nie chce siedziec na jajkach

gArŁaCz
Kontakt:

nie chce siedziec na jajkach

Post autor: gArŁaCz » pt mar 05, 2010 4:53 pm

wczoraj samica garlacza czeskiego zniosla jajka i mam taki problem ze samiec nie chce na nich siedziec :cry: gdy wszystkie samce siedza na jajkach to na jajkach albo nikt nie siedzi albo samica usiadzie. Samczyk tylko czasami wejdzie do gniazda pogrucha sam nie wiem do czego i z nich schodzi. Sa to juz ich drugie jajka ale ciagle jest to samo :( prosze o pomoc bo samczyk jest naprawde dobrej klasy i chcialbym po nim miec mlode.

Pzdr. gArŁaCz

jack
Kontakt:

Re: nie chce siedziec na jajkach

Post autor: jack » pt mar 05, 2010 5:24 pm

Czy to jest młody samiec ?

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » pt mar 05, 2010 11:34 pm

Zabierz im jajka i podłóż pod mamki(najlepiej inne garlacze)które zniosły w tym samym dniu, lub z różnicą 2-3 dni. A im samym podłóż plastykowe, niech siedzą az się znudzą lub jeśli Ci zależy na młodych po tej parce to nic im nie podkładaj żeby naniosły nowe jajka.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » sob mar 06, 2010 9:24 am

Ja myślę ,że samiec po prostu musi nauczyć się ojcostwa, a póki co rób jak doradził Szakal.

Kamaj27
Kontakt:

Post autor: Kamaj27 » czw gru 23, 2010 11:23 am

Zgadzam sie z kolegą,, Szakalem"zabież im jajka i podłóż plastikowe.Moze z czasem samiec nauczy sie odpowiadać za to co narysował

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt kwie 19, 2011 9:24 pm

Moim zdaniem samiec został nauczony przez innego właściciela tak że zaraz po zniesieniu jajek właściciel odrazu je zabierał pod mamki i nawet nie zdążyły usiąść, więc chyba od młodości nie widział jajek.

Druga sprawa jest taka, te gołebie może nie chcą siedzieć na miskach lęgowych albo może potrzebują misek lęgowych, być może im się nie podoba miejsce lęgowe i nalezało by zmienić gniazdo.

Sposobów do rozwiązania jest kilka. A najlepiej to zabierać im te jajka a podkładać sztuczne, pózniej można zaryzykować na podłożenie zwykłych młodziaków takich z 5 dniowych, wtedy trzeba być ostrożnym ze względu na skłonnosci do łapania wola.

Nie radzę non stop zabierać im jajek i zostawiać pustego gniazda bo samica może się odwapnić i skraca się okres płodności.

ODPOWIEDZ