Młode mewki

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Młode mewki

Post autor: Cenzura » sob cze 06, 2009 3:02 pm

Witam, jestem młodym hodowcą, a mam wielki problem z moimi młodymi mewkami.
Jedna jest zdrowa i ładnie rośnie, a druga jest od niej o połowe mniejsza.
Mają gdzieś ponad więcej niż tydzień życia, a ta mniejsza wygląda jak by miała kilka dni.
Co z tym robić? :|
Obawiam sie że słabsza nie wytrzyma :(

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Młode mewki

Post autor: lewap125 » sob cze 06, 2009 7:18 pm

Witam. Jeśli masz więcej młodych w podobnym wieku , lub wielkości to pozamieniaj tak aby pasowały wzrostem , bo ten większy odjada tego mniejszego. Zrób to najlepiej wieczorem żeby rodzice nie widziały bo mogą nie przyjąć podrzutków .

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » pn cze 08, 2009 2:15 pm

Dzięki, nie mógł bym tak zrobić bo jedna para aktualnie ma młode.
A dziś słabsze nie wytrzymało i padło... :|
Ale dziękuje za pomoc :)

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn cze 08, 2009 5:49 pm

Może to być sprawa samca. Ja kiedyś miałem samca pocztowego, który karmił tylko jedno młode, a drugiego nie karmił. Dopóki karmiła samica to jakoś to było, a później samiec już karmił tylko jednego i ten drugi był o ponad połowę mniejszy i nie było na to rady. Samca zlikwidowałem bo nie miałem czasu aby te sprawy na bieżąco doglądać.
Taki miałem przypadek i w tym przypadku może być tak samo, trzeba to po prostu sprawdzić czy samiec karmi oba młode.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » czw cze 11, 2009 6:47 pm

Witam,moje zdanie jest takie,to mniejsze jest chore i nie domaga się pokarmu,dlatego takie pisklęta się usuwa .Pozdr

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw cze 11, 2009 9:57 pm

Witam.A moim skromnym zdaniem piskle mogło wykluć się 1 dzień później , z całkiem różnych powodów i na samym starcie było mniejsze , a przyczyną nie karmienia wcale nie musiała być choroba i dlatego zawsze próbuję ratować ptaszka zwłaszcza gdy jest po cennych rodzicach , a stwierdzenie choroby bez badań jest trudne w tak wczesnym wieku i na usunięcie zawsze jest czas, gdy jesteśmy pewni że jest to choroba , a i mewka to nie pocztowy , że po leczeniu to tylko kiepsko latające mięso. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt cze 12, 2009 12:18 pm

Witam,po 16-19 dniach wykluwa się jedno pisklę a w ciągu 24h drugie,ze względu na przesunięcie w czasie klucia się obu piskląt ,ich masa ciała jest różna ,ale po 3-5 dniach różnica się niweluję ,różnica w masie ciała piskląt utrzymuje się wtedy, gdy na np.jedno z nich wypadło poza miskę lęgową i mocno się oziębiło,nadrabiania masy ciała może trwać nawet 10 dni.pozdr. :cry:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt cze 12, 2009 3:37 pm

Witam. Także przyczyn może być wiele ,ale żeby od razu uśmiercać? :?:

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt cze 12, 2009 6:01 pm

Witam,naprawdę smutna jest to sprawa ale prawdziwa ,nie ma takiej mowy w hodowlach gołębi pocztowych ,hodowców biorących udział w lotach konkursowych żeby
para gołębi miała młode i jeden od drugiego był o połowę większy ,wiadoma sprawa że pocztowe są to :( gołębie które najlepiej chowają swoje potomstwo ze wszystkich ras,a zdarzają się takie przypadki. pozdr.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt cze 12, 2009 6:06 pm

Jeszcze do zjaka ,młode które już nie są karmione papką a karmy w gołębniku jest pod dostatkiem jedno z rodziców potrafi wychować dwa młode.

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » pn cze 15, 2009 10:59 pm

Co do wcześniejszych wypowiedzi, te większe młode wykluło sie wcześniej, ale to w ciągu nie mniej niż 1 dzień. To chyba nie powinno być różnicy. Ale cóż sprawa już zamknięta. Tamto nie przeżyło, a te starsze obrosło już w pióra.
Następnym razem zaobserwuje karmienie, bynajmniej spróbuje.

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » wt cze 16, 2009 8:18 am

różnica klucia między jajami o 1 lub 2 dni jest strasznie duża, pierwsze młode jest już większe i silniejsze i domaga się więcej karmienia. Trzeba się dobrze przyjrzeć takim młodziaczką i widać jakie wielkie przyrosty masy ciała mają w pierwszych dniach życia, dlatego jest taka różnica w wielkości młodych.
Ja swoim gołębią zabieram pierwsze zniesione jajo (daje im sztuczne) i podkładam je wtedy gdy zniosą drugie, wtedy młode klują się równocześnie i jeżeli są zdrowe i nie wypadnie żaden poza miskę to nie może być mowy o tym aby jeden był o połowę większy od drugiego

Pozdrawiam

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » wt cze 16, 2009 11:44 am

Witam kolegów, ja u swoich gołebi zauważyłem różne zachowania po zniesieniu pierwszego jajka. Część par po zniesieniu pierwszego jajka prawie się nim nie interesuje i siadają dopiero po zniesieniu drugiego jajka a wtedy młode legną się prawie równocześnie. Inne gołebie siedzą od chwili zniesienia pierwszego jajka i wtedy wystepuje różnica 1 dnia w kluciu młodych, natomiast jeśli młode są dobrze karmione to po 3-4 dniach właściwie nie ma różnicy w wielkości. Raz miałem przypadek u motyli warszawskich ze jeden młody rósł i rozwijał się normalnie a drugi mimo iż był nakarmiony to pozostawał prawie tak malutki jak po wykluciu. Jedyną skuteczną metodą było usunięcie takiego "malucha".
Oczywiście odpowiednia ilość i jakość pokarmu oraz dostęp do witamin to podstawy hodowli więc nie ma co się na ten temat rozpisywać.
Pozdrawiam.
Karol.

ODPOWIEDZ