kilka pytaĂą poczatkujacego :)

flayer
Kontakt:

kilka pytaĂą poczatkujacego :)

Post autor: flayer » ndz maja 07, 2006 7:45 pm

1 jezeli wsadzilem wczoraj (sobota 6 maj 2006) do klatki (celi legowej czy jakos tak) pare golebi pocztowych ktore nigdy wczesniej sie nie widzaly (po ok 30 min samiec zacza gruchac) to czy mozliwe jest ze za tydzieĂą samica zlozy jajka??????

2 czy oplaca sie kupic samca ktory ma 4 lata za 20 zl (bez zadnych osiagniec)??????

3 i to moze banalne pytanie ale ile lat zyja golebie (bo niktorzy mowia ze tyle a inni ze tyle i juz sam nie wiem ile)?????

4 jest jakas wyszukiwarka w necie zeby wpisac dane z obraczki i dowiedziec sie kto jest wlascicielem golebia?????

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » ndz maja 07, 2006 9:31 pm

Golebie znosza jaja ok10-12 dnia po pierwszym deptaniu. Chociarz mam samice Pocztowa ktora zniosla pierwsze jajko na 7 dzieĂą po zabraniu poprzednich jaj. :!: :shock: :D

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz maja 07, 2006 10:35 pm

To czy sie oplaca kupic to zalezy od Ciebie ,w zasadzie cena pocztowego na rynku wacha sie od 1-10 zl.Golebie zyja do ponad 10 lat ,widzialem osobnika w wieku lat 18 ale czy to prawda nie potwierdze,mailem samice pocztowa moja ktora w wieku lat 12 jeszcze sie niosla. Jesli zaczynasz hodowac to zacznij od mlodziakow ,ponieszesz mniejsze straty. Co do obraczki to na stronie www.dobrylot.pl poszukasz. Sa ksiazeczki ze spisami obraczek i adresami. Jak bedziesz wiedzial z jakiego oddzialu jest ptak to szybko znajdziesz wlasciciela. Jesli nie zamierzasz lotowac to nie szukaj wlasciciela ,bo mozesz uslyszec pare nieprzyjemnych slow. Pozdrawiam
Szukaj a znajdziesz

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » pn maja 08, 2006 3:44 pm

zbiter o co chodzilo tobie z tymi nieprzyjemnymi slowami i z tym ze
"Jesli zaczynasz hodowac to zacznij od mlodziakow ,ponieszesz mniejsze straty"

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn maja 08, 2006 7:01 pm

Nie kazdy z hodowcow pocztowych do ktorego trafisz po obraczce bedzie dla Ciebie mily ,uslyszysz teksty w stylu ,(rosolu sobie nagotuj,albo ty lapaczu i itp.) Sam trafielm na goscia ktorego golebia uratowalem od ugotowania w rosole i latal u mnie z 4 lata i chcialem karte na niego ,a gosciu zazyczyl sobie za nia na dzisiejszy czas ok 200 zl. Tak wiec dalem sobie spokoj z szukaniem wlascicieli.
A co do strat to przy mlodych napewno mniej Ci ucieknie ,latwiej sie przyzwyczaja i sa taĂąsze przy zakupie
Zycze powodzenia
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
tomekplewa
Kontakt:

Post autor: tomekplewa » pn maja 08, 2006 7:51 pm

Zbiter ma racje!!Mlode zawsaze mozna oswoic a ze starymi jest problem w utrzymaniu szczegolnie w pocztowych.
Pozdrawiam Tomek

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » pn maja 08, 2006 9:21 pm

a lezeli ten samiec odhowa swoje mlode (albo kilka legow) u mnie w golebniku to zostanie???
a jezeli ucieknie to czy mlode i samica pujda w jego slady??

a czy da sie z slabo latajacych golebi zrobic dobrze latajace??
albo jak samiec i samica slabo lataja to czy ich mlode moga latac bardzo dobze czy jest to tak ze np mam bardzo dobre golebie to ich mlode na 99% beda tez bardzo dobre jak ich rodzice czy np po slabych golebiach moga byc bardzo dobre???

moze zaduzo pytaĂą ale musze to wiedziec :)

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » pn maja 08, 2006 10:54 pm

Z pocztowymi nigdy nic niewiadomo. Ja mam samice pocztowa ktora wrocila do mnie po 2 latach a samca po roku i 8 mies. Trzymalem pocztowe na mamki a teraz mam Budapeszty do mamkowania ale ta para co wrocila ma juz u mnie dozywocie.Po dobrych rodzicach jest wieksze prawdopodobieĂąstwo ze mlode beda lepsze. A jezeli mlode bedziesz dobrze trenowal to powinny byc lepszymi lotnikami niz rodzice. :shock: :D

liteon
Kontakt:

Post autor: liteon » wt maja 09, 2006 12:19 am

skompletowalem sobie kiedys taka parke pocztowych, zlapanych podczas lotow doslownie w rece przy piciu wody na dachu, trzymalem je w zamknieciu mialy jajka i poÂźniej mlode myslalem ze najwyzsza pora je wypuscic ze juz nie powinny poleciec ale jakze wielkie bylo moje rozczarowanie gdy opuscily mlode i nawet nie dotknely dachu i tyle je widzialem, wiec lepiej zaczynac od mlodkow a jezeli od starszych osobnikow to tylko w zamknieciu

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt maja 09, 2006 7:13 am

Bywa tez tak ze dorosle odchowujac mlode zostaja a sa i takie co potrafia zabrac ze soba mlode i wspolmalzonka.Dlatego lepiej zakupic mlodki co jeszcze nie lataja to bedziesz mial prawie 100% pewnosc ze sie u Ciebie zadomowia. Tylko ze mlode swoje bedziesz mial dopiero na drugi rok. Mozesz tez kupic 2-3 pary doroslych i trzymac je w wolierze a mlode po nich wypuszczac a jak odchowaja pare mlodych to mozesz sprobowac dac im wolnosc , moze zostana. :?: :!: :shock: :D

dominikkk

Post autor: dominikkk » wt maja 09, 2006 9:01 am

powiem tak mam prae w golebniku pocztowych z lotow przyblakala sie z moimi podczas powrotu mialem je zamkniete do zlozenia 1 jaj gdy wychowaly mlode wypuscilem je i one nawet nie mialy zamiatu odleciec z mojego golebnika teras wychowaly juz kilka nascie par mlodych sa dobrymi rodzicami :D

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » wt maja 09, 2006 11:41 am

Witam. Ten temat jest dosc obszerny(temat hodowli i lotowania golebi pocztowych) ale postaram sie bardziej szczegolowo odpowiedziec na Twoje pytania:
1)Jesli golebie sa Twoje czyli iles lat lataja badÂź sa u Ciebie wychowane to jest mozliwosc zniesienia po ok 10 dniach w innych przypadkach trwa to ok 14 do 20dni , poza tym jesli golab zaczal gruchac po ok 30min nie swiadczy wcale ,ze sie zaparza po kilku minutach..Jesli golab jest zlapany z lotow w tym roku to przewaznie jest zabrany od mlodych bo to sa pierwsze loty i wiekszosc z nich wlasnie idzie na lot z pozycji mlodych , wiec niczym zechce pojsc w pare to kilka dni minie.

2) Nie wiem o jakiego golebia chodzi , czy takiego co byl na lotach czy takiego wychowanego u kogos bez mozliwosci pokazania swoich umiejetnosci.. Przewaznie mlode ciagnie sie po golebiach ktore cos pokazaly.
Hodowla golebi pocztowych to jest LOTERIA nie wiadomo co moze wyjsc i co pokazac , nie raz bywalo ,ze po golebiach bez osiagniec golebie sie pokazywaly a po ASACH gina na 100km , lecz jednak jest wieksze prawdopodobieĂąstwo uzyskania dobrego lotnika po golebiach wywodzacych sie z golebi , ktore cos osiagnely . W przypadku jesli ten golab byl kupiony na bazarze i z czyms go skojarzyles to na 99% 150km i mlodych nie ma ale zdarzaja sie wyjatki , lecz hodowcy tego nie testuja bo to strata kilku lat a tu liczy sie czas i wynik . Jesli jestes poczatkujacym to naprawde odradzam lotowanie,, to sport dla bogatych a i z uczciwoscia jest roznie(przewaznie jej nie ma) i w sumie zostaje tylko satysfakcja , ze golebie przylatuja a to chyba zbyt malo za cene jaka sie placi .Kilka latek lotowalem i wiem cos o tym , jednakze tych golebi nie zlikwidowalem cos pokazaly ,cos osiagnely wiec im tez sie cos nalezy poza tym sluza mi jako mamki i w tym tez sie bardzo dobrze sprawdzaja... Oj wiele by tu jeszcze pisac ...

Na trzecie pytanie to chyba nie ma co dodac.

Co do czwartego to nie wiem dlaczego ale nie ma na stronach hodowcow golebi pocztowych mozliwosci sprawdzenia skad dany golab jest.
Jedynie co znalazlem to tylko na stronie Zarzadu Glownego www.pzhgp.pl w prawym gornym rogu masz informacje dot. adresow i nr. oddzialow.
Pozdrawiam i zycze powodzenia

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » wt maja 09, 2006 3:59 pm

dzieki wam
a moze ktorys ma na sprzedaz mludki ?? :D

wiec jezeli mam samca ktorego kupilem jak mial 4 lata to czy trzymac go w zamknieciu czy zaryzykowac i go wypuscic ??

a z tymi mludkami to nie zartuje

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt maja 09, 2006 6:23 pm

Do tego samca musisz dokupic samice sparowac je(niech zniosa jaja)i wtedy po jakims czasie mozesz sprobowac go wypuscic. A mlodkow to na kazdym rynku jest ful chyba ze chcesz kupic od jakiegos hodowcy z powaznymi wynikami. :!: :shock: :D

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » wt maja 09, 2006 7:00 pm

nie chce kupowac na rynku i po dobrych lotnikach mlodkow nie chce
ja chce kupic takie za 5zl maks 10 zl

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt maja 09, 2006 7:04 pm

Mysle ze na rynku mozesz sie dogadac z jakims hodowca i kupic z golebnika. W tej cenie niepowinno byc problemu.Ja niestety mlodych pocztowcow nieposiadam . Mam dwie pary do mamkowania. :(

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt maja 09, 2006 7:05 pm

Pocztowe bez problemu kupisz w tej cenie a nawet taniej.
Szukaj a znajdziesz

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » wt maja 09, 2006 7:32 pm

nie na rynku nie lubie kupowac bo albo stoja z "golebiami"
a nie z pocztowymi
albo jakies akcje odwalaja typu te sa drogie bo ladny kolor
kiedys na rynku widzialem po 40 zl (chyba)
i po 20 zl
ja nie jestem doswiadczonym hodowca i moga mnie oszukac :cry:

"pilnie kupie golebie pocztowe (mlode ok. 2-4 mies.) !!!!!!
najlepiej kolor bialy lub powyzej 60% upierzenia bialego ale mogal byc inne kolory

odbiore je w Ostrolece
prosze o kontakt przez komunikator internetowy Gadu-Gadu (7749635) lub przez e-mail flayer_92.o2.pl

prosze o szybki kontakt"

czy to ogloszenie dobrze brzmi
wy byscie go nie zignorowali??????

Awatar użytkownika
jan kowalczys
Kontakt:

Post autor: jan kowalczys » wt maja 09, 2006 10:47 pm

Mlode powinienes kupic ,piszczki,takie co jaszcze ni lataja bo te 2-4 mies to pojda jak burza bez kolka. :!:

Awatar użytkownika
pigeon
Kontakt:

Post autor: pigeon » śr maja 10, 2006 12:27 am

no zgadzam sie z kupywaniem mlodkow, bo raczej jest pewne,ze nie uciekna, chociaz mlode golebie latwo przestraszyc, jastrzab,kot itp.

odnosnie uciekania to sam mialem pocztowego samca z Czech 03r, przyblakal sie, i przez kilka miesiecy latal i nawet nie chcial uciec, ale poszedl do innego hodowcy i ponoc dalej siedzi... :wink:
wg. mnie zalezy to od charakterku golebia, jak mu dobrze to widocznie nie ucieknie...

odnosnie tego co powiedzial Zbiter. to prawda w wiekszosci przypadkow hodowcy pocztowych nie sa mili dla innych hodowcow, ktorzy im chcieli ocalic golebie, oni raczej to odbieraja jako lapanie golebi.

dlatego warto sie zastanowic, bo jezeli taki golab pocztowy sie z lotow przyblaka to zostajac u Nas my mu ocalamy zycie, ale jezeli on wroci po czasie to raczej moze skoĂączyc tragicznie, bo po co hodowcy od golebi pocztowych golab ktory sie spoÂźnia...
pozdraiwam :wink:
....::::::::FoR WhOm ThE BeLl ToLs::::::::.....

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » śr maja 10, 2006 8:26 am

Koledzy w jakim swiecie Wy zyjecie???
Proponujecie koledze zeby kupowal takie golebie po 5 czy nawet taniej??
NIE MA TAKIEJ CENY ZA GOlEBIA POCZTOWEGO.!!!!!
ÂŚrednia cena od hodowcy to od 50zl do 70 zl u bardziej zaawansowanych hodowcow z super wynimami oszukanymi czy tez nie, waha sie od 150zl w zwyz. Naprawde nie baw sie w to no chyba ,ze chcesz tylko je puszczac do sasiedniej wsi czy tez miasta tak samemu wtedy cena 5zl za golebia na targu jest odpowiednia.
Jeszcze raz powtarzam to sport nie dla bogatych.... to sport dla bardzo bogatych..
:roll:

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » śr maja 10, 2006 1:22 pm

czyli co 2-4 mies to za stare golebie ????!!!!!!!
to w jakim wieku maja byc???
a co do tego ze oszukuja na tych lotach to moj kolega mowil ze mozna zdjac tipsa czy jak to sie nazywa i zrobic tak ze golab nie musi przyleciec a i tak bedzie pierwszy
bo chyba nikt tego nie kontroluje??

mala ankieta
ile dajecie procent na to ze golab w danym wieku zostanie w golebniku??
1mies
2mies
3mies
4mies
5mies
6mies
1rok
2lata
3lata
4lata

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » śr maja 10, 2006 2:48 pm

:!: :!: Flayer.. Pobaw sie w kotka i myszke w przedszkolu. A tak na marginesie to masz juz 10lat?
Ach dziecko zajmij sie lepiej nauka a nie golebiami .
:!: :!: :!:

flayer
Kontakt:

Post autor: flayer » śr maja 10, 2006 7:27 pm

ej stanley co ty do mnie tak wyskoczyles
nie zrozumialem o co wam chodzi bo np sasiad mi mowil ze obojetnie jakie mlyudki kupie oby takie co juz same jedza i lataja ale jeszcze na dach golebnika nie wyszly
a czytam "Mlode powinienes kupic ,piszczki,takie co jaszcze ni lataja bo te 2-4 mies to pojda jak burza bez kolka"
wiec sie kulturalnie pytam jakie szanse sa ze zakupiony golab w wieku ok 5mies po odchowaniu mlodych (w wieku ok 10 mies)[dopuki nie odhowa mlodych bedzie siedzial w golebniku] zostanie w moin golebniku(np. zostanie na 100% albo ucieknie na 50%)

a ty stanley zniechecasz mnie odrazu na starcie .Ja dopiero zaczynam hodowac golebie nie jestem doswiadczonym hodowca wiec nie bede jeszcze lotowac golebi i nie chce zaczynac od jakis mistrzow

stanley
Kontakt:

Post autor: stanley » czw maja 11, 2006 9:40 am

Posluchaj no. Wlasnie dlatego ,ze jestes poczatkujacym hodowca powinienes sluchac co pisza nieco starsi i doswiadczeni hodowcy..Jesli Cie zniechecam to , to co napisalem jest prawda!!!
Poza tym jesli zadajesz jakies pytania na ktore masz konkretne odpowiedzi to czego jeszcze w gownie rzeÂźbisz ..

Teraz mala ankieta..
Powiedz czemu ma Ci to sluzyc..musisz poznac golebie ..wogole hodowle , cos posluchac poczytac , doswiadczyc a nie ankieta kto ile daje ,ze zostanie?? Moze i 10letni zostac a miesieczny odleci to jest LOTERIA!!!
To jest temat morze!!!
Mysle ,ze informacje jakie sa zawarte w odpowiedziach zadanego przez Ciebie pytania , sa wystarczajace ,zeby podjac jakies kroki , decycje itd.
Naprawde to drogi sport...no chyba ,ze dla Ciebie nie ma to znaczenia , wtedy chyle czola i zycze powodzenia , ale sadzac po tym po ile chcesz kupowac golebie to tak nie jest.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ