pawiki-lukas17

lukas17
Kontakt:

pawiki-lukas17

Post autor: lukas17 » sob sie 28, 2010 10:09 am

Proszę o ocenę pawików.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sie 29, 2010 9:09 am przez lukas17, łącznie zmieniany 1 raz.

arbiter
Kontakt:

Re: pawiki-lukas17

Post autor: arbiter » sob sie 28, 2010 10:28 am

Przecież nic nie widać na tych zdjęciach nie dość, że mało ostre to strasznie ciemne.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sie 28, 2010 10:37 am

Arbirer ma rację, niewiele widać. Jednak to co widać, też nie nastraja optymistycznie. To tzw. pawiki ogrodowe, hodowane na działkach i w ogródkach przydomowych przeważnie w gołębnikach słupowych jako swego rodzaju ozdoba. Wartości hodowlanej ani tym bardziej materialnej niestety nie mają, chyba, że nadają się na mamki, co się często zdarza.To nawet nie pawik starego typu. Wadliwa budowa, postawa, rysunek.Jak na moje oko tylko dla kogoś kto potrzebuje mamki dla dla początkującego by nauczyć się podstaw hodowli. Sory za ostrą ocenę, ale jestem szczery, może dlatego, że niewyspany bo dopiero wyszedłem z pracy.

Neshi
Kontakt:

Post autor: Neshi » sob sie 28, 2010 3:15 pm

krzysiek pisze:Arbirer ma rację, niewiele widać. Jednak to co widać, też nie nastraja optymistycznie. To tzw. pawiki ogrodowe, hodowane na działkach i w ogródkach przydomowych przeważnie w gołębnikach słupowych jako swego rodzaju ozdoba. Wartości hodowlanej ani tym bardziej materialnej niestety nie mają, chyba, że nadają się na mamki, co się często zdarza.To nawet nie pawik starego typu. Wadliwa budowa, postawa, rysunek.Jak na moje oko tylko dla kogoś kto potrzebuje mamki dla dla początkującego by nauczyć się podstaw hodowli. Sory za ostrą ocenę, ale jestem szczery, może dlatego, że niewyspany bo dopiero wyszedłem z pracy.
Dokładnie, albo na talerz tez się nadają.

Tu masz moją samice, którą sprzedałem niedawno. Moim zdaniem najgorsza nie jest :)
http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 90520158_2
http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 90520158_1

lukas17
Kontakt:

Post autor: lukas17 » ndz sie 29, 2010 9:18 am

Przepraszam, że zdjęcia są tak słabej jakości, ale kolega robił zdjęcia komórką.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » ndz sie 29, 2010 10:02 am

Faktycznie ten ostatni pawik jest zgodny ze wzorcem "pawika nowego typu". Zastanawiam się jednak często czy hodowcy tu nie poszli za daleko preferując jako ideał takie potworki niezdolne w niedalekiej przyszłości do samodzielnej egzystencji. To jakby preferować jako wzór chorych na heine-medinę. Wzór pawika nowego typu moim zdaniem jest wytworem chorej wyobraźni zachodnich hodowców, bezkrytycznie przeniesionym na nasz grunt, nie mającym nic wspólnego z poczuciem piękna i estetyki.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » pn sie 30, 2010 11:32 pm

Mam pytanko do zdjęć, które wstawił Neshi:
Czy pawiki ukazane na zdjęciach są starego czy nowego typu??? Mam parkę pawików na długich nóżkach i nie wiem czy są one starego czy też nowego typu...

Neshi za ile "opyliłeś" tę samiczkę???
Gołębie=Przyjaciele

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt sie 31, 2010 9:44 am

Witam
Pawika Neshiego można w zasadzie uznać za nowego typu. Garłaczek u dobrego pawika to prawie nóżki wcale nie widać, tylko palce. Ale nowy typ to nie tylko skrócone nogi ale też i inne ułożenie skrzydła i budowa korpusu a w związku z tym i postawa.
Dodam jeszcze w związku z wypowiedzią Namora, że pawiki nowego typu są znacznie łatwiejsze w hodowli i sprawniejsze od pawików starego typu. Zaznaczę jednak, że mam na myśli te najlepsze.
Widocznie kolega nie zna tematu.
golebiewski

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » wt sie 31, 2010 2:25 pm

Neshi pisze:
krzysiek pisze:Arbirer ma rację, niewiele widać. Jednak to co widać, też nie nastraja optymistycznie. To tzw. pawiki ogrodowe, hodowane na działkach i w ogródkach przydomowych przeważnie w gołębnikach słupowych jako swego rodzaju ozdoba. Wartości hodowlanej ani tym bardziej materialnej niestety nie mają, chyba, że nadają się na mamki, co się często zdarza.To nawet nie pawik starego typu. Wadliwa budowa, postawa, rysunek.Jak na moje oko tylko dla kogoś kto potrzebuje mamki dla dla początkującego by nauczyć się podstaw hodowli. Sory za ostrą ocenę, ale jestem szczery, może dlatego, że niewyspany bo dopiero wyszedłem z pracy.
Dokładnie, albo na talerz tez się nadają.

Tu masz moją samice, którą sprzedałem niedawno. Moim zdaniem najgorsza nie jest :)
http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 90520158_2
http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 90520158_1

Samica jest moja. Czyimś gołębiem to łatwo się pochwalić. Więc nie pisz głupot, że ją sprzedałeś bo niedawno ja ją sprzedałem.
czeskikret.flog.pl

ODPOWIEDZ