Garłacze

hubert1109
Kontakt:

Garłacze

Post autor: hubert1109 » sob sie 06, 2011 2:58 pm

Proszę o podanie wartości tej parki śląskich garłaczy koroniateych?czy są one coś warte mam na myśli ile za nie można wziąsć na targu bo się przybłąkały do mojego lotu gołębi wysokolotnych ?A ja takich wynalazków nie uznaje w chodowli,pozdrawiam i czekam na odpowiedzi nie opinie że to jakieś koki czy piękne ptaki bo mnie interesuje ich wartość
Załączniki
DSC00872.JPG
Ostatnio zmieniony pn sie 08, 2011 9:46 pm przez hubert1109, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Garłacze

Post autor: darecki » sob sie 06, 2011 7:50 pm

Moim zdaniem ten po lewej stronie z tego względu ,że jest ciut mniejszy ,może być trochę tańszy niż ten po prawej stronie ........

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » sob sie 06, 2011 9:06 pm

Bo rosół się słabiej nagotuje z mniejszego :lol:
czeskikret.flog.pl

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » sob sie 06, 2011 10:25 pm

Jeszcze trochę i każdy gołąb który będzie mial być oceniony to otrzyma taką odpowiedz.,,Na rosół sie nada"

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 07, 2011 1:13 am

Siodłaty bardzo słaby, ten drugi ( po lewej) całkiem rosołowy, w sumie obydwa przedstawiają wartość kulinarną, o ile nie są zbyt chude. Ten siodłaty gdyby trafił do kogoś, kto potrafi jakoś wyeliminować jego wady mógłby się jeszcze przydać do hodowli, drugi nie nada się na nic poza rosołem, chyba że na mamkę.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sie 07, 2011 12:03 pm

Falkos Widzę ,że się obruszyłeś .
Nie pomyślałeś ,że delikatny sarkazm może zmobilizować przyszłych delikwentów wstawiających zdjęcia ,do ciut większego wysiłku.Zanim wstawi następne badziewiarskie zdjęcie ,może pomyśli ,że czyta i ogląda to forum cały kraj .
Co najmniej 2 profile ptaka.

Jeszcze trochę i każde zdjęcie do oceny ,będzie wyglądało tak.......
Obraz 945.jpg

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » ndz sie 07, 2011 5:16 pm

kol. Darecki, ptak niezły, tylko ta czerwona brew :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sie 07, 2011 6:03 pm

Po zdjęciu dareckiego można powiedzieć tylko tyle, że dorodny bluszcz tam rośnie :lol:
A co do zdjęć huberta... warte są tyle ile zjedzą i nic więcej.

reni3215
Kontakt:

Post autor: reni3215 » pn sie 08, 2011 9:31 am

Również poproszę o ocenę garłacza ze zdjęcia. Dzięki i pozdrawiam
Załączniki
Garłacz.jpg

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sie 08, 2011 10:59 am

W tym przypadku jako mieszaniec i to sporych rozmiarów przedstawia dużą wartość - kulinarną oczywiście. To typowy garłacz - mieszaniec hodowany w hodowlach wiejskich w Centralnej Polsce. Krzyżówka starodawnych GARLOKÓW ze stawakami i garłaczami morawskimi siodłatymi. Ubarwienie i rysunek zbliżone do garloka, ale wielkość jakby porównywalnie wróbla postawić przy gołębiu. Garlok był rasą dużych garłaczy z opierzonymi nogami. Łapcie sięgały aż do końca pazurków. Był to ptak wielkością dorównujący garłaczom staroniemieckim czy nawet olbrzymom rzymskim z wielkim, kulistym garłem. Dzisiejsze wiejskie garłacze po swoich przodkach - garlokach odziedziczyły jedynie rysunek. Prawdziwego garloka nie udało mi się spotkać od kilku lat. Podobno gdzieś na wsiach starsi hodowcy mają ich niedobitki, jednak gdziekolwiek nie pojechałem, zawsze spotykałem jedynie marne mieszańce, jak ten na zdjęciu.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn sie 08, 2011 9:35 pm

U nas dawniej takiego typu garłacze zwali Kujawiaki :wink: ,mogły być też z pończoszkami i siodełkiem :wink:
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sie 08, 2011 10:53 pm

Garłacz kujawski ( kujawiak) to ta sama rasa co łódzki garlok. Były to duże ptaki, nawet bardzo duże, łapciate, (łapcie do końców palców), czysto białe albo siodłate. siodłate miały duży śliniak na garle, podobnie jak ten na zdjęciu. Ciemny ogon występował jedynie u czarnych i niebieskich, zółte miały ogony białe a czerwone i płowe były z ogonem płowym, czasami z białą lentą na płowych sterówkach. O rozmiarach tych ptaków świadczy gwarowe nazewnictwo innych ras garłaczy. Był garlok, ale np. morawski siodłaty czy garłacz słowacki, a są to rasy dużych garłaczy były określane jako Półgarlok, bo były od garloków niemal o połowę mniejsze.Garloki wyhodowano na poczatku XXw. w okolicach Łodzi w wyniku krzyżowania gentów, hodowanych wówczas przez niektórych łódzkich fabrykantów z innymi rasami garłaczy , jakie hodowano wówczas na tamtym terenie. Prawdopodobnymi przodkami garloków ( czy też kujawiaków) były garłacze słowackie i morawskie siodłate. Możliwe, że także staroniemieckie.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » śr sie 10, 2011 12:44 pm

Garloki:) haha:)
Gdy zainteresowałem się gołębiami ojciec powiedział mi, że na początek, abym zapoznał się z gołębiami i ich zwyczajami, kupimy GARLOKI. Ja niesamowicie podjarany zaraz wszedłem na allegro i wpisałem w wyszukiwarce hasło ,,Garloki". Z wynikiem wyszukiwarki zaraz pobiegłem do ojca mówiąc, że na allegro takich nie ma. On odpowiedział mi na to, że w internecie rasowych nie ma:)

Ciekawym przykładem nieco mniejszego garloka są też ,,płuny", w moim regionie najbardziej rozchwytywane są czerwone. Troszkę mniejsze od garloków, z budowy bardziej przypominają pocztowego i mające mniejsze garła.

Pozdrawiam
Gołębie=Przyjaciele

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » śr sie 10, 2011 5:43 pm

My Polacy to jednak dziwna nacja w zakresie hodowli gołębi. Hodujemy dużo ciekawych ras, np. tutaj opisane garloki, a nie opracowujemy wzorca, i nie doskonalimy tej rasy. W takiej sytuacji u Niemców to pewnie wzorzec rasy istniałby od 50 lat, a klub tej rasy od przynajmniej 40 lat.

hubert1109
Kontakt:

Post autor: hubert1109 » śr sie 10, 2011 5:55 pm

do Namor.Zgadzam się z tobą.

ODPOWIEDZ