie bardzo zależy Ci na tym aby dowiedzieć się ile, jeżeli chodzi o wygląd jest on wart.
golebiewski

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pt kwie 02, 2010 2:43 pm

Kol. golebiewski. Raz piszesz że ptak do ganiania a za chwile ze odczytać ze zdjęcia tego nie można. Zaprzeczasz sam sobie. Poza tym chłopak chciał tylko pokazać swojego pierwszego gdańskiego i został przyjęty dość obojętny. Może i rzeczywiście nie jest to ptak najlepszej klasy ale wszystko jeszcze przed nim. Powodzenia w hodowli damiank.
GG: 6973131

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt kwie 02, 2010 4:37 pm

Jedno jest pewne ma ładny jednolity kolor :D

A tak poważnie słaby Gdański.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt kwie 02, 2010 8:47 pm

Palonek pisze:Kol. golebiewski. Raz piszesz że ptak do ganiania a za chwile ze odczytać ze zdjęcia tego nie można. Zaprzeczasz sam sobie. Poza tym chłopak chciał tylko pokazać swojego pierwszego gdańskiego i został przyjęty dość obojętny. Może i rzeczywiście nie jest to ptak najlepszej klasy ale wszystko jeszcze przed nim. Powodzenia w hodowli damiank.
Palonek przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi tylko uważnie i ze zrozumieniem. W żadnym momencie nie zaprzeczam sam sobie. Przykro mi chłopie, że sensu prostych zdań nie łapiesz ale to już Twój problem.
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt kwie 02, 2010 9:07 pm

Jeżeli ptak jest słaby to uważam, że nie ma co owijać w bawełnę tylko jasno powiedzieć prawdę. Opinie typu, ,,mi się podoba" , ,,chyba ładny" itp. wprowadzają w błąd młodych hodowców, którzy myślą, że mają niezłe ptaki. Im szybciej wyprowadzi ich się z błędu tym lepiej. Chyba, że obojętne im jest jakiej klasy mają gołąbki, aby była sztuka.
golebiewski

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » pt kwie 02, 2010 9:28 pm

O mój zapłon już niech się kolega nie martwi, wszystko jest z nim porządku.
GG: 6973131

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt kwie 02, 2010 11:15 pm

golebiewski pisze:Jeżeli ptak jest słaby to uważam, że nie ma co owijać w bawełnę tylko jasno powiedzieć prawdę. Opinie typu, ,,mi się podoba" , ,,chyba ładny" itp. wprowadzają w błąd młodych hodowców, którzy myślą, że mają niezłe ptaki. Im szybciej wyprowadzi ich się z błędu tym lepiej. Chyba, że obojętne im jest jakiej klasy mają gołąbki, aby była sztuka.
niezłe ptaki pod jakim kryterium jako gołąb lotny czy wystawowy bo na przykład dla mnie to gołąb typu lotnego jest piękniejszy niż wystawowego czy jestem złym hodowcą bo taki sokół jest dla mnie lepszy niż te pokraki z wystaw co do celi dolecieć nie mogą
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » sob kwie 03, 2010 9:59 am

Pokazanego na zdjęciu ptaka można ocenić pod względem wyglądu i tylko wyglądu. Lotność ocenia się po wynikach a tego na zdjęciu nie widać, więc nie ma sensu pisać o ocenianiu jego pod względem lotności.
Pokraki z wystaw piszesz. Co Cię boli?
Zauważyłem cechę typową dla wielu hodujących gołębie latające a mianowicie pogardę dla tych wystawowych. Ciekawe z czego to wynika?
A odwrotnie jakoś to jest mniej widoczne.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob kwie 03, 2010 8:36 pm

taką samą pogardę odczuwają hodowcy wystawiający gołębie do lotnych jak odstępuje od wzorca to dziadostwo a nie bierze się pod uwagę lotności ptaka po co niszczyć rasy lotne,nie lepiej zająć się zmniejszaniem dziobów mewkom czy motylom zamiast zamojskim czy innym lotnym pozdrawiam i radze się obudzić kolegom ze związku bo niedługo rasy lotne to będzie przeżytek i na forach znajdą się posty typu ratujcie orliki i zamojskie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » ndz kwie 04, 2010 7:58 am

to ostatni gdański , chce go oddać w dobre ręce ... zostawię sobie same zamojskie

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » ndz kwie 04, 2010 10:55 pm

wscekly4405 pisze:taką samą pogardę odczuwają hodowcy wystawiający gołębie do lotnych jak odstępuje od wzorca to dziadostwo a nie bierze się pod uwagę lotności ptaka po co niszczyć rasy lotne,nie lepiej zająć się zmniejszaniem dziobów mewkom czy motylom zamiast zamojskim czy innym lotnym pozdrawiam i radze się obudzić kolegom ze związku bo niedługo rasy lotne to będzie przeżytek i na forach znajdą się posty typu ratujcie orliki i zamojskie pozdrawiam
W moim kole jest 30 hodowców i nie słyszałem nigdy aby któryś z nich tak się wyrażał. Natomiast niezrzeszeni ganiający gołębie jak przyjdą na naszą wystawę często w niewybredny sposób komentują wystawiane ptaki aż czasami wstyd za nich przed zwiedzającymi.
Ale nie zamierzam się licytować tylko wyjaśnić, że na wystawach ocenia sie ptaki pod względem wyglądu czy to gołąb lotny czy nie, bo lotności u gołębia siedzącego w klatce nie widać. To jak kolego ,,wściekły" chcesz aby tą lotność brać pod uwagę? Chyba, że Ty po wyglądzie ocenisz jego zdolności lotowe.
Proponuję Tobie zapisać się do klubu gołębi wysokolotnych i tam się realizować bo jak widzę hodowla gołębi ozdobnych Ci nie leży, żeby nie powiedzić, że tego nie rozumiesz.
A jeżeli chodzi o niszczenie gołębi wysokolotnych to niestety też się mylisz. Kto doprowadził do zepsucia orlika białostockiego. Było to zanim powstał nawet wzorzec. Nie hodowcy zrzeszeni tylko niezrzeszeni, którzy za ideał wymyślili sobie gołębie z dubeltowymi ogonami a teraz skracają dzioby. Powstały wzorzec może uratuje rasę jeżeli prawdziwi hodowcy nie ulegną modzie rynkowej na skracanie dzioba. Wzorzec jest bardzo dobry ale co z tego jak przychodzi taki psudohodowca na wystawę i wyśmiewa pokazywane orliki mówiąc, że te są słabe a on ma lepsze bo z krótkimi dziobami. Tak samo jeżeli chodzi o zamojskiego. Hodowcy zrzeszeni trzymają się wzorca gdyż inaczej ich ptaki dostawałyby słabe oceny. Myślisz, że celowo hodowaliby ptaki odbiegające od wzorca, po to żeby dostawły słabe oceny a wręcz dyskwalifikację za cechy obce rasie?
To wśród niezrzeszonych powstał trend na skracanie dzioba, zmianę kształtu głowy i obniżanie postawy.
A jak te zmiany dokonywano? Najczęściej przez krzyżówki z gołębiami nie mającymi nic wspólnego z wysokolotnymi. Odpowiedz sobie czyja to zasługa.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz kwie 04, 2010 11:20 pm

co do orlika białostockiego to zgoda że był trend na liczenie piór w ogonie dlatego przestała mnie interesować ta rasa bo coś latającego ciężko było spotkać,ale właśnie powstanie wzorca zamojskiego przyczyniło się do chęći na siłę ulepszania gołębia druga sprawa byłem na wystawie w białymstoku podejrzewam że pan także ile było orlików białostockich ja widziałem nie więcej jak 10 tarczowych i to wszystko gdzie się podziała ta białostocka rasa w rejonie gdzie niby powstała nie ma hodowców tej rasy to samo czeka inne lotne rasy do klubu zapisał bym się chętnie bo to jest dobra inicjatywa niestety w okolicach Łomży nie ma takiego klubu w którym ocenia się rasy akrobatyczne poza takla klubem to nie wiem czy są jeszcze jakieś oceniające lot bija czy rollera
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn kwie 05, 2010 8:01 am

Witam. Przepraszam ,że się wtrącę w dyskusję , raczej tylko do "wscekly4405" piszesz ,że w ok. Łomży nie ma"takiego" klubu , ja jak uważałem , że w Białymstoku i okolicach mają najlepsze gołębie krótkodziobe (motyl, wywrotek , krymka, mewka staluch , szek itp.) to z okolic radzymina (150km.)jeżdżę do Białegostoku na zebrania, więc to nie wymówka :wink: dla Ciebie. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn kwie 05, 2010 10:01 am

Lewap125, nie zrozumiałeś, co Wściekły miał na myśli. On hoduje gołębie akrobatyczne, a w Polsce poza Taklaklubem , zrzeszającym hodowców takli, nie ma ani jednego klubu hodowców gołębi akrobatycznych.Najbliżej takie kluby znajdują się w Niemczech,Czechach i na Słowacji.Nikt w Polsce nie organizuje lotów konkursowych bijów czy rollerów, a szkoda.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn kwie 05, 2010 3:01 pm

No to zwracam honor do Niemiec to faktycznie trochę za daleko

reksiur
Kontakt:

Post autor: reksiur » czw sty 27, 2011 8:10 pm

cieniutki ten gdański ale może chociaż jako jeden z niewielu wie po co ma skrzydła

ODPOWIEDZ