Forum portalu GOŁĘBNIK.PL

Aby zarejestrować się przeczytaj regulamin i wyślij swój login na adres admin@golebnik.pl

Regulamin forum
Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 12:59 pm

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Akurat motyle to troche inna sytuacja niz nasze kp motyle byly krzyzowane z wiekszoscia ras krotkodziobych wiadome jest jak ciezko uzyskac odpowiedni rysunek a utrwalic go to jest cud przy tym utrzymanie chociazby jednego elementu budowy jest niewykonalne co najgorsze populacja zoltych motyli jest chyba w najgorszym stanie przy czerwonych i czarnych praca nad zolta barwa jest kilka lat w plecy sam nie moge dostac czerwonych takich jakich bym chcial a co dopiero zoltych najbardziej ustabilizowana jest odmiana czarna chociaz na targu nie idzie dostac nawet srednich ptakow a to co jest wystawiane smiem twierdzic motylem nie powinno byc nazywane wiekszosc osobnikow powinna dostac BO glownie za rysunek nastepnie za budowe glowy wiekszosc wystawianych motyli ocenianych na 90-93 pkt sa kokami zaden z takich osobnikow nie nadaje sie do dalszej hodowli glownie przez glowe chociaz trafiaja sie osobniki z glowa do przyjecia u motyla glowna miare powinno klasc sie na dlugosc i wstawienie dzioba i okragla glowe czyste oko u motyla jest tak samo ciezkie do uzyskania jak rysunek wiec na to nie powinismy klasc wiekszej wagi nastepnie powinismy zwracac uwage aby nogi byly proste nie musza byc dlugie bo golab majac prosta noge o wiele lepiej prezentuje sie od osobnika ktory ma dosc dlugie nogi ale ma je ugiete kolejna ogromna wada sa biale piorka w lapciach lub biale bufy na te cechy hodowcy powinni klasc najwiekszy nacisk oczywiscie rysunek jest zawsze na pierwszym miejscu to tyle na temat motyla

Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość  

troche za duzo na temat motyla i innych ras w temacie o nazwie "krotkodzioby pasiak łapciasty"

Trochę tak, niemniej jeśli są to sensowne informacje, to lepiej że są, bo zawsze ktoś może coś z tego wykorzystać.

Awatar użytkownika

Przydalo by sie wieksze zaangazowanie w dyskusje na forum pomimo mojego krotkiego stazu z golebiami staram sie jak najwiecej przyswajac i dzielic moja nabyta wiedza hoduje golebie raptem 4 lata a z golebiami zwiazany jestem od dziecka mam 16 lat i niestety hodowcy ktorych znam hoduja glownie pdl a ze mnie nie interesuje ten typ golebi odrazu zainteresowaly mnie nazywane potocznie widynki zwlaszcza te na bardzo krotkich dziobkach i ogromnych lapciach akurat udalo mi sie przekonac tate na zakup takowej parki wtedy byly to sredniaki ale w miare czasu sam staralem sie kupowac coraz lepsze ptaki i wlasnie pierwszymi rasami jakie wprowadzilem byly Krotkodziobe pasiaki lapciate koroniate i motyle warszawskie do niedawna byly to jedyne rasy dopoki nie spotkalem wywrotkow mazurskich odrazu postanowilem zglebic sie w ta rase i uzbierac na parke za miast parki kupilem 2 w barwach kawowych i czarnych mam przy nich jeszcze duzo pracy do uzyskania ptakow godnych uwagi chociaz kilka cech powala zwlaszcza wielkosc lapci golabki sa strasznie niskie jedynie co mi przeszkadza to ze czarne maja strasznie dlugie szyje ale plusem ich jest to ze maja tepo zakonczone dziobki sparzylem kawowe z czarnymi liczac na wyelminowanie sinych dziobkow czarnych gdzies za 10 dni powinnienem miec po nich jajka od 3 dni golabki czesto sie ganiaja na jajka teraz zostaje mi zakupic do samiczki kawowej jakiegos samca ale wydaje mi sie ze moge ja sparzyc z kazda inna barwa chodz golebnik mam 2,5m na 3m plus woliera 5m na 2m bardzo duzo polek jest pustych bo moja hodowla liczy raptem 22 sztuki 5 wywrotkow 10 motyli warszawskich krotkodziobych niestety mam tylko odmiane czarna czerwone i zolte jak narazie sa tylko skrytym marzeniem i 7 pasiakow jedna szt jeszcze do wydania chodz ma ogromne kapcie i krotki dziobek jest za niska na nogach a ten element wraz postawa mam zamiar w tym roku udoskonalic u mojego stadka oczywiscie mam drugi golebnik pocztowych gdzies 100 szt z czego polowa pojdzie do zydka bo zle karmi a czytalem gdzies ze mamki najlepiej sprawdzic u siebie kupujac lot i wydajac te co zle karmia ale i tak jestem zadowolony bo od wiekszosci par uzyskuje 6-8 mlodziakow napewno w najblizszym czasie postaram sie pochwalic moimi ptakami zwlaszcza motylami ktore sadze sa dosc wysokiej klasy co swiadczy o tym ze odpady po nich sprzedaje za 400-600 zl smieszne jest to bo jak zaczynalem hodowle to od takich golabkow rozpoczalem i uwazalem sa naprawde ladne a teraz uznaje takie ptaki za odpady u motyli mialem problem z opuszczonymi skrzydlami mialem 6 osobnikow z takimi skrzydlami po 2 parach a ze byly naprawde swietne z glowek strasznie bylo widac czeste i mocne pulsowanie na ich cienkich szyjkach postanowilem ich zostawic do dalszej hodowli co bylo bledem bo te skrzydla byly ciezkie do wyeliminowania i zmarnowalem kilka golabkam sezon legowy bo po nich nie moglem sie niczego dochowac

Awatar użytkownika

taki offtopic tak sobie wyobrazam pasiaka ;>

Załączniki:
Krotkodzioby Pasiak Lapciaty Koroniaty.png
Krotkodzioby Pasiak Lapciaty Koroniaty.png [ 97.15 KiB | Przeglądany 2640 razy ]

Awatar użytkownika

cdn. motyl warszawski

a. zbyt plaska glowa
b. zbyt dlugi i spiczasty dziob
c. ostro zakonczony dziob

Załączniki:
Motyl Warszawski.png
Motyl Warszawski.png [ 5.86 KiB | Przeglądany 2640 razy ]

golebiewski pisze:
krzysiek pisze:
Tak, w tych wypadkach masz rację, aczkolwiek ostatecznie u szeka jasnego , o ile się nie mylę, zrezygnowano z dopuszczalności białego ogona, mimo nacisków wielu hodowców. Biały ogon to ewidentna cecha obcej rasy - budapesztańskiego krótkodziobego i moim zdaniem powinien być wadą dyskwalifikującą.

Witam, nie podejmując tematu czy ogon powinien być biały czy nie, tak nie do końca się zgodzę, że jest on cechą obcej rasy (może być). Młode po ładnie ,,olentowanych" mogą wychodzić o różne, wystarczy selekcja a można otrzymać całkowicie bez lent.

Oczywiście , że tak . Tylko po co było zmieniać wzorzec ?

Maściuch gdzie można obejrzeć Twoje pasiaki, bo również je trzymam, planuję właśnie zakupić dobrą parkę rozpłodową :)
A i co do Twojego zdj to ma spłaszczoną głowę, a nie powinien :P

Zdj nie jest moją własnością, zaczerpnięte z magazynu "Gołębie"
Obrazek

Awatar użytkownika

Akurat wzorowalem sie na golabku z forum pana Dareckiego ktory bardzo mi sie spodobal osobiscie hoduje na okraglej glowie ale ten ptak bardzo przypadl mi do gustu nie polecam kupowac ci tych lepszych bo po nich wcale nie musisz spodziewac sie ladniejszych mlodych jest to bardzo mloda rasa i nie jest jeszcze ustabilizowana bardziej zwroc uwage na postawe, dosc dlugie nogi, u nasady gruby krotki dziob, jak pulsuje to duzy plus i patrz na oko zeby nie mialo krwinek osobiscie mam tylko jednego ktory nie dostal by pkt karnych za oko z doswiadczenia wiem ze jest to ogromny problem wiekszosci polskich ras

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.