czy można połączyć krymkę hamburską z białostocką?

dwgw
Kontakt:

czy można połączyć krymkę hamburską z białostocką?

Post autor: dwgw » wt sty 29, 2008 9:46 pm

niestety nie mogę znależć ładnej krymki hamburskiej do mojego czarnego samczyka, czy można dopuścić do niego białostocką i co z tego wyjdzie, czy będą miały ,,łapcie"

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt sty 29, 2008 9:53 pm

Albo bądą miały albo nie będą - juz to ktoś na forum pisał.
Ja to bym się bardziej martwił o to, że moga wyjść z jedną noga w łapciach a z druga bosą :D .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 30, 2008 9:41 am

Witam. Próbowałem i nic ciekawego nie wyszło. Pokrojowo krymka hamburska, wszystko, głowa, dziób, brew, sylwetka jak należy, a na nogach małe papucie, jak u białogłówki gumbińskiej.

Awatar użytkownika
studzianek
Kontakt:

Re: czy można połączyć krymkę hamburską z białostocką?

Post autor: studzianek » śr sty 30, 2008 7:22 pm

dwgw pisze:niestety nie mogę znależć ładnej krymki hamburskiej do mojego czarnego samczyka, czy można dopuścić do niego białostocką i co z tego wyjdzie, czy będą miały ,,łapcie"
Białostockie wyhodowano m. in. z krymki hamburskiej także można próbować
Pozdrawiam z Torunia
Michal

quatro
Kontakt:

Re: czy można połączyć krymkę hamburską z białostocką?

Post autor: quatro » czw sty 31, 2008 12:30 am

studzianek pisze:
dwgw pisze:niestety nie mogę znależć ładnej krymki hamburskiej do mojego czarnego samczyka, czy można dopuścić do niego białostocką i co z tego wyjdzie, czy będą miały ,,łapcie"
Białostockie wyhodowano m. in. z krymki hamburskiej także można próbować
co z góry jest skazane na niepowodzenie, w następnych pokoleniach będą pojawiać się piórka na nogach, nawet kojarzenie na jednego przodka przez dłuższy czas nie da pewności zaniknięcia piórek na nogach, czasami robili tak nadgorliwi hodowcy, kojarząc maściuchca polskiego z wywrotkiem mazurskim, dlaczego poprostu nie skontaktować się z hodowcami hamburskich i zakupić samiczkę

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 31, 2008 8:43 am

Kilka lat temu miałem niesłego samczyka hamburskiego i z braku samiczki dałem mu białostocką. Młodego z najmniej opierzonymi nogami (samiczkę) sparzyłem z ojcem i wyszły wszystkie z papuciami. Po nich młode z kolei dałem do oryginałów hamburskich, ale piórka na nogach wychodzą jeszcze w trzecim pokoleniu, czasami nawet w czwartym.

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » czw sty 31, 2008 9:20 pm

dzięki za odpowiedzi, myślę że jednak będę szukał samiczki hamburskiej, byłbym bardzo wdzieczny za jakis namiar na hodowców, jestem z małopolski, pozdrawiam

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 31, 2008 9:31 pm

pod tym linkiem znajdziesz namiary na Pana Glinieckiego, nie znam jego ptaków ale wiem że ma kilka krymek od Mariana Miszke z Hamburga, który ma hodowlę hamburgów na wysokim poziomie (znam go bardzo dobrze i odwiedzałem kilkakrotnie jego gołębniki), niestety musiałbyś się udać po ptaki do Niemiec, ale spróbuj u Pana Glinieckiego, krymki hoduje też Bronek Rubaszewski z Witnicy, jak znajdę tel do niego to Ci napisze na priv. Na wystawie w Poznaniu czasami można znależc coś ciekawego z hamburskich, choć bardzo rzadko widywałem tam ładne egzemplarze, w Kalisz jest też hodowca, ale jego znam tylko z widzenia, może Krzysek wie o kogo mi chodzi.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw sty 31, 2008 9:38 pm

ku rozchuśtaniu tak zwanego "gula" zobacz kilka fotek krymek hamburskich w wydaniu hodowców ze Stanów Zjednoczonych

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » czw sty 31, 2008 10:07 pm

dzięki za szybką odpowiedż, zdięcia fajne, ale te krótkie dziobki tak jakby za krótkie, przecież to jest ptak, i musi mieć jakiś dziób, postaram sie może jutro dać zdięcie mojego samczyka, czekam na numer telefonu, dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sty 31, 2008 10:32 pm

Wysyłam Ci numer Bronka na priv
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 01, 2008 8:54 am

Witam. Sory, ale nie mam namiaru na hamburskie w Kaliszu. Jeszcze kilkanaście lat temu było ich u nas sporo, do tej pory jednak gusty hodowców się zmieniły i już ich prawie nie widać. Czasami spotykam niezłe ptaki w Poznaniu, więc może na wystawę też ktoś przyniesie.

Awatar użytkownika
juszczak
Kontakt:

Post autor: juszczak » pt lut 01, 2008 4:37 pm

Mi sie wydaje , że krymki hamburskie w Kaliszu posiada p. Józef Chudziński , ale może się mylę , bo dawno u niego nie byłem i nie wiem czy je jeszcze ma .
orientuj się ...

dwgw
Kontakt:

Post autor: dwgw » pt lut 01, 2008 9:32 pm

witam, niestety nie doszedł ten numer od Zbitera , proszę o powtórkę lub dwgw@wp.pl

ODPOWIEDZ