Jak i czym dokarmiac mlode golebie?

bubi
Kontakt:

Jak i czym dokarmiac mlode golebie?

Post autor: bubi » wt sie 14, 2007 9:53 pm

Witam,kupilem ostatnio parke golebi z mlodymi a one przestaly je karmic. Mlode maja ok.10 dni.Panowie pomozcie.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » wt sie 14, 2007 10:06 pm

Mozesz robic im male kluski z bialego przennego chleba i podawac oczywiscie pozniej napoic przez strzykawke z wezykiem ale to jest troche zachodu jezeli golabki tego warte to dzialaj powodzenia!!Napisz pozniej jak ci idzie!

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » wt sie 14, 2007 10:21 pm

Ja karmilem polupana kukurydza i poilem przez strzykawke. Wychowalem dwie mlode mewki.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » wt sie 14, 2007 11:39 pm

wez do ust troszke prosa z woda i wdmuchnij im do wola, sprawdzony sposob, a cale karmienie trwa 4 sekundy

Awatar użytkownika
dymek_32
Kontakt:

Post autor: dymek_32 » śr sie 15, 2007 12:14 am

Ja tez teraz karmie mala mewke, bo rodzice wykarmili ja tylko do palek. Nie jest latwo ale jakos sobie radze :D

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » śr sie 15, 2007 2:42 am

poszukajcie w sklepach zoologicznych preparatu do recznego karmienia ptakow firmy KAYTEE exact mozna nim dokarmiac mlode golebie juz po 2 tygodniach, albo firmy LAFEBERS nutri-start ten skolei mozna dawac zaraz po wykluciu :D

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » śr sie 15, 2007 9:29 pm

http://www.hodowlapapug.pl/?co=sklep&PH ... 1241075a5c

polecam to jest moja kolezanka z Czestochowy ma te karmy i sklep wysylkowy

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw sie 16, 2007 9:27 am

Moj patencik na dokarmianie mlodych to odzywka bialkowa dla sportowcow. Wyprobowalem zawierajaca 70% bialka ze skielkowanej pszenicy i czegos tam jeszcze. Dobrze sie rozpuszcza w wodzie, jest swietna do karmienia strzykawka. Dla lepszego efektu dodawalem czasami glukoze.
Kiedys znajomy przyszedl z golabkiem, ktory ledwo dychal, same kosci, skora i piora. Po 3 dniach wygladal juz normalnie.
golebiewski

Marcin_H
Kontakt:

Post autor: Marcin_H » czw sie 16, 2007 11:33 pm

ad. golebiewski
a moze to sama glukoza daje takie efekty i wystarczylo by dodac glukoze do papki z kaszki mannej zaparzonej ma wodzie i karmic strzykawka
ja karmilem kiedys mlodedo papka z kaszki manny i wychowalem go ale na samej kaszce byl w slabej kondycji i musialem dokarmiac go kukurydza
pzdr

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt sie 17, 2007 9:20 am

Marcin_H pisze:ad. golebiewski
a moze to sama glukoza daje takie efekty i wystarczylo by dodac glukoze do papki z kaszki mannej zaparzonej ma wodzie i karmic strzykawka
ja karmilem kiedys mlodedo papka z kaszki manny i wychowalem go ale na samej kaszce byl w slabej kondycji i musialem dokarmiac go kukurydza
pzdr
Glukoza daje efekt prawie natychmiastowego wzmocnienia ale to bialko buduje organizm. Kaszka manna robiona jest z pszenicy, jest za uboga dla mlodego golebia. Kiedys wychowalem mlodego od 4 czy 5 dnia tylko na bulce i mleku. Rosl dosc slabo i nie polecam nasladowania.
A odzywki bialkowe dla sportowcow z tego wiem sa tak produkowane, zeby stanowily zrodlo najlatwiej i najszybciej przyswajalnego bialka bez wiekszego obciazania ukladu pokarmowego.
W tym roku kilka par nie bardzo chcialy karmic nawet 1 mlodego. Do 3 tygodni pieknie a poÂźniej nowe gniazdo i po dobrym karmieniu. Dokarmialem te mlode tylko samym grochem gdzies z tydzieĂą a poÂźniej juz same potrafily dziobac i po problemie, zaraz robily sie tluste. Tylko trzeba uwazac jak sie chodzi bo bardzo takie male lubia sie krecic pod nogami i mozna rozdeptac.

Troche podokarmiac to nie bedzie problemu ale trzeba sie zastanowic czy warto od bardzo malego karmic mlode. Niektore zbyt przywiazuja sie do karmiacego. Ten ktorego wychowalem od 4,5 dnia siadal ludziom na glowy i ktoregos dnia zostal zlapany, inny jak tylko otwieralem drzwi od golebnika wylatywal do mnie na twarz a kiedys sie przestraszyl, polecial gdzies w krzaki i chyba koty go zjadly, inny poszedl w pare dopiero po 2 latach, gdyz nie chcial sie parowac z samicami, gruchal za to do ludzi.
golebiewski

tadek_m
Kontakt:

Post autor: tadek_m » ndz sie 19, 2007 6:36 am

Najlatwiej to kupic karme granulowana dla golebi i zmielic w mlynku , troszke wody i taka papke strzykawka z wezykiem podawac prosto do wola .

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » pn paź 01, 2007 3:16 pm

Drodzy koledzy gdzie mozna kupic specjalistyczne strzykawki do karmienia mlodych golebi?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz paź 07, 2007 10:12 am

Witam.Ja kupilem strzykawke do przystrajania tortow kremem.Moze specjalistyczne sa lepsze ale ta rez sie sprawdza.Przeczytalem o tej strzykawce w "Golebniku".Pozdrawiam.

krystek
Kontakt:

przeczytaj

Post autor: krystek » pt paź 12, 2007 7:30 pm

cze przeczytaj w portalu golebnik w nr archwiwalnych tam jest napisane i albo zamow albo kup
Krystek

ODPOWIEDZ