ucieczka rodziców

Kamaj27
Kontakt:

ucieczka rodziców

Post autor: Kamaj27 » pt gru 24, 2010 8:02 pm

Witam. Koledzy mam takie pytanie.czy mieliście taki przypadek że para po kilku dniach chowania młodych UCIEKŁA.????????????Zostawiając tym same młode.

r.golebie
Kontakt:

Re: ucieczka rodziców

Post autor: r.golebie » ndz gru 26, 2010 9:19 am

Kamaj27 pisze:Witam. Koledzy mam takie pytanie.czy mieliście taki przypadek że para po kilku dniach chowania młodych UCIEKŁA.????????????Zostawiając tym same młode.
Raczej przypadkiem tego nie można nazwać. Ewidentnie coś musiało daną parę wystraszyć, do tego stopnia że porzuciła swoje młode i gołębnik. Przyczynę tego zachowania musisz odkryć sam.
...

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » ndz gru 26, 2010 10:17 am

Kamaj27 pisze:Witam. Koledzy mam takie pytanie.czy mieliście taki przypadek że para po kilku dniach chowania młodych UCIEKŁA.????????????Zostawiając tym same młode.
O jakich gołębiach mowa? Ptaki wcześniej były oblatane na danym terenie?
gg: 20619770

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 26, 2010 10:47 am

W przypadku nowo nabytych ptaków dorosłych, należących do ras skłonnych do ucieczek, np. pocztowych czy PDL zdarza się to często.Miałem przypadek, kiedy pocztowe ozdobne trzymane 2 lata w wolierze uciekały od młodych, gdy je wypuściłem.

Kamaj27
Kontakt:

Post autor: Kamaj27 » ndz gru 26, 2010 11:28 am

Witam.Były to staropolskie żółte i była to świeża para na nowym miejscu. a najlepsze jest to że sam odchowałem młode po nich i są to dwie młode samice ktore idą mi teraz w parę. a o samcu swojego gatunku nie chca słyszeć. co mam zrobić???Proszę tera o jakieś rady.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 26, 2010 12:01 pm

Staropolskie cechuje silne przywiązanie do swojego gołębnika, więc często uciekają. Bywały przypadki, że wracały z odległości ponad 100km. Nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi z tymi Twoimi samiczkami. Czy dobrały sie obie w parę? Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie sie jednej. Wtedy ta, którą zostawisz bez problemu sparzy sie z samcem. Jesli je zostawisz obydwie, to mogą odejść od samców i wrócić do siebie.

ODPOWIEDZ