czyste jajka

baster
Kontakt:

czyste jajka

Post autor: baster » czw kwie 03, 2008 12:12 pm

Witam.nabyłem niedawno garłacze które miały już jajka i co się okazało że jajka były czyste teraz siedzą znowu według mnie jajka będą czyste
bo jak je prześwietlałem pod swiatło to niebyło żadnego zarodka pisklęcia
a siedzą 7dni co w takiej sytuacji robić słyszałem że można przyciąć pierze przy ogonie czy coś takiego wtedy jajka będa zapłodnione czy to prawda ? ptaki sa dla mnie wartosciowe prosze o radę.za odpowiedzi dzieki pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » czw kwie 03, 2008 1:07 pm

Miałem kiedyś podobną sytuacje z wajszkopami. O ile pamiętam chyba ze 4 razy miały czyste jajka i dopiero za piątym miały już zalęgnięte. Wyszło na to ze ptaki nie umiały się dobrze podeptać bo później za każdym razem jajka były już zalęgnięte. Napisz czy te ptaki to młode czy stare gołębie ?? O tym wycinaniu pierza przy ogonie też kiedyś słyszałem. Warto spróbować na pewno to im nie zaszkodzi. Możliwe też ze ktoś cie zrobił po prostu " w konia " i sprzedał ci trefne ptaki.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » pt kwie 04, 2008 8:54 am

Witam .ptaki myslę że nie sa zbyt młode nie mają obrączek jak powiem że mają 5lat to wiele się nie pomylę kupiłem je na Allegro cena była przystępna i chyba Masz rację facet zrobił mnie w bambo poczekam jeszcze troche jak teraz bedą czyste jajka to może rozdzielę ptaki i sparuję z innymi garłaczami gorsza sprawa bo mam tylko jedną taką parę.Pozdrawiam dzieki za odp.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » pt kwie 04, 2008 9:06 am

Przyczyna tego stanu rzeczy może być różna. Być może masz duże przepełnienie w gołębniku i ptaki nie mogą zakończyć kopulacji bo znajdujące się w pobliżu samce je atakuja. To akurat byłby najmniejszy problem. Gorzej jeżeli są bezpłodne na skutek przebytych chorób. Spróbuj podać im jeszcze jakieś kompleksowe witaminy, może to coś da. Ogon u garłaczy nie stanowi przeszkody przy zapłodnieniu (to nie pawiki) i szkoda je bez potrzeby oszpecać.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » pt kwie 04, 2008 9:29 am

Witam.gołebnik mam dosć duży nawet budek jest wiecej jak ptaków podam im witaminki myslę że Masz rację mogą być bespłodne .może je rozdzielić od innych gołebi mam taką mozliwośc ale wtedy by nielatały?co otym sądzisz.pozdraw.......

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob kwie 05, 2008 7:37 pm

Witam.Baster,jakie to garłacze?Jeżeli rasa z łapciami,to przytnij łapcie a nie ogon.Ponadto spróbuj zobaczyć jak się parzą.Samce ,zwłaszcza młode ,mają nieraz problem z trafieniem w dziurkę.Z wiekiem się nauczą.Pozdrawiam.

baster
Kontakt:

Post autor: baster » ndz kwie 06, 2008 3:43 pm

Witam.Opal (pisząc garłacze )bardzo ogulnie okresliłem stawaki polskie jak wiesz nie maja łapci z tego co wiem i pisałem młode one raczej nie są ale dzieki za pomoc.pozdraw.................

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » wt maja 06, 2008 11:37 am

Mam problem z perukarzami. Mianowicie kompletnie nie potrafią wysiadywać jajek(nie grzeją ich lub siedzą obok, a po kilku dniach z nich schodzą. Być może dlatego że poprzedni właściciel podbierał im jajka :?: ) Pierwsze jajka które im zabrałem były zalężone i mam już kilkutygodniowe młode. Ale dwie następne pary jajek były czyste. Nie wiem Czym to może być spowodowane skoro mają przycięte peruki, luz w gołębniku i parować też się potrafią skoro pierwsze jajka były zalężone. :?: :?:

ODPOWIEDZ