KIEDY???

mepha
Kontakt:

KIEDY???

Post autor: mepha » sob sty 09, 2010 1:16 pm

Jak myślicie kiedy będzie najlepiej zacząć łączyć w pary gołębie pocztowe ??
Pozdrawiam
Mepha

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Re: KIEDY???

Post autor: michu1530 » sob sty 09, 2010 1:21 pm

mepha pisze:Jak myślicie kiedy będzie najlepiej zacząć łączyć w pary gołębie pocztowe ??

To Jest
Forum Gołębi Rasowych
Pozdrawiam
Artur.S

Slawek

Post autor: Slawek » sob sty 09, 2010 1:36 pm

Pocztowe to też rasa. . Najlepiej łączyć w pary koniec lutego początek marca

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 09, 2010 2:10 pm

Niekoniecznie. Zależy, jakie będzie przeznaczenie gołębi, które zamierzasz w pary łączyć.Jeśli bedą to ptaki przeznaczone naloty, to można je pzrować w terminie, który podał Sławek. Przeważnie od gołębi lotowych wyciąga się jeden, najwyżej dwa lęgi, nie więcej.Poźniej ptaki mają trenować i nabierać kondycji, więc nie powinny być wyeksploatowane lęgami.Jeśli są to ptaki rozpłodowe, które nie biorą udziału w lotach, można postępować z nimi inaczej. Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia w Belgii i Holandii zaczęto praktykować wczesne łączenie par rozpłodowych i zimowy wychów młódków. Ptaki te łączy się w grudniu by pierwszy lęg przypadł w styczniu. Osiąga się w ten sposób rozwinięte młode z 2 lęgów, zanim ptaki ze stada lotowego zniosą pierwsze jajka. W ten sposób na sezon lotowy młodych po parach rozpłodowych wychodzą cztery, nie dwa lęgi, z tego młode z pierwszego lęgu są już praktycznie dorosłe. Daje im to ogromną przewagę nad młodymi z drugiego lęgu po ptakach parowanych w lutym, które są czasami jeszcze nie w pełni rozwinięte. Jednak jest coś za coś. Ptaki, które lęgły się w zimie nie nadają się do lotu, bo wcześniej wchodzą w okres pierzenia , które w pełni przypada u nich właśnie w środku sezonu lotów.Taki ptak jest zbyt słaby do lotu, nie zrobi wyniku, może też zginąć lub stać się łatwym łupem dla skrzydlatych drapieżników. Oczywiście aby prowadzić zimowy wychów potrzebny jest ciepły i doświetlany wieczorami gołębnik.Przy takiej pogodzie jaką teraz mamy trzeba nawet gołębnik ogrzewać.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » sob sty 09, 2010 2:11 pm

około 10 marca jak należysz do związku i wkładasz na lot to młode będą w odpowiednim wieku aby je odsadzić pomiędzy 1 a 2 lotem
golebie-akrobatyczne

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » sob sty 09, 2010 3:07 pm

Witam. Ja mam taki problem. Niechcę zimowych lęgów a mam parę srebrniaków która mi ciągle jajka znosi. Nawet dwa dni temu zniosły. Co mam zrobić żeby przestały je nieść w zimę. Pewnie powiecie żebym rozdzielił samice od samic ale nie mam takiej możliwości. Żebym zamknał cele legowe. To one zniosą na podłodze. Już niewiem co mam z nimi zrobić. Pozdrawiam

mepha
Kontakt:

Post autor: mepha » sob sty 09, 2010 4:09 pm

Miałem kiedyś taki problem, wyżuciłem poprostu jaja a gołębie niestety trzeba rozdzielić.
Pozdrawiam
Mepha

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » wt sty 19, 2010 2:50 pm

Podłóż im sztuczne jaja , będą miały zajęcie przez jakiś czas
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt sty 19, 2010 3:10 pm

Janusz3 pisze:Podłóż im sztuczne jaja , będą miały zajęcie przez jakiś czas
To nic nie da ,Trzeba rozłączyć ptaki , wysiadywanie jajek wiąże się z pierzeniem a trzeba ten proces opóźnić
Szukaj a znajdziesz

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » wt sty 19, 2010 9:52 pm

Tomekprzasnysz pisze: Pewnie powiecie żebym rozdzielił samice od samic ale nie mam takiej możliwości.
Gdyby każdy hodowca zwracał uwage na każde piórko to gołębie hodowali by tylko emeryci i renciści, a co z tymi co muszą zostawić gołębie na kilka dni lub tygodni pod czyjąś opieką, albo tak jak TOMEKPRZASZNYSZ nie ma możliwości rozłączyc samców od samiczek.Pozdrawiam hodowców co mają dużo czasu i tych zapracowanych.
klub-akrobatyczne.pl

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » wt lut 09, 2010 6:20 pm

Co myślicie o parowaniu gołębi w taką pogodę jaką widać za oknem? :?: chyba niezbyt dobry pomysł co. A zaś czekać na ocieplenie to nie wiadomo ile to może potrwać, plusowa temperatura może zawitać nawet za miesiąc, a szkoda mi trzymać gołębie tak długo osobno, już prawie 2 miesiące są od siebie oddzielone i samce zaczynają wariowować :mrgreen:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 09, 2010 7:14 pm

Samce i samice mam rozdzielone od listopada.
Od kilku dni zacząłem kojarzenie par ( osobniki dobrane na mój gust ).
Ptaki parzę w pomieszczeniu o temp. około 5-10 stopni.
Pary powstają w ciągu jednej doby.
Gołębie siedzą ze sobą 5 dni,poczym ponownie je rozdzielam.
Kiedy nadejdą cieplejsze dni wszystkie wcześniejsze pary zamykam w celach lęgowych na jedną dobę i gotowe :D :D

KAŻDY MA SWOJĄ METODĘ ,JA TRZYMAM SIĘ TEJ.
NA WIOSNĘ MAM PTAKI GOTOWE :D

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lut 09, 2010 8:02 pm

Darek - a myślałem, że tylko ja jestem taki mądry. Też w tej chwili robię wstępne kojarzenie par :D .

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 09, 2010 8:08 pm

WIDZISZ Dispar rozumiemy się telepatycznie :D
Może to przez nasze imiona :?: :wink:

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » wt lut 09, 2010 8:13 pm

ciekawa metoda :wink: tyle że ja nie mam aż tak ciepłego gołębnika :)

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 09, 2010 8:25 pm

Szakal Gołębnik mam zimny ( woda zamarza ) ,to dla zdrowia gołębi :)
W garażu mam 12 klatek wystawowych i tam ptaki spędzają MIESIĄC MIODOWY,czyli 5 dni :P

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » wt lut 09, 2010 8:38 pm

mi mama nie pozwoli miec w garazu golebi :) a na zimnie sie sparzą bo moje garlacze juz tydzien siedza i nie maja nawet ochoty :( ??

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » wt lut 09, 2010 9:36 pm

U mnie nie zamarza :D czyli chyba aż tak zimno niema :) jeśli chodzi o samce to one są wesołe nawet gdy woda przymarznie, gorzej z samiczkami(one raczej nie myślą jeszcze o miłości :mrgreen: ) Samce już mniej jedzą, mniej się pchają do jedzenia, więcej gruchają i wypatrują czy może w drzwiach razem ze mną się pojawi partnerka :D a samiczki wciąż by tylko jadły. Dlatego się zastanawiam czy je sparować bez względu na mróz, bo żal mi będzie trzymać ptaki w celach zbyt wiele dni żeby się w końcu sparowały.

ODPOWIEDZ