Jajka w grudniu ?

listonosz
Kontakt:

Jajka w grudniu ?

Post autor: listonosz » pt gru 21, 2007 2:09 pm

Witam. Moja parka pocztowych zniosla jajka, w grudniu. Maja normalny golebnik nie ogrzewany. Jeat szansa na odchowanie mlodych ? Z gory dzieki. Wesolych swiat ! :lol:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dymek_32
Kontakt:

Post autor: dymek_32 » pt gru 21, 2007 2:46 pm

Jesli to golebie pocztowe to jest duza szansa na odchowanie mlodych ale musza dobrze grzac jajka a potem mlode zeby nie zmarzly.

Awatar użytkownika
oko_pilata
Kontakt:

Post autor: oko_pilata » pt gru 21, 2007 3:01 pm

ja tez mam jajeczka tylko, ze u kapucynow i mewek ^^
gdy medrzec pokazuje ksiezyc, idiota widzi palec

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » pt gru 21, 2007 6:52 pm

mi krymki zniosly ostatnio ale przelozylem jajka pod pare rys-pocztowy. Mam nadzieje ze odchowaja bo jak dotad bardzo dobrze je ogrzewaja.

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » pt gru 21, 2007 7:03 pm

no tak jak sa opiekuncze golebie to wysiedza jajka az wykluja sie mlode niestety jak bedzie wiekszy mroz a mlode wieksze jest bardzo duza szansa ze mlode zgina , zamarzna poniewaz wtedy golebie mniej ogrzewaja , siedza na mlodych niz na jajkach.

pawik_2492
Kontakt:

Post autor: pawik_2492 » pt gru 21, 2007 8:32 pm

Kiedys tez zostawialem jajka jak zniosly w zime ale doszedlem do wnisoku ze niewarto i golebie sie tylko mecza.Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » pt gru 21, 2007 8:39 pm

Wedlug mnie najlepiej by bylo jesli juz tak bardzo chcesz wychowac cos z tych jajek to zostaw tylko jednego mlodego. Starym bedzie troche lzej a i mlody jak jest jeden to zawsze jest lepiej odkarmiony.

Przemolek444
Kontakt:

Post autor: Przemolek444 » pt gru 21, 2007 8:44 pm

Moj znajomy hodowca tez kiedys zostawil jajka na zime i jak sie mlode wykluly juz wyrastaly im piorka to pewnej mroÂźnej nocy mlode zamarzly wraz z matka. Byly to pawiki,takze nie polecam zostawiania jajek na zime.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt gru 21, 2007 10:35 pm

Zmarzna czy nie zmarzna - oto jest pytanie. A moze ktos by pomyslal i dal tym golebiom odpoczac przez zime, zregenerowac sily a odplaca sie wiosna i latem zdrowym i silnym potomstwem.

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » sob gru 22, 2007 1:52 pm

Krymkom zabralem bo wiedzialem ze i tak nie wychowaja mlodych, a podlozylem po rysia i pocztowego poniewaz juz od dawna niosa jajka ale wszystkie sa niezalezone( samica rysia jest bezplodna prawdopodobnie) wiec postanowilem dac im troche szczescia ,zeby tez mialy szanse na swoje mlode. Jak do tej pory spisuja sie bardzo dobrze. Golebnik w ktorym sa te jajka to golebnik dla golebi do ganiania, zbudowalem go w tym roku. Nie jest duzy , zbudowany jest z desek w srodku obity grubymi jednoczesciowymi platami tektury, na zewnatrz steropian i kolejne obicie, na podlodze sa deski takze podbite steropianem. Wiec mysle ze rys+ pocztowy powinny dac sobie rade. Wszak pocztowe potrafia legnac sie przez cala zime. Ale sie rozpisalem uffff :oops:

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » sob gru 22, 2007 3:16 pm

Koledzy o zmimowych legach bylo duzo. Kto z Pocztowymi to moze sie pobawic bo takowe legi Hodowcy prowadza ale przy dobrych Golebnikach. Jednakze w waszej sytuacji jajka albo zamarzna, albo gdy mlode sie wykluja nie obrosna dobrze w palki ze wzgledu na niezbyt panujacy duzy mroz (lecz nie wiadomo co moze zawitac za kilka dni). Nikomu oczywiscie tego nie zycze, lecz zima to okres odpoczynku dla naszych pupili i tego powinnismy sie trzymac.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » sob gru 22, 2007 6:24 pm

Witam.koledzy mam do Was pytanie moje stawaki wlasnie siedza od paru dni na jajkach golebnik mam murowany ale nie ogrzewany moje pytanie jest nastepujace: jesli do golebnika wniose grzejnik (olejak )jest to elektryczny grzejnik wyglada jak kaloryfer i wlacze go jak beda wieksze mrozy jest szansa ze ptaki odchowaja mlutki zalezy mi na tych mlodziakach .dzieki za odp......pozdrawiam

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 22, 2007 7:16 pm

Witam.Baster wloz jajka do garnka z lekko wrzaca woda.Wtedy nie zamarzna na 100%.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
orcio10
Kontakt:

Post autor: orcio10 » sob gru 22, 2007 7:20 pm

Ho,ho musi ci naprawde na nich zalezec bo taki olejacz ma jakies 2500 WAT przygotuj portfel za energie elektryczna dobrze to przemysl :shock: pozdrawiam

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » sob gru 22, 2007 7:24 pm

Mnie sie wydaje, ze ptaki wiedza co robia czyli jak znosza jajka tzn. ze duzych mrozow nie bedzie. Na zachodzie Polski nie wiecie co to znaczy zima i przy +temperaturach ptaki moge sie niesc. Na wschodzie i poludniu Polski gdzie teraz sa mrozy kilku czy kilkunastostopniowe chyba nie znosza jajek.
Nawet gdy wylegna sie mlode to stare beda poprostu na nich dluzej siedziec niz robia to w innej porze roku.

Co do ogrzewania, to zapytam czy masz tam termometr? jesli zalezy Ci na tych mlodych to wieszaj termometr i kontroluj temperature, jesli bedzie powyzej zera to nie ogrzewaj. Zreszta to widzac czy zamarza woda w poidelkach.
Takie jest moje zdanie.

Pozdr.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 22, 2007 8:11 pm

Witam.Zjak napisal"jezeli zalezy Ci na tych mlodych",a ja mam pytanie: to na starych Ci nie zalezy?Przeforsujesz stare w zimie i caly sezon rozrodczy w lecie masz w plecy.Natury nie oszukuj w zimie ptaki odpoczywaja oddziel samce od samic a ewentualne jajka na patelnie lub na miekko.Jak kto lubi.Nie sluchaj o pocztowcach u nich sezon letni to loty dlatego legi zaczynaja w zimie.Pozdrawiam.

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » sob gru 22, 2007 8:40 pm

Witam kol. baster, u mnie rowniez stawaki maja jajka. Jedne parki sa wiecej warte, drugie mniej, a temperatura w golebniku jest u mnie dodatnia i choc wiem ze golebie wychowaja mlode to i tak wyrzucam wszystkie jajka, bo jak napisal kol. Opal: ''ze sezon rozrodczy w lecie bede mial w plecy". Zima jest czasem kiedy golebie odpoczywaja po calym roku i nabieraja sily, aby mlode w przyszlym 2008r. byly jak najlepsze.

POZDRAWIAM!!!

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » sob gru 22, 2007 11:11 pm

garlacz84 pisze:Witam kol. baster, u mnie rowniez stawaki maja jajka. Jedne parki sa wiecej warte, drugie mniej, a temperatura w golebniku jest u mnie dodatnia i choc wiem ze golebie wychowaja mlode to i tak wyrzucam wszystkie jajka, bo jak napisal kol. Opal: ''ze sezon rozrodczy w lecie bede mial w plecy". Zima jest czasem kiedy golebie odpoczywaja po calym roku i nabieraja sily, aby mlode w przyszlym 2008r. byly jak najlepsze.

POZDRAWIAM!!!
skoro odpoczywaja zima to jak dopusciles do tego, zeby sie zniosly, wyrzucenie jaj nic nie da, bo moga zniesc sie znowu, takze i tak forsujesz stare, a w szczegolnosci samice

ktos wczesnij pisal, zeby zostawic jednego mlodka w gniezdzie, jak beda dwa to bedzie im cieplej, jeden bedzie grzal drugiego z wzajemnoscia

najciekawszy jest post Przemolka, o zamarznieciu mldych wraz z matka, no chyba ze to na Sybirze bylo

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 23, 2007 8:47 am

Witam.Tak jak napisal Zbiter dwie samice tez moga stworzyc pare i zniesc jajka .Czyli oddzielenie samic od samcow nie do koĂąca oznacza brak jajek.Jednak to sa przypadki pojedyĂącze.Tez popelnilem blad i przeforsowalem karierke. W nastepnym sezonie znosila tylko po jednym jajku.Szczegolowe badania wykazaly,ze jest zdrowa i to wlasnie brak zimowej regeneracji organizmu spowodowal te przypadlosc.Pozdrawiam.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » ndz gru 23, 2007 9:14 am

Witam.niezla odp.Opal z ta wrzaca woda a jak jeszcze pogotuje 10 minut to beda na twardo. mysle ze powinienem usunac te jajka i dac odpoczac
golebiom skoro Przerabialiscie ten temat to Wiecie co nailepsze dla ptakow.Pozdrawiam

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » ndz gru 23, 2007 10:04 am

Witam. Dziekuje za odpowiedzi. Ta samica cale lato nie niosla a teraz zaczela - kobieta. :lol: Ma dwa jajka. Pilnie na nich siedzi. A golebnik to to troche zle napisalem, mam golebnik w budynku ale nie jest za cieply.
Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz gru 23, 2007 10:58 am

opal pisze:Witam.Tak jak napisal Zbiter dwie samice tez moga stworzyc pare i zniesc jajka .Czyli oddzielenie samic od samcow nie do koĂąca oznacza brak jajek.
niby tak, ale doprowadzic do tego zeby dwie samice polozyly jaja i to w zimie to tak jak trafic w totka, a sposob na nie forsowanie golebii rozplodowych zima to rozdzielenie ich, mysle ze to wiedza wszyscy

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 23, 2007 1:58 pm

Witam.Quatro nie tak znowu rzadko ja musialem sprzedac ladna karierke ,ktora zakochala sie w samicy garlacza hanackiego.Co nieco wiem o golebiach a z tymi lesbami nie umialem sobie poradzic.Niosly jajka(po cztery) z czestotliwoscia kur niosek na fermie(moze ciut przesadzam).Sprzedalem karierke na wiosne gdy nie udalo mi sie sparzyc jej z zadnym samcem karierem.Garlaczka zostala dawalem jej trzy rozne sprawdzone samce.Tak je lala,ze jeden probawal schowac sie do pojnika z woda(a moze ze wstydu,ze kobieta go leje probowal popelnic samobojstwo?).Cale sezon chodzila bez pary.Sprobuje ponownie na wiosne a jak nie przyjmie samca to nie wiem co zrobie(oczywiscie wiem ale nie napisze publicznie,zeby mnie nie zamkneli).Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz gru 23, 2007 3:31 pm

ja natomiast w swojej "karierze" hodowlanej nie mialem takich chockow-klockow i zawsze rozdzielam samce od samic, no prawie zawsze, w tym roku tego nie zrobilem (sila wyzsza), ale mam pozamykane wszystkie cele i problemow z jajami nie mam. (oczywiscie mowie o golebich jajach) :D

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » ndz gru 23, 2007 3:38 pm

ja nie rozdzielam golebi ale jajek jak dotad nie bylo i dobrze :D a co do tych "homoseksualistow" nie raz zdarzalo sie ze ze laczyly mi sie 2 samce albo 2 samice jajek z tego nie bylo ale dodam ze takie zjawisko pojawialo sie u mlodych najwyzej rocznych golebi. Mam teraz taka sytuacje ze mewki utworzyly trojkacik :lol: tzn 2 samce i samica mam tez wielokat 1 samiec 3 samice co z tego wyniknie to zobaczymy :)

ODPOWIEDZ