Co o nich sądzicie

janusz
Kontakt:

Co o nich sądzicie

Post autor: janusz » ndz mar 06, 2011 6:13 pm

prosze o szczere wypowiedzi...pozdrawiam!
Wszystkie to samce.
1 zdj garłacz górnośląski
2,3-stawaki
Załączniki
górny.jpg
.
gareł.jpg
.
loko1.jpg
BIAŁY SAMIEC
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 6:29 pm przez janusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Falkos17
Kontakt:

Re: Co o nich sądzicie

Post autor: Falkos17 » ndz mar 06, 2011 6:27 pm

mi sie podoba ladnie trzyma powietrze..ale nie znam sie na tej rasie

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 06, 2011 6:46 pm

Szymel mi się podoba, ale niech się wypowiedzą fachowcy. Waldek, do tablicy. Co do stawaków, fotki zrobiłeś tak, że ich niemal nie widać. Zrób fotki takie, jak tego szymla. Czerwony jest tak napompowany, że wyeksponowałeś jego garło, ale to u stawaka nie wszystko, ważne jest oko i dziób , a tych elementów nie widać, bo skryły się za garłem .Biały nie pokazuje sylwetki i budowy, też praktycznie wyeksponowałeś samo garło, no i też nie widać oka.

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » ndz mar 06, 2011 7:27 pm

górnośląski bardzo ładny a stawków nie da sie ocenić tak jak kolega pisze nie można wiele powiedziec o tych gołebiach zrób troche inne fotki to będzie lepiej

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » ndz mar 06, 2011 7:48 pm

Ja o nich mogę powiedzieć tylko to, że są ładne i ładnie się pompują. :) :)
Pozdrawiam. Kamil

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » pt mar 11, 2011 9:23 pm

Witam.
Wreszcie jakiś garłacz górnośląski :)
Na początek dobre cechy. Szymlowatość wygląda na równomierną, dekla białe (bez kolorowych piórek). Oko, woskówki i dziób w porządku. Teraz tak, na zdjęciu nie za dobrze widać postawę, i koronę (nie widać rozety) a to podstawa oceny. Za szerokie i troszkę wyblakłe pasy. Wygląda na to, że ptak krzyżuje lotki w skrzydłach (duża wada) ale to może być wina zdjęcia ponieważ gołąb stoi pod ścianą. Postawa na zdjęciu także nie wygląda korzystnie (za bardzo pozioma). Szymlowatość równomierna, ale wydaje mi się, że układa się w tak zwane kwiatki czego hodowcy także starają się unikać, ale żebym to mógł na 100% potwierdzić musiałbym widzieć ptaszka na żywo. A więc tak, jeśli zrobisz lepsze zdjęcia będę wstanie lepiej dokonać oceny. Ogólnie ptak w miarę dobry. Pozdrawiam
W.K

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » sob mar 12, 2011 7:03 am

Witam. Patrząc na zdjęcia to u garłacza górnośląskiego wydaje mi się że słaba koronka, brak rozet,lotka widać że się krzyżują.Jeżeli chodzi o czerwonego stawaka to wydaje mi się że ma różową brew pióra matowe , powinny być w połysku dobrze przylegające. Biały ogólnie dobry. Ja jeszcze zawsze zwracam uwagę na lotka powinny być ścięte co świadczy o stylu co do lotu tej rasy. co dla mnie jest najważniejsze.Hodowałem obie rasy przez wiele lat.Gołębie te w większości mają zatracony styl lotu.

ODPOWIEDZ