jak wykarmic golabka

redlyly

jak wykarmic golabka

Post autor: redlyly » śr maja 03, 2006 9:42 pm

musialam zabrac malego golebia do domu, ma ok. 4 tygodnie, podziobal go przybrany ojciec, krmie go przenica troszke zmielona, do picia dostaje wode, sam jest w stanie zebrac tylko kilka ziarenek dziennie, wiec karmie go wkladajac mu pokarm do dzioba, jest u mnie juz trzeci dzieĂą i czuje sie dobrze

prosze o rady, co jeszcze moge zrobic? czytalam cos wo zwirk; jaki to ma byc zwirek i jak mu go podac? moze jakies witaminy (Vitaral?)?

bardzo zlaezy mi na tym golebiu :? :? :?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw maja 04, 2006 12:53 pm

W sumie nie potrzeba ,chociaz mozesz w wodzie rozpuscic mu jakies witaminy dla golebi.Jak bedziesz go karmil roznorodnym ziarnem to nic mu nie bedzie a poÂźniej sam sobie uzupelni braki. W tym wieku golabek powinien sam sie nauczyc jesc .
Szukaj a znajdziesz

redlyly

Post autor: redlyly » czw maja 04, 2006 1:44 pm

dostaje tylko przenice
czy powinien dostac cos jeszcze?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw maja 04, 2006 6:41 pm

Napewno latwiej by bylo go karmic grubszym ziarnem,kukurydza ,grochem ,wyka ale ni jednostronnie np.sama kukurydza.
Szukaj a znajdziesz

redlyly

Post autor: redlyly » czw maja 04, 2006 7:44 pm

a jesli chodzi o ten piaseczek, to moze byc zwykly wyprazony piasek, czy lepsze beda jakies male kamyczki? podawac mu razem z pokarmem?

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » czw maja 04, 2006 8:00 pm

to pewnei chodzi ci grity.
nie trzeba mu to dawac na sile, niedlugo powinien sam zaczac to sobie podziobie troszeczke. Ja obecnie karmie 2tyg mlodziki, bo rodzice,przestali sie nimi intersoweac, dajei im mieszanke kukurydza, pszenica, groch, oraz wode z rozpuszczonymi witaminami.

pozdrawiam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

OZIO
Kontakt:

Post autor: OZIO » czw cze 22, 2006 2:30 pm

JA OBECNIE KARMIe TRZY SZTUKI MlODYCH JEDEN CZTERO TYGODNIOWY, DWA DWUTYGODNIOWE I DLA NICH DAJe PAPKe Z BIAlEGO SERA, MaKA KUKURYDZIANA JEDNA lYÂŻKA STOlOWA, GLUKAZA DWIE lYÂŻKI STOlOWE,WITAMINY,JAJAKO GOTOWANE NA TWARDO MIESZAM TO I PODAJE OD 4 DO 5 RAZY DZIENNIE.
Pozdrawiam,
Ozio

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt cze 23, 2006 6:59 am

Golab w wieku 4 tyg bez problemu sam powinien jesc..Jesli zauwaze ,ze rodzice coraz mniej sie opiekuja mlodym zaczynam sypac do polki po kilka ziaren mieszanki i 99% tego typu mlodych po kilku dniach same jedza . Dodam jeszcze ,niekiedy sa mlodsze niz 4 tyg.
Kilka lat temu karmilem kilka mlodych pasza granulowana dla golebi , wsypywalem do sloika garsc zalewalem woda i po kilku godzinach zrobila sie z tego papka , po czym wlewalem to w duza strzykawke 50ml z obcietym cienkim koĂącem a wywierconym otworek o srednicy 6mm . W to miejsce wlozony byl plastikowy wezyk i do dziobka sik i juz. Wszystko bylo ok lecz 50% tych golebi niestety padlo , poniewaz karmienie na wlasna reke nie jest takie same jak CYCEM i przy najmniejszym zachwianiu zdrowotnym golab pada.
No ale skoro ktos chce i musi karmic to propobuje wziac mieszanke z ok 80% grochu i nie musi byc kukurydzy zalac woda aby nieco specznialo po czym tym karmic . Wydaje mi sie ,ze jest to najlepszy sposob i mlode sa jakby karmily je prawdziwi rodzice i wcale nie trzeba dodawac piasku gritow itp. Jesli ktos chce podac witaminki to jest spora gama w tabletkach. A na koniec dodam ,ze aby rodzice dobrze karmily nalezy dbac o ich zdrowie i podstawa....Raz w miesiacu zapobiegawczo na Trychomonadoze. Nie chwalac sie ani nie zapeszajac u mnie od kilku lat nie padl ani jeden mlodziak ktory przezyl pierwszy dzieĂą swojego zycia.
Pozdrawiam i zycze sukcesow.

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » pt cze 23, 2006 7:17 am

No i moge jeszcze dac pewna rade co do karmienia a mianowicie:
Golebie nigdy nie moga byc najedzone do syta, badÂź spac na jedzeniu. Na jednego golebia podczas sezonu legowego 1 lyzka od zupy zupelnie wytarczy.
Ja robie to tak ,ze tak pi razy drzwi mam odmierzona miarke na ilosc golebi dostaja to po czym ida karmic i za ok 30-40min ide ponownie dac im jesc lecz wtedy pasza granulowana (oczywiscie juz nie lyzka stolowa tylko 1./4 dawki i garstka drobnych ziarenek dostaja i znowu karmienie po jakims czasie dostaja 2.3 garsci drobnego i niestety znowu karmienie. Wszystko to jest zakoĂączone normalna kolacja w postaci karmy rozplodowej z dodadkiem drobych ziarenek.
Wszystkie te kroki dostaja oczywiscie wtedy kiedy mam czas , jesli nie dosypuje wszystkie dodadki do karmienia porannego i czesc :wink:
Radze sprobowac 8) 8)

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » sob mar 01, 2008 10:04 am

ja też mam taki przypadek tylko że moje pisklaki mają 5 dni a rodzice się nimi nie interesują i nie chcą ich karmić i rozważam czy maluchy wziąść do domu z tego powodu trż że jest zimno czy dało by się wykarmić takie 5 dniowe maluchy? za odpowiedzi z góry dziękuję.

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » sob mar 08, 2008 1:40 pm

[color=red] Witam. Mam gołabki 8 dni, rodzice zginęli. Jak mam je karmić czym poic ? Bardzo proszę o szybką odpowiedz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/color]
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » sob mar 08, 2008 1:50 pm

Moje mają już 10 dni. Przyniosłem je do domu kiedy miały 7 dni karmiłem je namoczoną kaszą tylko musisz uważać żeby kasza nie dostała się do ucha bo zaropieje i gołąp padnie najpierw naucz je karmić z ust bierz kasze troche przegryź ze śliną i wsać dziób gołębia do ust a on sobie zje tylko musisz pamiętać żeby nie dawać im suchego jedzenia! a pój je wodom przegotowanom tylko też uważaj żebyś nie zamoczył im dziórek w nopsie bo nie będą oddychać potem gołębie same lub z twoją małą pomocą będą jadły tylko będziesz musiał otwierać im dzioby.

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » sob mar 08, 2008 1:52 pm

ok. Bardzo dziękuję za poradę. Tylko jest jeden problem. Kaszy nie lubie ! :lol: Ale przezyję.
Pozdrawiam.

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » sob mar 08, 2008 1:56 pm

A jeszcze. Co ile ich karmić i pojic ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » sob mar 08, 2008 1:59 pm

Wiesz ja karmie na wyczucie bo bardzo piszczą ale możesz je karmić tak co 2.5 godz. ale będziesz widział czy w wolu (w gardle) mają kaszę a pój je po każdym jedzeniu żeby sie nie zatkały. POZDRAWIAM. Jaki maluchy sie do Ciebie przyzwyczają to będą za tobą chodzić :lol:

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob mar 08, 2008 2:34 pm

A nie prosciej kupic karme dla papug w proszku i karmic je strzykawka? :wink:

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob mar 08, 2008 2:41 pm

Uscislajac moja ostatnia wypowiedz jest taka karma w proszku dla ptakow nazywa sie NUTRI-START baby bird formula firmy LAFEBER"S , tym proszkiem mozna karmic golebie zaraz po wykluciu ,jest bardzo przydatna przy hodowli golebi krotkodziobych, ja i moi koledzy uzywamy jej z bardzo dobrym skutkiem, dzieki niej udalo mi sie uratowac duzo mlodych golebi :D

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » sob mar 08, 2008 2:56 pm

Wole stosować naturalne składniki takie jak zmielona kasza z dodatkiem kukurydzy i witamin.

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » ndz mar 09, 2008 3:35 pm

Noi jak idzie?

Rafal_O
Kontakt:

Post autor: Rafal_O » wt mar 11, 2008 6:54 am

carbaloy pisze:Uscislajac moja ostatnia wypowiedz jest taka karma w proszku dla ptakow nazywa sie NUTRI-START baby bird formula firmy LAFEBER"S , tym proszkiem mozna karmic golebie zaraz po wykluciu ,jest bardzo przydatna przy hodowli golebi krotkodziobych, ja i moi koledzy uzywamy jej z bardzo dobrym skutkiem, dzieki niej udalo mi sie uratowac duzo mlodych golebi :D

Witam. A gdzie można dostać taką karmę? Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ