Rasy psów

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob sty 19, 2008 11:28 pm

lambert2008 pisze:quatro zdecydowanie dzwonek do dzrzwi a opal by się zdziwił :lol:
Opal by się zdziwił, gdyby mu się czepił nogawki i jak pijawka nie chciał puścić :D

Awatar użytkownika
lambert2008
Kontakt:

Post autor: lambert2008 » sob sty 19, 2008 11:32 pm

no może większy od pijawki ale jak czepi to ciężko się ogonić 8)
moretel.webpark.pl

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » ndz sty 20, 2008 7:53 pm

Witam :)

Panowie Quatro i Amcane czy macie szczeniaki na sprzedanie ? W jakich cenach sprzedajecie ? :)
Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam ;)

Kristofer
Kontakt:

Post autor: Kristofer » ndz sty 20, 2008 8:30 pm

A oto moja Bestia najnowsza odmiana PIT BULLA ... :lol:
Obrazek

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sty 20, 2008 9:01 pm

Witam.Idealny do pilnowania gołębnika,żeby jakiś drapieżnik się nie zakradł.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz sty 20, 2008 10:21 pm

Mich@ł pisze:Witam :)

Panowie Quatro i Amcane czy macie szczeniaki na sprzedanie ? W jakich cenach sprzedajecie ? :)
Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam ;)
ja nie posiadam, ale dlaczego równocześne pytasz mnie i Amcane, tzn że jest Ci bez róznicy co kupisz amstafa czy owczarka? te rasy spełniają się w innych rolach i mają inne wymagania
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 10:24 pm przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz.

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » ndz sty 20, 2008 10:23 pm

quatro pisze:

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam ;)
ja nie posiadam
A na wiosne zamierza Pan dopuścić je ? :) A ile ceni Pan takiego szczeniaczka ?

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz sty 20, 2008 10:38 pm

Mich@ł pisze:
quatro pisze:

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam ;)
ja nie posiadam
A na wiosne zamierza Pan dopuścić je ? :) A ile ceni Pan takiego szczeniaczka ?
nie prowadzę hodowli, moje psy służą tylko to pilnowania wolier i robią to znakomicie, stram się nie dpuszczać do rozmnażania, nie mam na to czasu, ale z kupnem owczarka niemkieckiego nie będziesz miał problemu, koszt około 1500 zł, musisz być tylko pewny, że chcesz i zapewnisz mu odpowiednie warunki.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pn sty 21, 2008 12:11 am

Mich@ł pisze:Panowie Quatro i Amcane czy macie szczeniaki na sprzedanie ? W jakich cenach sprzedajecie ? :)
Mich@ł - Quatro dobrze napisał , amstaffy i owczarki niemieckie to dwie bardzo różniące się rasy pod względem charakteru (nie mówiąc już o wyglądzie). Musisz się zastanowić czego oczekujesz po psie , jaką rolę ma pełnić w twym życiu ? Nie będę Ci tu wypisywał cech charakteru tych ras bo jest wiele książek na ten temat. Proponuję najpierw zaznajomić się z literaturą o wymogach tych ras , nie kupować na łapu capu. Pies to nie przedmiot i nie wyrzucisz go do "kosza" jak ci się znudzi lub nie spełni Twych oczekiwań :idea:
POZDRAWIAM amcane

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pn sty 21, 2008 2:40 pm

amcane pisze:
Mich@ł pisze:Panowie Quatro i Amcane czy macie szczeniaki na sprzedanie ? W jakich cenach sprzedajecie ? :)
Mich@ł - Quatro dobrze napisał , amstaffy i owczarki niemieckie to dwie bardzo różniące się rasy pod względem charakteru (nie mówiąc już o wyglądzie). Musisz się zastanowić czego oczekujesz po psie , jaką rolę ma pełnić w twym życiu ? Nie będę Ci tu wypisywał cech charakteru tych ras bo jest wiele książek na ten temat. Proponuję najpierw zaznajomić się z literaturą o wymogach tych ras , nie kupować na łapu capu. Pies to nie przedmiot i nie wyrzucisz go do "kosza" jak ci się znudzi lub nie spełni Twych oczekiwań :idea:
Wiem ze to nie przedmiot :) Nie mógłbym wyrzucić psa ...
No mi chodzi o takiego do pilnowania gołębnika i wydaje mi sie ze owczarek będzie lepszy ze względu na to ze ma długą siersć i zime bez problemu przetrzyma :) ale mogę się mylić dlatego proszę o porade :)

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn sty 21, 2008 7:24 pm

Wiem ze to nie przedmiot :) Nie mógłbym wyrzucić psa ...
No mi chodzi o takiego do pilnowania gołębnika i wydaje mi sie ze owczarek będzie lepszy ze względu na to ze ma długą siersć i zime bez problemu przetrzyma :) ale mogę się mylić dlatego proszę o porade :)[
/quote]
Witam,jako pies syróżujący to napewno owczarek.Choc owczarki to psy uniwersalne i wszystko zależy od właściciela :wink:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn sty 21, 2008 8:28 pm

Do pilnowania gołębników najlepszy jest pies tzw. ,,budzik" :D Mały ,,dziamgotliwy" bardzo kundel którego szczekanie i umarlaka z trumny by podniosło. Takie psy są bardzo czujne a wrzasku robią co niemiara. Do niego dobry jest duży pies stróżujący i taki duet dopiero się sprawdza. Mają jedną wadę - budzą człowieka nawet wtedy jak koło gołębnika przebiegnie mysz :D .

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » pn sty 21, 2008 8:51 pm

Dobrze wiem co to znaczy sam mam koło gołębnika 2 małe kundelki i jednego większego :D

Mich@ł
Kontakt:

Post autor: Mich@ł » pn sty 21, 2008 9:11 pm

Dispar pisze:Do pilnowania gołębników najlepszy jest pies tzw. ,,budzik" :D Mały ,,dziamgotliwy" bardzo kundel którego szczekanie i umarlaka z trumny by podniosło. Takie psy są bardzo czujne a wrzasku robią co niemiara. Do niego dobry jest duży pies stróżujący i taki duet dopiero się sprawdza. Mają jedną wadę - budzą człowieka nawet wtedy jak koło gołębnika przebiegnie mysz :D .
No mnie raczej by nie obudził, bo mam działke z kilometr od mieszkania ;) dlatego mi zalezy zeby jakiś piesek tam był ;) a ostatnio były u nas "owczarki niemieckie" po 300 zł ;) ale pewnie nie były czysto rasowe ;)

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pn sty 21, 2008 11:11 pm

Mich@le do stróżowania na pewno lepiej Ci się sprawdzi owczarek niemiecki i nie ma znaczenia czy jest czysty rasowo czy mieszaniec w typie owczarka :idea:
Nie rodowód stróżuje tylko pies :lol:
POZDRAWIAM amcane

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 22, 2008 10:17 am

Racja, Amcane. moim idealnym stróżem jest kundel, którego jakiś ....., sory, nie napiszę, wyrzucił w lesie koło mojego rancza. psisko błąkało się wygłodzone po lesie przez miesiąc, póżniej moja Ania( złote serce i idealna opiekunka zwierzaków) przygarnęła go pomagając sobie nieodpartym argumentem w postaci psich chrupek i w ten sposób nasz Pieszczoch stał się stróżem rancza. Jest niezwykle inteligentny i wprost niezastąpiony.Straszne przezycia pozostawiły na nim niezatarte piętno. Ma sierść koloru labradora-biszkopta i tak bardzo tęsknił, że do tej pory, a minęły prawie 2 lata ma przy oczach ciemne zacieki po łzach, po prostu płakał jak dziecko. do tej pory, gdy coś spsoci i mam go skarcić, natychmiast z oczu leją mu się całkiem ludzkie łzy. Byliśmy z tym u kilku weterynarzy i wszyscy twierdzą, że nie jest to choroba i problem ma podłoże psychiczne. Normalnie jakbym dorwał jego poprzedniego właściciela to... tego też nie napiszę.

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » śr sty 23, 2008 4:09 pm

najlepszymi psami strużujacymi są szpice. Mam Szpica Wilczego i moge tą opinie potwierdzić.
Szpic jest o wiele lepszy od wymienianych wyżej owczarków. Znam osobiście hodowce owczarków, który rowniez ma szpica i żartuje, że "szpica ma od tego żeby budził mu owczarki" :wink: :lol:
ponieważ utrzymuje kontakty z hodowcami szpica wilczego mam namiary do właścicieli posiadających szczeniaczki tej rasy.
podaje również namiar na forum szpica wilczego, gdzie są galerie tej rasy i można zapoznać sie nie tylko z wyglądem tej rasy ale i dowiedzieć conieco o nich.
http://www.szpicewilcze.fora.pl/
na allegro również jest oferta sprzedaży
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=300096974

a tak wygląda mój pies

Obrazek
Obrazek
Obrazek

jeszcze raz polecam BODEKS

Rafal_O
Kontakt:

Post autor: Rafal_O » sob lut 02, 2008 10:19 pm

Bardzo fajny jest ten szpic ale uważam że nie ma lepszego psa jak owczarek kaukaski. Do pilnowania gołębnika zarówno przed złodziejami jak i przed różnymi drapieżnikami typu tchórz kuna świetnie się nadaje. Mam psa tej rasy i świetnie sie sprawdza.

Awatar użytkownika
adam191
Kontakt:

Post autor: adam191 » ndz lut 03, 2008 7:47 pm

no u mnie jest 5 psów;) w tym mały kundelek przybłeda i miesznaiec owczarka niemieckiego. jakis cwaniak wyrzucił go na drodze, i się błakał kilka dni. miał widoczne slady po uderzeniach. do dzis boi sie podniesionej reki lub kija, choc jest u nas juz dobre 5 lat. ale ten pies jest niesamowicie wdzieczny za to ze go przygarnałem. nie potrafiłem sobie wyobrazić jak mocno pies może okazywać uczucia. choc nie ejst juz młody, to jak przyjade do domu i go wypuiszcze z wybiegu, nie odstepuje mnie na krok i cieszy sie jak dziecko. trzeba to zobaczyc na oczy by zrozumiec jak zwierze moze okazac milosc i wdziecznosc. i lata sobie wesoło kazdej nocy po podworku razem z owczarkiem niemieckim i jeszcze jednym mieszancem owczarka i kaukaza;)a kundel wraz z suka bokserka zamkniete sa w innym pomieszczeniu. i moge spac spokojnie, bo w okolicy wszyscy wiedza ze do mnie na podworko sie nie wejdzie. nie daltego ze moje psy sa agresywne, one po prostu maja odpowiedni wyglad. i jak narazie nikt nie probowal sie o tym przekonac. a co do ludzi ktorzy porzucaja zwierzeta..niech sie ciesza ze polskie prawo jest dla nich tak lagodne.
to sie rozpisałem..pozdrawiam;)

Awatar użytkownika
hlp
Kontakt:

Post autor: hlp » czw lut 07, 2008 6:14 am

Jestem wielbicielem spaniela bretońskiego(Epagneul Breton).Bardzo dobry pies myśliwski z dużym zasobem energii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Razem czworonogów jest czwórka. Trzy wymienionej rasy powyżej i owczarek podhalański, którego uważam za bardzo dobrego struża bez wrodzonej agresywności.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » czw lut 07, 2008 1:00 pm

ad hlp
kolega poluje z tym spanielem?

Awatar użytkownika
hlp
Kontakt:

Post autor: hlp » sob lut 09, 2008 3:36 pm

Stwierdziłem, że jest to nie dla mnie. Obecnie poluje migawką.

ps. mam pieski w obu kolorach tej rasy.

Obrazek

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob lut 09, 2008 7:48 pm

Bardzo fajne pieski. I bardzo inteligentne. Mój ojciec miał kilka lat temu żółtego pieska do polowania i był bardzo zadowolony, niestety mu go skradziono.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » ndz lut 10, 2008 11:05 am

Słuchajcie a ja ostatnio do domu przychodze a tam na podłodze siedzi 7 tygodniowy shih-tzu :D jejku jakie to jest piękne:D:D:D po prostu śliczny piesek:) włoże potem fotki:) Pozdro;)

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » wt lut 12, 2008 7:09 pm

Nie ma złych psów. Dzisiaj Rotwailer zagryzł roczne dziecko swoich właścicieli. Prawdopodobnie wyciągnął niemowlę z wózka, gdy było pod opieką dziadków. :cry:
Znam więcej podobnych przypadków. To tak, jak z zabawą z granatem. Czasami wybucha. :shock:
Dirko

ODPOWIEDZ