czy łączył ktoś pawika z inną rasą ??

sadlak111
Kontakt:

czy łączył ktoś pawika z inną rasą ??

Post autor: sadlak111 » ndz sty 23, 2011 6:29 pm

Witam. Tak jak w temacie chciałbym się zapytać was czy łączyliście pawiki z inną rasą . I moje drugie pytanie, czy jest jakaś szansa, żeby młode po takich rodzicach rozkładały ogon jak pawiki. Wiem mógłbym kupić samice mojemu samcowi i by było ok. Ale chcę spróbować z inną rasą, kto wie może jakieś nowe pawiki wyjdą :D :D :lol:
Pozdrawiam. Kamil

edek3
Kontakt:

Re: czy łączył ktoś pawika z inną rasą ??

Post autor: edek3 » ndz sty 23, 2011 6:46 pm

Witam.
Odradzam Panu pawika nie można łączyć z inną rasą . Najlepiej będzie jak Pan dokupi samiczkę pawika.To nie taki wielki koszt.Pawik połączony z inną rasą to młode wyjdą nieciekawe nie ma najmniejszego sensu postępować w ten sposób. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » ndz sty 23, 2011 10:14 pm

Jako że z pawikami mam do czynienia już ponad 10 lat a oprócz nich hoduje jeszcze loczki turkoty i lahory czasami zdarzyło się ze coś się prze parzyło i wyszły dziwne mutacje. Z moich obserwacji tylko wtedy wyjdzie młody z marnym ogonem jak matką będzie samica pawika. Także nie polecam takich łączeń.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 24, 2011 9:30 am

Proponuję spojrzeć na to z innej strony. Wiemy,że dla pawika domieszka innej rasy jest niewskazana.Jednak dla innych ras stosuje się domieszki pawika. Niektóre rasy wschodnich figurowych (postawnych) krzyżowano z pawikami w celu uzyskania większej ilości i długości sterówek.Trzeba było jednak kilku lat pracy,by uzyskać właściwy kształt ogona.

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » pn sty 24, 2011 9:38 am

ale nie zawsze tez to dawało oczekiwany rezultat

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn sty 24, 2011 9:48 am

No pewnie. Kiedy robili to rosyjscy hodowcy (współtwórcy tych ras),wiedzieli jaki chcą osiagnąć cel ido tego uparcie i systematycznie dążyli.Jednak gdy z braku odpowiedniego materiału hodowlanego zaczęli mieszać kaczuny z pawikami nasi handlarze,efekty były rożne ,przeważnie marne.Jako pierwszy w Kaliszu sprowadziłem wschodnie rasy,potem część młodych odsprzedałem.Zaraz miejscowi handlarze zaczęli robić miksy z pawikami i sprzedawali jako rasowe rostowskie.Karola znasz (wszyscy w Kaliszu znają).On wtedy hodował pawiki i kupił ode mnie młode rostowskie. Za rok zawalił giełdę we Wrocławiu "kaczunami".

Awatar użytkownika
adi
Kontakt:

Post autor: adi » wt sty 25, 2011 7:19 pm

Nawet jakiś czas temu z nim o tym rozmawiałem wspominał że ty zapoczątkowałeś rostowskie w naszym regionie a on potem bardzo dużo tego sprzedał.

ODPOWIEDZ