mamki

BODEKS
Kontakt:

Re: mamki

Post autor: BODEKS » ndz lip 04, 2010 9:22 pm

Dzięki
pozdrawiam BODEKS

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Post autor: michu1530 » czw paź 14, 2010 12:42 pm

Mam Małe pytanie. Mam parę wywrotków mazurskich nie mogę się od nich dochować młodych :( jakie mamki by były najlepsze dla nich ?? :roll: Mam pocztowe na mamki dla perukarzy dobrze chowają lecz gdy podłożyłem wywrotka to nie wychowały żadnego młodego :cry: .
Z góry Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Artur.S

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw paź 14, 2010 1:46 pm

Na temat mamek napisano już chyba wszystko, wystarczy poszukać. Podstawy postaram się powtórzyć. Rasa nie ma ŻADNEGO ZNACZENIA, o ile oczywiście nie przesadzisz z dysproporcjami. Kingom nie podajemy krótkodziobych młodych. Pasują więc wszystkie niemal rasy lotnych średniodziobych. PODSTAWOWYM KRYTERIUM JEST ZDOLNOŚĆ MAMKOWANIA. Więc jeśli karmią, to OK, jeśli nie, to do kasacji. Wiele mamek PRZESTAJE karmić krótkodziobe, gdy mają możliwość wykarmić własne młode lub inne średnio, czy długodziobe. Więc nie dopuszczamy do własnych lęgów, ostatecznie jeden lęg na koniec sezonu.Czasami dobra para mamek po kilku sezonach z nieznanych przyczyn przestaje karmić. Wtedy nieraz pomaga zmiana partnera, jednak nie zawsze. To wszystko. Do reszty , czyli do dobrych mamek musisz dojść sam, metodą prób i błędów. jeszcze jedno. NIKT,ZA ŻADNE SKARBY DOBRYCH MAMEK NIE SPRZEDA.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » czw paź 14, 2010 2:03 pm

ja sprzedam za dwukrotną cenę dobrego Motyla Warszawskiego :D zapraszam chętnych :lol:

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw paź 14, 2010 9:00 pm

Według mnie najlepszymi mamkami dla średnio i długo dziobych gołębi są pocztowe bardzo dobrze siedzą na jajkach i są bardzo opiekuńcze! A na krótkodziobych nie za bardzo się znam :)
W.K

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » pt paź 15, 2010 9:59 pm

mamki to nie jest tak prosty temat, najlepsze są mieszance llub ptaki słabo pokrojowe z gołębi ras długodziobych
można też trafić na dobrze karmiące gołębie nietypowych ras dla tej roli, u mnie świetnie spisują się grzywacze, budapeszty i "tiplery" (ale dopiero po kilku latach udało mi się skompletować dobrze karmiące gołębie)

jack
Kontakt:

Post autor: jack » sob paź 16, 2010 7:41 pm

To prawda mamki to temat trudny. Było już o tym sporo na tym forum ale parę słów dorzucę.
Ja do krótkodziobów mam w większości sroki krakowskie, które nie wszystkie się widzą w tej roli a w tym roku sporo par zawiodło w czasie upałów latem. Mam też fajfry, które po selekcji też dobrze pełnią rolę mamki z tym, że wczesną wiosną potrafią zaziębić młode, u srok tego nie ma, długo ogrzewają swoje młódki. Dobrze spisują się pary mieszane : sroka + pocztowy, fajfer +pocztowy itp. . Ale póki co mistrzami w mamkowaniu u mnie jest para gnieździaków pochodząca od samicy brneńskiej i samca szpaka.

ODPOWIEDZ