Płeć u gołębia.

Adriano1549
Kontakt:

Płeć u gołębia.

Post autor: Adriano1549 » sob maja 08, 2010 11:22 am

Witam.
Może to jest głupie pytanie ale chciałem zapytać jak odróżnić u gołębi samca od samicy???

beryy
Kontakt:

Re: Płeć u gołębia.

Post autor: beryy » sob maja 08, 2010 12:09 pm

w niektórych rasach samiec i samica różnia sie kolorem a u reszty trzeba patrzec na zachowanie

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz maja 09, 2010 12:37 am

Może to jest głupia odpowiedź ale jak będzie żarła to samica , a jak żarł to samiec :lol:

adamking
Kontakt:

Post autor: adamking » ndz maja 09, 2010 11:04 am

Gorzej jak nie będą ŻARŁY :?
ADAMKING

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Post autor: Antek » wt lut 28, 2012 7:17 pm

Wszystko zależy od tego gdzie są znoszone jajka. Jeżeli do gniazda wtedy jest samica, a jak po drabinie to samiec.

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Post autor: Antek » wt lut 28, 2012 7:22 pm

Mam jeszcze inną metodę. W gołebniku stawiam dwa poidła, jedno z wodą drugie z piwem. Te gołębie które piją wodę to przeważnie samice, a ten co pije piwo to samiec.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » wt lut 28, 2012 7:38 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mbudniewicz.pl.tl

Patre
Kontakt:

Post autor: Patre » wt lut 28, 2012 9:07 pm

Spoko metoda z tym piwem;) ale z samcami można nie trafić bo jak któregoś będzie suszyło to może na wodę iść :D a teraz na poważnie:) słyszałem kiedyś o takiej metodzie, że łapie się gołębia za dziób ręką podobno samce się wyrywają znacznie częściej niż samice:) sam nie próbowałem tego robić więc nie wiem:)

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt lut 28, 2012 10:34 pm

Raczej lipna metoda bo jedna samica może być spokojna a inna nerwowa, z kobietami tak samo :roll: nie wszystkie są spokojne :). Czytałem kilka metod sprawdzania płci ale nie za dobrze wszystkie pamiętam. Pewne jest, że samice mają węższe czoło i dziób, mniejsze nosówki, zazwyczaj są mniejsze od samców. Gdy dwa młode są w gnieździe to ten mniejszy to zazwyczaj samiczka, chociaż zdarzają się wyjątki. Przy gołębich pocztowych w barwie płowej, czerwonej gdy ptak ma ciemne (czarne,szare) przebarwienia (plamy) np. na lotkach, w ogonie (teoretycznie mogą występować na całym ciele) to wtedy na pewno mamy do czynienia z samcem. Nie wiem jak jest u innych ras ale u garłaczy w barwie płowej przebarwienia (plamy) te nie występują. Wszystko zależy od rasy.
Pozdr.
W.K

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » wt lut 28, 2012 11:39 pm

Patre pisze: Pewne jest, że samice mają węższe czoło i dziób, mniejsze nosówki, zazwyczaj są mniejsze od samców. Gdy dwa młode są w gnieździe to ten mniejszy to zazwyczaj samiczka,
:lol: :lol: :lol:

Jak masz pisać głupoty to lepiej daruj sobie ( WIELKI HODOWCO )
Może też ci brat o tym powiedział. :?:

Patre
Kontakt:

Post autor: Patre » śr lut 29, 2012 7:26 am

Skąd wiesz, że lipna jak nie sprawdzałeś:D grunt to hejtować nie??:D a o tych ,,Twoich'' metodach to słyszałem oprócz tej z kolorami bo to raczej naciągane no chyba, że ja się nie znam;) czego nie wykluczam:) a dygresja do bab całkiem udana;)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 29, 2012 9:42 am

Darecki , to co Waldek ( Garłacze:) ) napisał, to prawda, jednak stosuje się to u gołębi pocztowych, nie u ozdobnych. To stara metoda rozpoznawania płci u pocztowych stosowana głównie przez śląskich hodowców. Było to opisywane w starej literaturze gołębiarskiej ( m.in. przez Szumana - "Gołębie" 1958). Sposób z pociąganiem za dziób także, z tym, ze dotyczy to młódków w gnieździe, takich jeszcze w kolcach.

Patre
Kontakt:

Post autor: Patre » śr lut 29, 2012 10:14 am

No czyli połowicznie miałem rację;)

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lut 29, 2012 7:01 pm

Faktycznie pisałem to myśląc o pocztowych a forum jest o rasowych więc przepraszam, u garłaczy górnośląskich też się to sprawdza. Metoda z kolorami (płowy) jest pewna ale tak jak pisałem działa chyba tylko u pocztowych.
Najwidoczniej Darecki (wielki sroczkarzu :twisted: ) czekałeś tylko żeby móc mi coś takiego napisać :)
Coś Ci się pomyliło w cytowaniu bo to nie Patre napisał...
Co w tym jest takiego głupiego może rozwiniesz swoją myśl ?
Jeśli masz coś do mnie to pisz na pw bo po co zaśmiecać forum, ale najwidoczniej to lubisz...
W.K

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr lut 29, 2012 8:33 pm

Napisałeś .....Jeśli w gnieżdzie są dwa młode to większy jest samcem ,mniejszy samiczką Jasne myślenie :D
Na chłopski rozum płeć żeńska jest zazwyczaj słabsza no to niech będzie ta mniejsza....Przecież mogę się mylić tylko w 50% ,ale w 50% mogę mieć rację :lol:
Powiedz mi jak rozpoznasz płeć jeśli w gnieżdzie wykluje się jedno młode :?:
Widzę ,że sporo czytasz.
Ja też kiedyś przeczytałem o metodzie małego palca .....ale nie piszę o tym bo to głupota..

Chcesz wiedzieć czy coś do ciebie mam. :?:
Nie znam cię ,ale denerwuje mnie to ,że chcesz ( mimo młodego wieku ) ,zaistnieć na wszystkich liniach .
Doradzasz ,pouczasz ,cytujesz trudne wyrazy związane z chorobami ptaków ( których sam do końca nie rozumiesz ).
Nie piszesz MOIM ZDANIEM tylko PAMIĘTAJCIE ABYYYYYYYYYYYYYYY.
Może dla tego nie przepadam za tobą ,ale nie mówię ,że mam coś do ciebie.
Napisałem WIELKI HODOWCO ,to chyba komplement.
Ty szyderczo nazwałeś mnie sroczkarzem . :D :wink:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lut 29, 2012 8:54 pm

No nie wiem czy tak w 50% ponieważ sprawdza się to bardzo często, w moim przypadku nawet ok. 90% akurat o tym nigdzie nie czytałem :). Jeśli jest jedno młode to nie sprawdzam, chyba jest to logiczne...
Jeśli coś wiem to dlaczego miałbym o tym nie napisać ? Skąd wiesz, że nie do końca rozumiem ?
Użyłem zwrotu "pamiętajcie aby" bo akurat pasował mi do zdania a to co napisałem to prawda więc zwrot był adekwatny.
Zapomniałeś chyba, że napisałeś ten zwrot (wielki hodowco) ironicznie... więc trudno by było potraktować go jako komplement. Mój odzew był nie na miejscu, nie potrzebnie tak się zirytowałem, przepraszam.
W.K

Patre
Kontakt:

Post autor: Patre » śr lut 29, 2012 8:57 pm

Czyli obiektywnie trzeba stwierdzić, że nie ma jednej 100% metody która zawsze się sprawdza:) są takie, które dają trochę więcej pewności niż 50 na 50 ale na tym się kończy:) trzeba mieć szczęście albo 6 zmysł:)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr lut 29, 2012 9:35 pm

Wystarczy sprawdzić w ok.8-14 dnia po wykluciu :wink: :D

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » śr lut 29, 2012 10:51 pm

Metoda małego palca jes zaje....a,przewarznie stosują ją szpece od łapciuchów :mrgreen: :wink: 8)
mbudniewicz.pl.tl

Patre
Kontakt:

Post autor: Patre » pt mar 02, 2012 7:15 am

A o co chodzi z tą metodą małego palca?? Bo w moje strony takie techniki nie dotarły:D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn mar 05, 2012 10:01 am

palec w tyłek wsadzasz jak się mieści połowa to samiec jak cały to samica.

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » pn mar 05, 2012 10:32 am

WITAM. KOLEGA LEWAP125 ma racje 8-14 dzień już wtedy jest wiadomo czy samiec czy samica i w gniezdzie moze byc jeden młody .Ja samiczki zakładam obrączke na lewą noge a samczykom na prawom.

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pn mar 05, 2012 2:15 pm

major1233 pisze:... samiczki zakładam obrączke na lewą noge a samczykom na prawom.
Kolego major, bądź konsekwentny albo na lewą i na prawą albo na prawom i na lewom. :mrgreen:
Dirko

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » pn mar 05, 2012 3:06 pm

z moich obserwacji samica jest spokojniejsza i zwykle jak jest samotna to siedzi w miejscu a samiec jest bardziej enegiczny ma dumną postawe grucha .

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pn mar 05, 2012 6:05 pm

Patre pisze:A o co chodzi z tą metodą małego palca?? Bo w moje strony takie techniki nie dotarły:D
Odchylasz środkowy palec,jeśli dwa zewnętrzne są równe to samica.Jeśli jeden jest krótszy to samiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: .Tak szpece od łapciuchów robią :wink:
mbudniewicz.pl.tl

ODPOWIEDZ