Najbardziej płodne gołębie

Rolnik16
Kontakt:

Najbardziej płodne gołębie

Post autor: Rolnik16 » czw gru 10, 2009 7:43 pm

Chciałbym zacząć hodowlę gołębi tylko nie wiem jakie wybrać. Chciałbym hodować gołębie, które wychowują największą ilość młodych. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję:)

jack
Kontakt:

Re: Najbardziej płodne gołębie

Post autor: jack » pt gru 11, 2009 7:50 am

Koki.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt gru 11, 2009 11:48 am

Przecież nie chodzi tutaj żeby iść na ilość tylko na jakość lepiej wyhodować 5 młodych ale dobrej klasy niż 50 ale koków. Zmień podejście bo tak samo żrą i srają te dobre jak i koki.

Rolnik16
Kontakt:

Post autor: Rolnik16 » pt gru 11, 2009 1:22 pm

Chodzi mi o to że chciałbym hodować gołębie na ubój.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt gru 11, 2009 4:37 pm

Rolnik 16 Trochę żle trafiłeś, to forum jest dla miłośników gołębi...............
Każdy gołąb znosi maksymalnie 2 jaja ,dochodzi czas odchowu miesiąc ,więc nic tu nie przyspieszysz.
Moja propozycja KURY ....to jest biznesssss :P

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt gru 11, 2009 5:39 pm

Albo KACZKI 8) przyszłość Twoją widzę w Kaczkach :D

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt gru 11, 2009 5:42 pm

Indyki...wyłącznie indyki, bo i lotność zgodna z oczekiwaniem :lol:

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » pt gru 11, 2009 5:51 pm

Gołębie na ubój? Czy warto je zabijać? Hodowla tych ptaków to raczej pasja.Koledzy mają rację zostań hodowcą drobiu mięsnego. :wink:

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pt gru 11, 2009 6:25 pm

Kury, kaczki, indyki :roll: O co Wam chodzi :?:
Nigdy nikt z Was nie jadł rosołu z gołębi?
Albo tuszek zasmażanych w śmietanie? (palce lizać)
Jak byłem mały to czymś normalnym było zabijanie młodych gołębi na rosół, jeszcze ja zabijałem gołębie na rosół gdy mój syn był w wieku raczkującym.
Czym różni się hodowca zabijający gołębie na rosół od hodowcy zabijającego młode od mamek aby podłożyć im inne bardziej wartościowe młode?
Ten który zabija młode mamek to miłośnik, a ten co na rosół to sadysta?
Mój wuja do dziś zabija młode na rosół, hoduje gołębie ponad 50 lat i uważam go za miłośnika gołębi.
Ludzie opanujcie trochę swoje emocje.

A wracając do tematu to do konsumpcji najlepsze były by strassery, rysie, pocztowe takie przeciętne gołębie nie zbyt dobrej klasy, troszkę większe tuszki mają te rasy.
Powodzenia

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt gru 11, 2009 6:35 pm

pocztowe nie są dobre bo są żylaste szczególnie te lotowane mają mięso twarde
jeśli chcesz mięsne rasy to jak kolega napisał wyżej do tego Kingi, La chory (tak się chyba to pisze)
Ale odbiorców znajdziesz w zasadzie tylko we Francji takich poważnych trochę na nasz rynek Niemcy chyba troszkę też kupują.
Po któreś tam .... jeśli chcesz masowo produkować to musisz mieć bardzo dużo par gołębi mięsnych PLUS mamki jeśli chcesz wychować jeszcze więcej.

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pt gru 11, 2009 6:46 pm

arbiter pisze:OGÓLNIE
nie ten dział
nie to forum
nie ta mentalność
nie to zamiłowanie
nie ta pasja
nie to hobby
:!: no nie wiem czy to nie ten dział bo w końcu chodzi o odchowanie dużej ilości młodych
:!: w końcu to forum o gołębiach, a o gołębie pytał się Kolega Rolnik 16
:!: o mentalność to nie wiem o co Ci chodzi
:!: zamiłowanie, pasja, hobby no gdyby Kolega Rolnik16 nie lubił gołębi to by ich nie chciał hodować

Czy uważasz, że ktoś kto zabija młode w celach konsumpcyjnych jest gorszym hodowcą (miłośnikiem, pasjonatem, hobbystą) od Ciebie :?:

Bo ja tak nie sądzę.

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » pt gru 11, 2009 6:48 pm

Na rosół najlepsze są gołębie młode, takie które jeszcze nie były na dachu.
One wcale nie są twarde i żylaste. :D

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pt gru 11, 2009 6:53 pm

Witam Panowie Pampalini ma racje chociaz jeden co ma jaja zeby powiedziec jak jest naprawde,ja rownierz wychowalem sie na tradycji zjadania golebi i wcale sie tego nie wstydze,taki sam drob jak wiele innych choc nie do konca spytajcie choc troche rozgarnietego internisty dlaczego przy problemach plucnych(glownie dzieci) zaleca rosol z golebia a nie na przyklad z indyka ktory ma siedem gatonkow miesa(podobno) na jednym ptaku.reasumujac nie oceniajcie bo wsrod was nie ma czlowieka ktory nie zabil golebia i nie ma znaczenia w jakim celu smierc to smierc.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt gru 11, 2009 7:04 pm

Uważam, że wtedy słowo "hodowca" troszkę zmienia znaczenie tego słowa. Jest wtedy raczej Biznes-hodowcą oczywiście nie mam nic do robienia na tym kasy bo tak było jest i będzie wyrażam jedynie swoje zdanie.
pozdro

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pt gru 11, 2009 7:11 pm

Osobiście jestem zwolennikiem konsumpcji mięsa gołębiego ,moje dzieci wychowały się na mięsie z gołębi ,a rosły jak pączki .Sam preferuję gołębie z grilla w garniturku ze słoniny -pychota :P .Jesli chodzi o ubojowe ptaki to proponuję utworzyć mieszanki między rasowe np- ryś pocztowy ,king-ryś ,strasser-ryś ,takie młode lepiej rosną i maja super przyrosty . Ciekawostkę podam że rocznie z bratem skonsumowaliśmy ok 200 gołębi i wcale się tego nie wstydze.
Szukaj a znajdziesz

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt gru 11, 2009 7:22 pm

Oooooooo Wy gołębi skrytorzercy :lol:
Sam rosół wciskałem z pocztowych jak mi mama gotował więc luzik :D

Przynajmniej jakaś dyskusja się wywiązała na forum bo ostatnio coś cicho było :)

wydmin
Kontakt:

Post autor: wydmin » pt gru 11, 2009 8:09 pm

Pampalini skąd Twoje oburzenie ? Uspokój emocje :lol: ...Ja jestem hodowca bydła mięsnego jak równiez jego producentem...różnica zasadnicza jest taka, że jako hodowca mam wyselekcjonowane stado krów rasy limousine i dopuszczając do rozmnażania ich zależy mi na czystej rasie, poprawie genotypu w związku z tym dobieram buhaja jak i krowy czstej krwi...mam tez stado podstawo(przynoszące dochód większy) produkcyjne,gdzie nie koniecznie zalezy mi na czystej rasie(umaszczeniu, genotypie...)lecz na wielkości zadów, czyli wyprodukowaiu i opasaniu jak największej ilosci kilogramów w najkrótszym czasie...to jest różnica międz hodowca, a producentem...czy wśród hodowców gołębi jest inaczej????...nie krytykuje spożywania mięsa w jakiejkolwiek postaci, a jesli chodzi o zabijanie gołębi...masz prawo nie wierzyc, że sa tacy co nigdy gołębia nie zabili...jednak nie wszystko w co wierzysz musi byc prawda...Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt gru 11, 2009 8:13 pm

moze ktos jest lepszy w palaszowaniu golebi od ZBITERA ,bijcie rekordy

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt gru 11, 2009 11:18 pm

Mój jamnik. Przepada za gołębim mięskiem gotowanym w jarzynach. :mrgreen:
Dirko

Slawek

Post autor: Slawek » sob gru 12, 2009 8:33 am

Jaki Pan taki kram :!: .. W razie czego zawsze można zjeść :shock:

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » sob gru 12, 2009 8:53 am

Kolego wydmin, ja jestem (byłem) bardziej zdziwiony niż oburzony, tym że wszyscy "siedli" na Kolegę Rolnika16 za to, że chce zabijać gołębie. Dla wszystkich było to be, a jak się póżniej okazuje to prawie wszyscy zajadali mięsko i rosoły z gołębi.
Kolega Rolnik nigdzie nie napisał(jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić), że chce hodować te gołębie na skalę przemysłową, aby móc nazywać go producentem, a nie hodowcą(miłośnikiem, hobbystą, pasjonatem).
Tak się składa, że doskonale wiem jaka jest różnica pomiędzy hodowcą, a producentem 8)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob gru 12, 2009 10:20 am

pampalini pisze:Kolego wydmin, ja jestem (byłem) bardziej zdziwiony niż oburzony, tym że wszyscy "siedli" na Kolegę Rolnika16 za to, że chce zabijać gołębie. Dla wszystkich było to be, a jak się póżniej okazuje to prawie wszyscy zajadali mięsko i rosoły z gołębi.
Kolega Rolnik nigdzie nie napisał(jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić), że chce hodować te gołębie na skalę przemysłową, aby móc nazywać go producentem, a nie hodowcą(miłośnikiem, hobbystą, pasjonatem).
Tak się składa, że doskonale wiem jaka jest różnica pomiędzy hodowcą, a producentem 8)
Przeczytaj sobie pierwszy post Rolnika 16 :!:
Pytanie nie brzmi jakie gołebie dają najsmaczniejsze mięso..., tylko jakie wychowują największą ILOŚĆ MŁODYCH
:shock:
Co mu doradzisz..... :?:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob gru 12, 2009 10:30 am

Niepotrzebnie robicie z tematu sensację. Swoją drogą,był już szeroko omawiany podobny temat, kol. Rolnik mógł tylko dokładniej poszperać na forum. OK, jest tu nowy, przegapił, może Moderator przerzuci ten wątek we właściwe miejsce i utnie to zbędną dyskusję.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob gru 12, 2009 2:08 pm

a może lepiej zamknąć forum bo jak czytam wypowiedzi to każdy nowy temat jest krytykowany poco dyskutować jak można gdzieś znależć i poczytać po co pytać wystarczy poszukać w google forum jest do dyskusji nie do szukania i czytania.
golebie-akrobatyczne

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » sob gru 12, 2009 6:38 pm

Kolego darecki zobacz sam, że żbiter zjadł rocznie 200 szt gołębi, to chyba jego gołębie musiały być dość płodne aby wychować tyle mięska.
Być może Rolnik16 ma zamiar też dość dużo konsumować, może w jego rodzinie ktoś także lubi gołębie mięso, póki co nie napisał czy to ma być w formie produkcji mięsa, na razie tylko Ty masz takie domysły.
Jadałem różne rasy i nie zauważyłem różnic w smaku mięsa, więc po co ma się pytać o najsmaczniejsze. Gołąb to gołąb i ten za 5 zł i ten za 500 zł będzie smakował tak samo.
Swoją drogą zrobiło się lekkie zamieszanie i Kolega Rolnik mógłby zabrać głos i napisać co planuje czy własną konsumpcję czy produkcję, ale w sumie po to jest forum aby podyskutować

ODPOWIEDZ