samica nie chce samca!!!

abi20091
Kontakt:

samica nie chce samca!!!

Post autor: abi20091 » sob kwie 25, 2009 8:25 pm

Witam!Mam poważny problem.Rok temu kupiłam sobie parkę parzystą garłaczy holenderskich.Zawsze dawały mi świetne młode.Lecz mam problem z samicą!Ponad tydzień temu kupiłam sobie samca pawika i zaczęły się problemy.Samica zostawiła swojego samca garłacza!I zaczęła parzyć się z pawikiem.W gołębniku zrobiło się gorąco.Samica dziobie swojego byłego samca,a pawik z garłaczem dziabią się do tego stopnia że pawik jest poraniony!Co mam robić?Nie chce krzyżówek!Dla dobra pawika oddzieliłam go.Czy jest sposób aby połączyć znowu garłacze?Bo z tego co widzę samica nie może patrzeć na samca!Pomóżcie!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: samica nie chce samca!!!

Post autor: zbiter » sob kwie 25, 2009 10:03 pm

Weź samicę osobno na tydzień ,tam gdzie nie ma gołebi i spowrotem wpóść samca a pawika sparój z samicą aby popędził na jaja
Szukaj a znajdziesz

abi20091
Kontakt:

Post autor: abi20091 » sob kwie 25, 2009 10:09 pm

dzięki,na pewno spróbuje

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » ndz kwie 26, 2009 4:26 pm

Tak jak pisze kol.Zbiter samice garłacza odłączyć na jakiś czas i a pawikowi dać jakąś samicę i je sparować.Pózniej połączyć garłacze znowu i poczekać aż będą mieć jajka.Jest możliwość że nawet jak będą w parach to pawik może im niszczyć jaja i szaleć po gołębniku.Jak przeparowanie nie pomoże to ja bym pozbył tego pawika jak nie jest jakiś cenny.A kupiłaś luźnego samca pawika i wpuściłaś go do gołębnika z garłaczami? czy ja coś zle zrozumiałem.Zbyt rozsądne to raczej nie było.Pozdrawiam i życzę powodzenia w hodowli.

abi20091
Kontakt:

Post autor: abi20091 » ndz kwie 26, 2009 6:14 pm

Kupiłam sobie samca bo miałam wolną samice pawika.A jak widzę źle na tym wyszłam! Pawik nie chce samicy a jeszcze garłacze mi się rozdzieliły :cry:

Awatar użytkownika
Krzysiek_pigeon
Kontakt:

Post autor: Krzysiek_pigeon » ndz kwie 26, 2009 9:57 pm

W takim razie pawiki do jednej klatki a garłacze do 2 i tak żeby się nie widziały i najlepiej żeby się jeszcze nie słyszały.Powinny się sparować tak jak chcesz.Bo jak wpuścisz luźne gołębie do gołębnika to parują się jak chcą, niezależnie od rasy.

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » śr kwie 29, 2009 8:30 am

Zdarzają sie co prawda przypadki beznadziejne kiedy nijak idzie sparowac ze sobą dwa gołębie które po prostu nie chcą iść w pare... Miałem tak kiedyś z mewkami. Samica naparowana samiec też zamykałem je razem a one nic zero aprobaty w stosunku do potencjalnego partnera. Za to samica szła odrazu do każdego innego samca w gołębniku..
Gdy już sie poddałem okazało sie że sie same w końcu sparowały ale dopiero po sezonie lęgowym:)

ODPOWIEDZ