Oczy gołębi pocztowych.

matianto
Kontakt:

Oczy gołębi pocztowych.

Post autor: matianto » śr maja 07, 2008 3:53 pm

Czy ktoś z tego forum zajmuje się hodowlą gołębi pocztowych, i czy mógłby powiedzieć coś o ich oczach? Wiem że jedni lekceważą oczy u gołębi pocztowych, inni stawiają je jako priorytet na pierwszym miejscu.
Wiem że każdy ma inny pogląd na ten temat( trochę poczytałem o tym na różnych forach dla hodowców gołębi pocztowych), ale interesuje mnie wasze zdanie, bo według mnie jest to temat dość ciekawy.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr maja 07, 2008 11:12 pm

Tu masz link znaleziony na Google pod hasłem ,,pierścień wartościowy gołębi"
http://www.fotopro.pl/naszegolebie/krzy ... a/tlo.html
A przy okazji pochwalę się, że miałem parę gołebi pocztowych autora tego artykułu :D .
Lubię gołębie pocztowe z takim pierścieniem ale niekoniecznie w nie wierzę.

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw maja 08, 2008 3:33 pm

Ja u gołębi pocztowych cenie duże narośle na dziobach i wokół oczu. Prawdopodobnie w hodowlach typowo lotowych pewnie takie osobniki nie są pożądane. Tam liczą się tylko "szpile" które lecą jak strzała. A co wy o tym sądzicie?? Czy pocztowe z naroślami pod względem lotowym są coś warte????

eros
Kontakt:

Post autor: eros » ndz maja 11, 2008 8:27 am

Muj wujek sobie bardzo ceni gołębie pocztowe z dużymi naroślami i by ich nikomu niedał.

Awatar użytkownika
power41
Kontakt:

Post autor: power41 » pn maja 12, 2008 8:54 pm

Juz widzialem wiele lotnikow z "pustymi oczami"-wogole nie wartosciowym i wiele dziadow o wybitnych oczach ze moge powiedziec ze to wszystko bajka. To tak jakby z oka czlowieka wyczytac czy bedzie krotkodystansowcem czy maratonczykiem i czy bedzie szybki czy wolny. Dla mnie wogole niema znaczenia woskowka. Moze byc i zielony ale wazne by byl szybki-slaskie przyslowie :D
pzdr

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn maja 12, 2008 9:36 pm

Zgadzam się ja to przerabiałem .Powiem tylko że w tej chwili łatwiej jest o dobry materiał. Miałem w swojej hodowli pstrego niebieskiego który miał zalane oczy i pięknie latał (konkursy)
Szukaj a znajdziesz

plindz
Kontakt:

Post autor: plindz » śr sty 14, 2009 6:35 pm

wITAM! cZY KTOŚĆ Z WAS STOSUJE NA MAMKI POCZTOWE ZASTANAWIAM SIE NAD TYMI GOLEBIEMI JAKO MAMKI ALE SLAYSZALEM ZE ROBIA ONE RUZNE NUMERY NP JAK MAJA MLODE TO POTRAWIA UCIEC. POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODP

adamwarszawa
Kontakt:

Re: Oczy gołębi pocztowych.

Post autor: adamwarszawa » śr mar 11, 2009 9:30 pm

jeśli nie masz w gołębniku gołębi pocztowych no to osobiście bym sobie głowy nie zawracał Latem lub wiosną może coś ci wejść do gołębnika Wtedy możesz nad tym pomyśleć Nie jest łatwo przychować pocztowego A i jeszcze jedno ja mam pocztowe i powiem ci że nie wszystkie mi dobrze chowają młode Są takie że chowają swoje i dokarmiają jeszcze inne Bywają też takie że jednego swojego nie mogą wychować
pozdrawiam

ODPOWIEDZ