Znikające jaja

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Znikające jaja

Post autor: Cenzura » pn lip 13, 2009 2:58 pm

Miałem już dwa przypadki że znikły mi jaja gołębi. Nie mam pojęcia w jaki sposób.
Kilka razy zauważyłem mysze w gołębniku, możliwe żeby ona je podebrała?
Bardzo dziwne, nie ma żadnego śladu po rozbitych, czy zniszczonych jajach. Znikają...
Miał już ktoś kiedyś taki problem?
Czekam na odpowiedzi ;)

pampalini
Kontakt:

Re: Znikające jaja

Post autor: pampalini » pn lip 13, 2009 10:47 pm

też to kiedyś przerabiałem. Te znikające jajka to nic innego jak to, że jajko w gnieżdzie zbiło się i przykleiło się do piór gołębia, po zejściu z gniazda gołąb wyleciał z przyklejonym jajem na dach i tam je sobie wyskubał z piór. U siebie widziałem to na własne oczy

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » wt lip 14, 2009 8:01 am

Witam, pampalini ma zapewne racje, często takie sytuacje mają miejsce. Ja mam gołebie w wolierze i czesto kawałki skorupki jajka własnie tam znajduje. Myszy moga uszkodzić jajka i pogryźć ale raczej wtedy fragmenty znajdziesz w gnieździe. Dla pewności zapoluj na myszy.
Karol.

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » wt lip 14, 2009 2:10 pm

Możliwe, musze następnym razem przyuważyć.
A dla myszki szykuje sie małe co nieco, dzięki ;)

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt lip 14, 2009 5:45 pm

U mojego szwagra był taki przypadek i zauważył całkiem przypadkowo jak sroka wynosiła jajko w dziobie.
Mysz jajka nie uszkodzi, ale szczur już może dać sobie radę, z tym, że gołąb siedzący na gnieździe, raczej ras dużych, nie pozwoli się zgonić przez szczura z gniazda.
Jeśli gołębie nie są wystraszone tzn. że jajka wynosi jakiś znany im ptak /sroka, kawka/.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » wt lip 14, 2009 10:51 pm

Zjak pisze:Jeśli gołębie nie są wystraszone tzn. że jajka wynosi jakiś znany im ptak /sroka, kawka/.
U mnie był identyczny przypadek kiedy jajko zginęło, widziałem skorupę prawie juz pustą przyklejoną do samicy, która zeszła z jaja po nocy. Innym razem nie widziałem przyklejonego jaja, ale gołębie mam w wolierze czyli sroka lub kawka nie mają szans się dostać.
jaja mogą uszkodzić same gołębie, wystarczy, że nadepnie na jajko i po zawodach, zwłaszcza jak próbuje się włozyć rękę do gniazda

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » czw lip 16, 2009 1:09 pm

Zjak pisze:U mojego szwagra był taki przypadek i zauważył całkiem przypadkowo jak sroka wynosiła jajko w dziobie.
Mysz jajka nie uszkodzi, ale szczur już może dać sobie radę, z tym, że gołąb siedzący na gnieździe, raczej ras dużych, nie pozwoli się zgonić przez szczura z gniazda.
Jeśli gołębie nie są wystraszone tzn. że jajka wynosi jakiś znany im ptak /sroka, kawka/.

Pozdr.
Znam przypadek z jednego gołębnika (bardzo amatorskiego) że były nie pojedyńcze myszy a cała inwazja i konsekwentnie dobierały się do jajek gdy w karmidłach nie było ziarna. Szczególnie przy parach dgzie słabiej siedziały na jajkach i nie broniły gniazda.
Karol.

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » czw lip 16, 2009 10:26 pm

Hmmm, ciekwe, bo widzłem kilka razy sroki na podwórzu, nawet odganiały gołębie.
A i zapomniałem napisać że znikneło mi też jedno piskle. Więc może to ona, ale jaja znikają tylko od mewek, są bardziej płochliwe niż reszta moich gołębi, pawie dobrze bronią, od mewek jedynie jeden samiec, reszta sie boi.
Trzeba by sie zająć jakoś tą sroką.

Awatar użytkownika
pawlooo1705@vp.pl
Kontakt:

Post autor: pawlooo1705@vp.pl » ndz lip 26, 2009 9:37 am

Kurcze wlasnie tez mi ostatnio zniknelo jajko i nie wiedzialem co jest grane a hoduje rysie i ostatnio mi zniosl 2 jajka takie duze i takie malo przyszlem za pare dni a tego najwiekszego jaja juz nie bylo pewqnie jak usiadl na nim je zgniodl;/
moje GG 886659

Awatar użytkownika
Cenzura
Kontakt:

Post autor: Cenzura » pt sie 07, 2009 2:24 pm

No to podrzuć jaja pod lżejsze gołębie.

ODPOWIEDZ