Problem z garłaczami.

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Problem z garłaczami.

Post autor: Bajbus » sob mar 28, 2009 11:27 pm

Witam!
W polowie poprzedniego sezonu legowego sprowadzilem parke garlaczy pomorskich. Garlacze od razu sie parzyly, deptaly sie ale nie robily wogole gniazd, glownie siedzieli na klatkach legowych nie wchodzily do srodka ,no i pare razy znalazlem jajka na srodku golebnika podlozylem kilka i z jednego wyszedl wlasnie mlodzik pomorski. Do konca sezonu juz nic z nich nie wyszlo. Teraz to samo, samica tak jakby lezala na ziemi a samiec na niej opiera swoj wol. I tak przewaznie jest. Wogole nie zaczynaja robic gniazda, tylko siedza na celach legowych na samej gorze. Widze ze sie na dworze deptaja ale dalej nic. Co mam zrobic ? Z kim tu jest problem ? samica czy samcem ? zamknalem je do klatki i przez dwa tygodnie siedzialy lecz to nic nie pomoglo. juz nie mam pomyslu na nie .
pozdrawiam
jezeli bedzie potrzeba to zrobie zdjecie jak samiec opiera wol na samicy, jezelie nie wiecie o co chodzi.

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Re: Problem z garłaczami.

Post autor: Krzysiek_pigeon » pt kwie 10, 2009 7:54 pm

Witam,

Przyznam, że sprawa jest trudna ja proponowałbym przeparować gołębie.Moim zdaniem problem może być z samcem skoro nie zajmuje celi i nie wabi samicy.Kiedyś miałem podobny problem z bardzo ładnym samczykiem rzeszowskim wchodził do gniazda wabił samice wszystko było ok, tylko, że nie wysiadywał jajek, stał cały czas na brzegu miski lęgowej.Tak jak mowię ja proponuje zmienic im partnerów.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ