Najbardziej płodne gołębie

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Najbardziej płodne gołębie

Post autor: zbiter » sob gru 12, 2009 6:48 pm

Możliwe że chodzi o hodowlę gołebi konsupcyjnych ,myslę że gra warta swieczki ,sam kiedyś myslałem nad tym.
Slawek pisze:Jaki Pan taki kram :!: .. W razie czego zawsze można zjeść :shock:

Ciekawym do kogo piłes?
Co do gołębi rosołowych to niestety zjadalismy młode pocztowe których w sezonie pełno na bazarach za symboliczna złotówkę
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob gru 12, 2009 6:50 pm

Kolego pampalini wątpię czy gołąb za 5 zł.,smakuje tak samo jak za 500 zł. :wink: :wink:

Rolnik16
Kontakt:

Post autor: Rolnik16 » sob gru 12, 2009 6:55 pm

Dziękuję bardzo Pampalini za wsparcia. Ja chcę hodować gołębie ponieważ jestem ich miłośnikiem oraz lubię ich mięso. W mojej rodzinie wszyscy lubią mięso z gołębi. Nie chce być producentem!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 12, 2009 7:05 pm

darecki pisze:Kolego pampalini wątpię czy gołąb za 5 zł.,smakuje tak samo jak za 500 zł. :wink: :wink:
Smakuje tak samo tylko gorzej sie go trawi :lol:
Szukaj a znajdziesz

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » sob gru 12, 2009 7:05 pm

No i wszystko się wyjaśniło :D Jesteś na dobrej drodze do otwarcia rodzinnego interesu, na dodatek jak w rodzince masz takich smakoszy to i ze zbytem nie będziesz miał problemów. Tylko wiesz jak to w rodzince trzeba będzie dosyc szybko dawac wysokie upusty :D
optimus

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » sob gru 12, 2009 7:11 pm

Co kto myślał to napisał, a ty kolego Rolnik16 nie patrz na nic tylko hoduj rysie i kingi.Są łatwo dostępne płodne i ich waga dochodzi do 1kg, jeśli są czyste rasowo. :)

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob gru 12, 2009 9:14 pm

Też uważam tak jak darecki ,że jest to forum miłośników a nie ,,pożeraczy" gołębi :D.
Nie macie już co jeść - wysłać komuś paczkę żywnościową??? :D :D :D

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 12, 2009 9:24 pm

Co się tak uniosłeś ? .Niestety gołębie mogą być też użytkowane mięs nie .
Jeden możne hodować np rysie na wystawy a drugi na mięso
Szukaj a znajdziesz

Slawek

Post autor: Slawek » sob gru 12, 2009 9:25 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:59 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob gru 12, 2009 9:30 pm

A co nie którym na te forum
Szukaj a znajdziesz

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob gru 12, 2009 11:01 pm

Na forum miłośników psów wchodzi Chinczyk i pyta się się czy smaczniejszy jest owczarek niemiecki czy pudel :D :D :D .

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » ndz gru 13, 2009 9:41 am

Boże nie przesadzajcie. Zastanówcie się czy takie rasy jak King z założenia powstały jako gołębie ozdobne. Mi się wydaje że nie. A co do jedzenia gołębi to pamiętam jak mojej siostrze która jest alergiczką gotowali rosół z gołębi. Zresztą spoglądam na moją babkę która cały czas mnie męczy żebym dał jej kilka na rosół. Widocznie musi być dobry :) Gołębie to Drób!
GG: 6973131

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 13, 2009 10:27 am

Ja i moi bracia wyrośliśmy na rosołku z młodych gołębi. Ojciec specjalnie trzymał kilka parek pocztowych i mieszańców garłaczy, tzw. poluchów, by mieć stale młódki na rosół.To naturalne, że ludzie żywią się mięsem hodowanych zwierząt, także gołębi.Nie ma co z tego robić sensacji.Biznesu na gołębim mięsie w naszym kraju się nie zrobi, jednak gospodarskie użytkowanie ptaków z własnej hodowli ma sens.Mam w swojej hodowli sporo mamek.Nie zawsze coś im podkładam do wykarmienia, a utrzymywanie rosnącej liczby koków przy moich zarobkach jest bezsensowne. Przyznaję się, też użytkuję młode gołąbki od mamek w celach kulinarnych. Podam inny przykład. Mam znajomego, cenionego hodowcę górnośląskich koroniatych, Ma wszystkie kolory, kilkaset par. W takim stadzie, nawet bardzo dobrych gołębi, zawsze wyjdzie jakiś słabszy. Kolega ma sporo chętnych na młódki, praktycznie może sprzedać więcej, niż uchowa. Sprzedaje tylko ptaki wysokiej jakości. Ptaki z wadami np. koloru czy rysunku idą na rosół. Ma na to logiczne uzasadnienie. Jeśli nasyci rynek kokami po 20-30zł za sztukę, nikt mu nie da 100 czy więcej za ptaka wysokiej jakości. Dlatego bez sentymentów karni rodzinę i sąsiadów połową swojego przychówku. Można to różnie oceniać, dla mnie facet ma rację.

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » ndz gru 13, 2009 1:46 pm

Witam. Texaner jest wychodowaną rasą pod typową produkcje mięsną w chodowli klatkowej. Gołąb pochodzi z USA tam są takie fermy gołębi na mięso.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz gru 13, 2009 2:26 pm

Wielu się tu wypowiada a wystarczy zajrzeć do literatury. :roll:
Rasy gołębi mięsnych charakteryzują się szybkim wzrostem tkanek mięsnej i tłuszczowej; dużymi przyrostami dobowymi piskląt (20-30g); dużym udziałem części jadalnych (80-87%); dużymi wymiarami i dużą masą ciała (800 - 1400g).
Do ras mięsnych zaliczamy: Cauchois (koszua); King; Kurak maltański; Kurak modeński; Olbrzym amerykański ; Olbrzym rzymski; Strasser; Ryś polski; Teksaner oraz Wrocławski mięsny - rasę wyhodowaną na AR we Wrocławiu przez prof. Nowickieg. :mrgreen:
Dirko

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 13, 2009 4:15 pm

Lekcje odrobiłeś, niestety nie do końca się z Tobą zgodzę. Wymieniłeś rasy z grup: kuraków i uformowanych, pierwotnie stworzone w celu użytkowania mięsnego, jednak lata selekcji ukierunkowanej na wygląd sprawiły, że takie rasy jak: king (typ wystawowy), kurak maltański i modeński, olbrzym rzymski, węgierski, straser, mondain itp. praktycznie do użytkowania mięsnego się nie nadają. Są mało płodne, ciężkie, przez co często gniotą jajka, często z trudem wypasają jedno młode.Jako ptaki użytkowe polecam kingi typu mięsnego, karno(carneau), wrocławskie mięsne, texanery, utylity homery( forma opasowa giant homera), kuraki rumuńskie (banat chicken), ewentualnie mieszańce tych ras między sobą lub z gołębiami pocztowymi.Oczywiście osobniki z krzyżówki należy zużytkować kulinarnie, do dalszego chowu się nie nadają.

Slawek

Post autor: Slawek » ndz gru 13, 2009 7:16 pm

.
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 9:59 am przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » ndz gru 13, 2009 10:00 pm

krzysiek pisze:Lekcje odrobiłeś
No ale widzę, że Ty odrobiłeś lepiej. :wink:
Dirko

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 13, 2009 10:07 pm

Staram się.

PiotrekS
Kontakt:

Post autor: PiotrekS » czw mar 11, 2010 7:55 am

Ja nigdy nic z gołębia nie jadłem chociaż nie przecze że nie byłoby dobre. Fakt jest faktem gołąb to drób. Wpieprzają koty, psy i co im do garnka zabłądzi i żyją. Sam zabijam koki spod mamek i nie uważam aby było to czyś lepszym i bardziej moralnym od samego ich jedzenia.

ODPOWIEDZ