Niepłodny samiec czy samica?

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Niepłodny samiec czy samica?

Post autor: Tomekprzasnysz » pn maja 10, 2010 10:51 am

Witam. Mam parę bocianów kostkowych z którą mam problem. Otóż samica nie niesie jajek i mam pytanie czy jest to spowodowane niepłodnością u samicy czy jest to wina samca. Zaznaczę że samca w tamtym roku kupiłem jaką parę z samicą która też nie niosła jajek siedziała non stop w gnieździe ale pustym. Myslałem że jeśli samica nie niesie jajek to jest to jej winaa nie samca ale już teraz sam niewiem czy to tylko zbieg okoliczności że następna zakupiona samica do tego samca nie niesie jajaek czy to jest jednak samca wina. Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Re: Niepłodny samiec czy samica?

Post autor: krzysiek » pn maja 10, 2010 11:22 am

Jeśli samica znosi jajka niezapłodnione, to może być wina samca. Natomiast jeśli nie niesie jajek w ogóle, to na bank wina samicy.Przyczyn takiego stanu może być wiele. W niektórych, niestety nielicznych przypadkach jest to proces odwracalny.

Tomekprzasnysz
Kontakt:

Post autor: Tomekprzasnysz » pn maja 10, 2010 6:23 pm

Właśnie też tak mi się wydaje jak Tobie, ale zacząłem mieć wątpliwości jak sparowałem go z drugą samicą i jest to samo. Widocznie koleś który mi ją sprzedał poleciał sobie w.... Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn maja 10, 2010 8:53 pm

Niekoniecznie. Czasami młode samice przez pewien czas mogą nie znosić jajek.Ja w takiej sytuacji podkładam parce inne jajka i pozwalam na wylęg. Po odchowaniu młodych z podłożonych jajek samica przeważnie znosi własne jajka.

ODPOWIEDZ