Drugie jajko

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Drugie jajko

Post autor: lewap125 » sob kwie 03, 2010 10:55 pm

Witam. Panowie wiem ,że są święta ,ale mam poważny problem mianowicie młoda samiczka nie może znieść drugiego jajka. pierwsze zniosła w środę (31.03 ) i do dzisiaj tj.3. 04 nie zniosła drugiego.Jestem pewien że ma drugie bo sprawdzałem i jest wyczuwalne. Proszę o konkretne podpowiedzi.Pozdrawiam i życzę mokrego dyngusa.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Drugie jajko

Post autor: wscekly4405 » sob kwie 03, 2010 11:07 pm

ciężko mi cokolwiek radzić ale miałem przypadek że mi padła samica jak nie mogła znieść jajka ciekawe czy zgniecenie jajka by coś pomogło i czy pozostałość z tego jajka została by wydalona moze ktoś próbował czegoś takiego
golebie-akrobatyczne

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob kwie 03, 2010 11:27 pm

Wstrzyknij tej samicy 1 ml zwykłego oleju jadalnego - powinno pomóc.
Na forum jest gdzieś dośc długi i ciekawy temat z tym problemem ale nie mogę go znależć.

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » ndz kwie 04, 2010 1:21 am

Broń Boże tłuc to jajko w samicy bo będzie już po niej. Dispar ma absolutną rację.
GG: 6973131

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz kwie 04, 2010 7:39 am

Tylko olej do kloaki i przenieś samice w ciepłe spokojne miejsce
Szukaj a znajdziesz

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » ndz kwie 04, 2010 1:58 pm

Nie stresuj tej samicy, nie bierz jej, co chwilę do rąk jak ma znieść to zniesie, ale podejrzewam, że już nie zniesie nieraz tak bywa.
Na pewno nic jej nie będzie.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn kwie 05, 2010 7:35 am

Witam.Wczoraj rano po przeczytaniu waszych postów , rozmowie tel. z doświadczonym kol. hodowcą Mirkiem M i smesie od kol.Dispara za co wszystkim dziękuję , doszedłem do wniosku , że "wóz albo przewóz" i zabrałem się do odbierania porodu tzn. jajka :wink: .Przyniosłem samiczkę do łazienki , strzykawkę z olejem , dobrze ciepła woda z kranu i do dzieła , po pół godzinie może nawet więcej, moich i samiczki wysiłkach przyszło na ten plugawy świat drugie , piękne ,całkiem zdrowe jajko , ale ja po tej "operacji" byłem zlany potem jak bym to ja nie mógł znieść tego jajka :) :) :D :lol: . Teraz już obydwa(jajka) leżą pod mamkami i się wygrzewają . Wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam Paweł M.
ps. Samiczka jak na razie wygląda mi na całkiem zdrową ,choć może trochę zmęczoną .

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » ndz maja 16, 2010 1:01 pm

lewap125 pisze:Witam.Wczoraj rano po przeczytaniu waszych postów , rozmowie tel. z doświadczonym kol. hodowcą Mirkiem M i smesie od kol.Dispara za co wszystkim dziękuję , doszedłem do wniosku , że "wóz albo przewóz" i zabrałem się do odbierania porodu tzn. jajka :wink: .Przyniosłem samiczkę do łazienki , strzykawkę z olejem , dobrze ciepła woda z kranu i do dzieła , po pół godzinie może nawet więcej, moich i samiczki wysiłkach przyszło na ten plugawy świat drugie , piękne ,całkiem zdrowe jajko , ale ja po tej "operacji" byłem zlany potem jak bym to ja nie mógł znieść tego jajka :) :) :D :lol: . Teraz już obydwa(jajka) leżą pod mamkami i się wygrzewają . Wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam Paweł M.
ps. Samiczka jak na razie wygląda mi na całkiem zdrową ,choć może trochę zmęczoną .
Koledzy, moge prosić więcej szczegółów co do operacji odbierania drugiego jajka? Wystarczy wpowadzić do kloaki olej jadalny? Coś jeszcze powinienem zrobić?
Dziś samiczka powinna znieść drugie jajko, ale widzę że może być trudno, w słabej kondycji jest, a to młoda samiczka i jej pierwsze jajka więc wolę być przygotowany do ewentualnej operacji. Z góry dziękuję.
Karol.

Carloss
Kontakt:

Post autor: Carloss » ndz maja 16, 2010 6:37 pm

Tak w woli informacji - urodziliśmy, obyło się bez oleju, ale skuces tylko połowiczny. Pierwsze jajko było normalne (nie zabrałem i zostało zgniecione przez samca), drugie przyniosło tyle problemów bo było okrągłe i duże jak piłka do ping ponga i bez skorupki. Jedynie w błonie i przypominało w dotyku piłkę kałczukową. Jeszcze nie dawno podejrzewałem, że z tej samicy wogóle nie będzie jajek, także sukces tylko w połowie. Popracujemy jeszcze troche nad nią i liczę że jakieś młode w tym sezonie jeszcze uda się odchować.
Pozdrawiam.
Karol.

barongo
Kontakt:

Post autor: barongo » śr lip 21, 2010 11:23 am

Jak macie taki problem to proponuję sprawdzony pomysł prosto od weterynarza. Takiej samicy, która ma problemy ze zniesieniem drugiego jajka musimy masować odbyt. Lekkie, okrągłe ruchy tylko ważne jest to żeby masować w dobrą stronę tzn w tą co ma wyjść jajo. Tak jakbyśmy masowali jajko tyle, że jeszcze w środku :D
Powodzenia
(-_-)

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lip 21, 2010 10:14 pm

Carloss pisze:Tak w woli informacji - urodziliśmy, obyło się bez oleju, ale skuces tylko połowiczny. Pierwsze jajko było normalne (nie zabrałem i zostało zgniecione przez samca), drugie przyniosło tyle problemów bo było okrągłe i duże jak piłka do ping ponga i bez skorupki. Jedynie w błonie i przypominało w dotyku piłkę kałczukową. Jeszcze nie dawno podejrzewałem, że z tej samicy wogóle nie będzie jajek, także sukces tylko w połowie. Popracujemy jeszcze troche nad nią i liczę że jakieś młode w tym sezonie jeszcze uda się odchować.
Pozdrawiam.
A w którą stronę wychodzi jajko w lewą czy prawą :?: :lol:
Szukaj a znajdziesz

ODPOWIEDZ