ZASADY OCENY, KONKURSY

Zapraszam do dyskusji nad zmianami w regulaminie wystaw
"prezes"

Post autor: "prezes" » czw lut 07, 2008 10:18 pm

Witam. Prezesuje małemu związkowi i nie stać nas na zakup takiego programu, robimy wszystko na piechotę, ale chętnie dołożymy się do zakupu przez Zarząd Główny takiego programu. Panie Leonie regulamin i statut powinien obowiązywać wszystkich po równo, u nas tak jest. Koledzy prezesi zabierzcie głos to nie boli.
Pozdrawiam prezes.

gość

Post autor: gość » pt lut 08, 2008 11:18 am

Mam pytanie co znaczy własna hodowla jak kupie od kogoś gołębia jest muj tak czy nie więc na wystawe ma iść bo jak nie to co kupić trzymać opłacać związek z 3 lata tak żeby dostać obrączki niema to racji bytu a co jak wezne od kogoś obrączke ptak jest czyj?

opal
Posty: 2655
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:32 pm
Kontakt:

Post autor: opal » pt lut 08, 2008 1:28 pm

Witam.Ad.Prezes.A co by Pan powiedział na propozycję aby łączyć kilka mniejszych Związków w jeden duży.Powiedzmy ile województw tyle związków.Zmniejszy się ilość wystaw ale będą większe.Łatwiej będzie ustalić terminarz.Czołowe ptaki z wystaw wojewódzkich jadą na ostatnią wystawę czyli krajówkę.Krajówka co rok w innym województwie.Taki terminarz można ustalić z kilkuletnim wyprzedzeniem,jest czas lepiej się przygotować do wystawy krajowej.Piękna promocja regionu .Ad."Gość" związkowe obrączki można bez trudu nabyć na targu w Płońsku(oczywiście drożej).Kto w związku bawi się w handelek? Producent czy działacze?

gość

Post autor: gość » pt lut 08, 2008 1:36 pm

Aha to tak jest dzięki a ktoś wie na co idzie kasa ze składek bo ja niewiem dotego wystawiasz ptaki trzeba płacić 60 zł i 15 zl za szt obłęt lepiej nie nalerzeć tylko na gielde i strona w internecie bo poco nerwy

Podpisany JAN KOWALSKI

Panie Leonie...

Post autor: Podpisany JAN KOWALSKI » pt lut 08, 2008 1:59 pm

W Polsce jest dużo "Kowalskich","Nowaków" itp.

opal
Posty: 2655
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:32 pm
Kontakt:

Post autor: opal » pt lut 08, 2008 6:09 pm

Witam.Ad.Papier nie wystarczy,że zmieni się jednego czy drugiego prezesa.Jeżeli dokonamy tylko jednej zmiany pozostali działacze uwikłani w różne układy i wzajemnie ze sobą powiązani nie pozwolą dokonać żadnych wiecej zmian.I nie wystarczy,że prezes bedzie miał dobre chęci i wolę poprawy.Przecież ten prezes ma w stosunku do kolegów,ktorzy na niego głosowali dług wdzięczności.A jak go spłacić ? Najlepiej dać im zachować swoje stołki lub awansować.Regulaminy wystaw i wzorce są napisane tak aby można było dowolnie żonglować wynikami i wybierać takiego championa jaki akurat pasuje decydentom.W całym wzorcu kariera jest podany jeden wymiar (długość dzioba 50-55 mm) a reszta :wysoki,długi ,mocny.Same przymiotniki ,żadnych konkretów.W innych wzorcach pewnie jest tak samo.Pozwala to na dowolną interpretację.Dochodzą jeszcze nieudolne rysunki dołączone do wzorców.Nie ma nigdzie dokładnych interpretacji wzorców napisanej przez członków Kolegium Sędziów.Interpretacji z dokładnymi rysunkami,wymiarami, zdjęciami pokazującymi wzorcowe jak i wadliwe cechy pokrojowe.Dlaczego tak jest?Ano dlatego aby nikt nie mógł udowodnić sędziemu,że popełnił pomyłkę.Wystawy w obecnej postaci też już się przeżyły ,a czy z góry słychać o zmianach.Nie to my szeregowi członkowie dopominamy się o nie.A góra?Nie da rady,to nie możliwe ,zostawmy wszystko po staremu.Dlaczego?Są dwie możliwości.Jedna: nie wiedzą jak to zrobić.Druga :mają w tym interes aby zostało tak jak jest.Pozdrawiam.

Gość

Post autor: Gość » pt lut 08, 2008 7:43 pm

Witam. Dokładnie tak jak piszesz Opal każdego gołąbka można tak ocenić ,że zostanie miernotą a sędzia sie z tego wytłumaczy. Zmiana prezesów i działaczy...wybaczcie panowie jestem strasznym pesymistą, niewielu znam ludzi ,którzy zrobią coś społecznie a reszta tylko krzyczy a gdy zobaczą zyski zaczynają zachowywać sie jak pozostali. Ponadto spójrzcie sami ,ilu jest młodych hodowców????w niedługiej przyszłości pozostaną tylko sami "kolekcjonerzy" więc po co wtedy związki jak nie będzie wystaw, no może jedynie jakis pokaz. Pzdrawiam Papier

Awatar użytkownika
SETER
Posty: 826
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:59 pm
Lokalizacja: C.K Galicja
Kontakt:

Post autor: SETER » pt lut 08, 2008 8:56 pm

Witam
Zgadazm się z Opalem w tym, że związki będą prężniejsze, gdy będzie przypadał jeden na województwo. Obecny podział, to często efekt ambicji jakiegoś działacza, który skupił wokół siebie kilkunastu hodowców, lub też rozłamu w większym związku - no i są potem takie małe wystawy o niespotykanym w kraju poziomie, gdzie średnia ocen wynosi około 95,5 pkt. :lol: - jak na regionalną to sporo :wink: .
Duży związek, to duże pieniądze, dobre zaplecze itp. przykładem niech będzie Poznań.

ODPOWIEDZ