Samica Garłacza z Samcem Pawika

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Samica Garłacza z Samcem Pawika

Post autor: Garłaczek » ndz maja 09, 2010 1:57 pm

Witam, dziś chciałbym poprosić Was o rade.
Otóż w ostatnich dniach nabyłem parkę Garłaczy, samiczka według mnie piękna lecz samiec nie za bardzo. W gołębniku miałem 2 samce pawików(całe białe).
Drugiego dnia po wpuszczeniu do gołębnika Garłaczy zauważyłem, iż w celi lęgowej siedzi samiczka Garłacza i samiec Pawika, który donośnie gruka. Za kilka godzin znów zajrzałem do gołębnika i zauważyłem, że wciąż siedzą w celi lęgowej. Pawik ewidentnie przystawiał się do samiczki Garłacza. Postanowiłem, że zrobię klatkę( dość małą) i wpuszczę do niej samca i samiczkę Garłaczy. Klatkę postawiłem w gołębniku. Garłacze siedzą w niej już trzeci dzień, a samiec pawika nie odstępuje klatki na krok i donośnie gruka.
I tu pytane: Czy powinienem oddzielić tego samca Pawika od tej klatki???Może go gdzieś zamknąć na kilka dni??? A może wystawić tę klatkę poza gołębnik, tak aby samiec pawika nie miał do niej dojścia???

Proszę o Wasze porady, Dziękuję i pozdrawiam
Gołębie=Przyjaciele

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Re: Samica Garłacza z Samcem Pawika

Post autor: bartekw94 » ndz maja 09, 2010 2:01 pm

Spróbuj wynieść klatkę z garłaczami tak aby zostały same i robiły riki tiki ;)

adamking
Kontakt:

Re: Samica Garłacza z Samcem Pawika

Post autor: adamking » ndz maja 09, 2010 10:04 pm

Ja radził bym klatkę wynieść do innego pomieszczenia i tam powinny się sparować ( u mnie klatki parzeniowe umieszczone są w innym pomieszczeniu) a po jakiś 3 dniach wypuścić z powrotem do gołębnika ale samca pawika powinieneś wtedy zamknąć z dala od gołębnika i w razie potrzeby czynność powtórzyć :idea:
ADAMKING

ODPOWIEDZ