Strona 1 z 1

Garłacz z norwich

: pn kwie 12, 2010 5:07 pm
autor: michal1212
Na ile punktuw na wystawie zasługuje ten gołąbek zdjęcia były robione na dworze w okresie bardzo zimnym i był wystraszony

Re: Garłacz z norwich

: ndz paź 17, 2010 2:48 pm
autor: KareL
Witam, z chęcią nawiążę kontakt z hodowcą Norwichów, poszukuję samczyka.
Proszę o kontakt kryssz@wp.pl

Re: Garłacz z norwich

: pt lut 18, 2011 7:47 am
autor: jack
Witam.
Nie zakładając nowego tematu ,mam pytanie do hodowców tego garłacza : czy w Wasze gołębie karmią młode same czy używacie mamek ?

Re: Garłacz z norwich

: czw gru 01, 2011 2:33 pm
autor: szeryf82
WITAM!
MOJE PTAKI NIE KARMIĄ MŁODYCH,Z TEGO P[OWODU ŻE SIĘ ZAWIESZAŁY.CHOCIAŻ NA POCZĄTKU DAWALEM IM KARMIĆ,TAK NA SPOKOJNIE KARMILY DO 2 TYG ŻYCIA.TERAZ PODKŁADAM JAJKA POD MAMKI.MŁODE SĄ BARDZO WITALNE I SZYBKO ZACZYNAJA SIĘ DMUCHAĆ.OBECNIE HODUJĘ NORWICHE NIEBIESKIE.

POZDRAWIAM

Re: Garłacz z norwich

: pn mar 19, 2012 11:21 pm
autor: arek5959
Nie polecam karmienia młodych przez norwidy, najlepiej stosować mamki.

Re: Garłacz z norwich

: sob lip 14, 2012 1:42 pm
autor: Mateusz Hodowca
Powstanie rasy:Nazwa wywodzi się od głównego miasta angielskiego hrabstwa Norfolk-Norwich(1875r.)Przodkami tej rasy są małe rasy garłaczy oplopper z Holandii z 17 wieku.W Anglii uznano ją w 1893 r.Niemieckie stowarzyszenie założono w roku 1934.Figura i głowa:Rasa garłaczy z dużym wolem(doskonale kulistym).Elegancka sylwetka,wyprostowana postawa.Płaska i umiarkowanie szeroka pierś.Plecy szerokie pomiędzy ramionami,a następnie stromo opadające,płaskie.Krótki ogon.Nogi co najmniej średniej długości z dobrze widocznymi udami.Stosunkowo mała głowa z niewysokim czołem.Wśród odmian kolorystycznych-,,strawberry'' (truskawkowa).Cechy szczególne:Zwracający uwagę kontrast pomiędzy smukłym tułowiem a dużym wolem.Ufne zachowanie.

Re: Garłacz z norwich

: sob lip 14, 2012 1:43 pm
autor: Mateusz Hodowca
Ptak według mnie średni :D

Re: Garłacz z norwich

: sob lip 14, 2012 1:43 pm
autor: Mateusz Hodowca
Daj mu ładną samice i możesz oczekiwać na obiecujące młode :)

Re: Garłacz z norwich

: czw wrz 27, 2012 6:28 pm
autor: janusz
Witam to moje garłacze Norwich prosze o ocene

Re: Garłacz z norwich

: czw wrz 27, 2012 9:00 pm
autor: janusz
jeszcze jedna fotka

Re: Garłacz z norwich

: ndz wrz 30, 2012 9:08 pm
autor: akiss
Wydaje się ,że są za długie.Na zdjęciach widać ,że ogon dotyka podłoża.Jeżeli nie stoją szeroko nogami tj. w kształcie odwróconego V to więcej większych wad nie widzę.Oczywiście oceny gardła nie biorę pod uwagę.Jest to tylko ocena ze zdjęcia.Ze swojej praktyki i kolegów wiem ,że trudno jest ocenić norwika ,ze zdjęcia.Nie jeden już to przerabiał kupując np. na allegro .Na zdjęciu 95 pkt ,a w rzeczywistości chybiony zakup i rozczarowanie duże, przerabiałem to nie raz.

Re: Garłacz z norwich

: pn paź 01, 2012 7:44 pm
autor: akiss
Janusz ,możesz powiedzieć coś więcej o tych gołębiach.Np. jakie ich jest pochodzenie.Po budowie widać ,ze są bardzo wysokie.Osobiście mam 5 par białych ,a wszystkich mam ze 100, w prawie wszystkich podstawowych kolorach.Te są wg mnie pochodzenia niemieckiego.Dlatego pytam bo spotkałem się z krzyżówkami z garłaczem francuskim .Chętnie podyskutuje nt. garłaczy z Norwich.

Re: Garłacz z norwich

: czw paź 04, 2012 6:53 pm
autor: janusz
Witam ta para norwików wywodzi sie po gołębiach sprowadzanych ze Szkocji ,kupiłem je od znajomego któremu te ptaki sprowadzał bart właśnie ze szkocji ... Była to ostatnia jego para którą
udało mi się nabyć ...Jeśli chodzi o budowę to dopiero zaczynam z tą rasą ale wydaje mi sie że nie odbiega jakoś bardzo od wzorca aczkolwiek potwierdzam są naprawde wysokie . ..Bardzo chciałbym mieć w swojej hodowli jeszcze kilka par tych pięknych ptaków w różnych odmianach barwnych ..

Re: Garłacz z norwich

: śr paź 31, 2012 7:29 pm
autor: akiss
Hodowco 987 w hodowli garłacza z norwich jest jeden problem.Praktycznie nie karmią młodych,ale to dotyczy też wielu innych ras.Podstawą ich hodowli jest wybór rodzaju karmienia.Karmisz do woli cały czas ,karma raczej drobna i jednorodna.Drugi sposób to karmisz ubogo tzn. dajesz tyle karmy aby się nie przejadły plus wszystkie witaminy do wody.W obydwu przypadkach trzeba gołębie prawie codziennie obserwować czy ,któryś się nie zawiesił tj. dostał tzw. wola.Gołębie zawieszają się nie tylko z przejedzenia ale również ,przy każdej chorobie ,a więc po zawieszeniu trzeba szybko reagować.Prawie każda samica po zniesieniu 1 jajka nagle przestaje się wydymać i to jest moment ,który trzeba pilnować bo zawieszenie pewne.Przyczyna jest taka ,że wcześniej się ostro paruje chodzi na max wydęciu ,a już jak zniesie to jajo to na wieczór łapie wola.Która metoda jest lepsza?.Sprawdziłem obydwie i stosuję tą drugą ,ze względu na to ,że nie ma mnie w domu cały dzień i nie jestem w stanie obserwować gołębi z rana w południe i na wieczór.Metodę tą stosuję od 13 lat i np. w tym roku na 70 garłaczy z norwich straciłem 2 szt. tylko dla tego ,że nie dały rady wyfrunąć na wolierę, a nie zaglądnąłem do środka gołębnika.Oczywiście technik usuwania wola jest kilka ,ale kluczowe znaczenie ma czas reakcji tzn. wszelkie próby opróżnienia gołębia na 2 i 3 dzień i stosowanie leków na zapalenie wola są z mojego doświadczenia skazane na niepowodzenie.Opróżnienie nie może być też częściowe musi wole być opróżnione na zero i zastosowana głodówka.Innych tajemnic w ich hodowli nie ma,no może to ,że trzeba je trenować na wystawy co przychodzi im bardzo łatwo trzeba im tylko poświęć trochę czasu w tym celu.