czy jest namacalny sposób na rozpoznanie płci gołębia?

marak123
Kontakt:

czy jest namacalny sposób na rozpoznanie płci gołębia?

Post autor: marak123 » pn mar 01, 2010 4:57 pm

wiem że można poznać płeć gołębia po zachowaniu. Słyszałem że można poznać po widełkach koło "tyłka" że jeśli kości są szeroko rozstawione to samica, a jeśli blisko to samiec-nie wiem czy to prawda. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby? chodzi mi szczególnie o duże gołębie kingi, garłacze.

Z góry dzięki :D

Szakal
Kontakt:

Re: czy jest namacalny sposób na rozpoznanie płci gołębia?

Post autor: Szakal » pn mar 01, 2010 6:02 pm

Garłacze można rozróżnić po tym że samce mają duże nadmuchane wole, samice przeważnie mają małe, mniej nadmuchane, kingi nie wiem bo nigdy nie miałem styczności z tymi gołębiami :P A tak ogólnie to można rozróżnić samca od samicy po woskówkach na nosie, szerokości głowy, długości widełek. Samce są też zazwyczaj większe od samic, choć nie zawsze, sam nie raz się zdziwiłem jakie samce potrafią być malutkie, i ciche - dotyczy się to głównie młodych ptaków, dopiero po pewnym czasie się okazuje że to samiec.

krzysiek
Kontakt:

Re: czy jest namacalny sposób na rozpoznanie płci gołębia?

Post autor: krzysiek » pn mar 01, 2010 6:45 pm

Po widełkach trudno rozpoznać. Bywają samce bardzo" szerokie", bardziej niż samice, bywają też samice bardzo "zwarte". Ja z dużym prawdopodobieństwem rozpoznaję po widełkach, ale nie po ich rozstawieniu, bo to bardzo mylące. Samce mają końce widełek dość twarde i ostro zakończone. Samice mają końce widełek łagodniej zaokrąglone i jedną z kostek elastyczną, uginającą się pod naciskiem.

ODPOWIEDZ