Jajka

Mrówek
Kontakt:

Jajka

Post autor: Mrówek » śr kwie 25, 2012 10:04 pm

Witam panowie pomóżcie mam gołebie od paru ładnych lat i mi sie jeszcze sie nigdy nie zdarzyło zeby w jednym gnieżdzie było po 3 jajka wszystkie gołebie sa w parach i maja swoje półki

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Jajka

Post autor: darecki » czw kwie 26, 2012 7:40 am

Mrówek pisze:wszystkie gołebie sa w parach i maja swoje półki
AAAAAA czy wszystkie inne mają swoje jajka :?: :?:
Opisywałem kiedyś na forum ,że miałem taki przypadek.
Tylko że u mnie, wszystkie pary miały po dwa jajka ,a ta jedna trzy ( trzecie jajko było najmniejsze i bez żółtka ) :D

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » czw kwie 26, 2012 9:57 am

A po jakim czasie pojawiło się trzecie jajko?

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » pt kwie 27, 2012 7:36 am

Może samcowi wyleciało :lol:

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt kwie 27, 2012 12:14 pm

Czy komuś zdarzyło się ,że samica drugie jajko zniosła tydzień po pierwszym :?:

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pt kwie 27, 2012 1:59 pm

U mnie samica Damasceńska zniosła jedno, po 2 dniach nie było drugiego, sprawdzam, a ona ma je wewnątrz, ale kuper mocno wystawał i były wyczuwalne 2 jajka jedno znalazłem wielkie niekształtne, a to "3" jest wyczuwalne nadal, już jakieś 2 tygodnie i ani nie zniosła, ani nie zdechła

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » pt kwie 27, 2012 2:15 pm

U mojej jednej pary pocztowych zdarzyło się kiedyś, że wysiadywały 2 jajka i jakieś 2 tygodnie po zniesieniu drugiego samica dołożyła trzecie... U Mrówka pewnie jakaś inna samica zniosła jajo w gnieździe tej pary. Gody i budowa gniazda do czasu zniesienia pierwszego jaja to czas 8 do 10 dni.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt kwie 27, 2012 9:56 pm

Ja u garłacza miałem tak, pierwsze jajko zniesła takie wielkie, myślałem że młody garłacz będzie wielkości dorosłego koguta, niestety jajko było czyste, drugie jajko było już normalnych rozmiarów ale zalęgnięte.

karas
Kontakt:

Post autor: karas » ndz lip 01, 2012 9:35 am

Witam Panowie! Mam parę gołębi gdzie samica zniosła wczoraj drugie jajko. Mam też drugą parę gdzie samica zniesie dziś pierwsze jajko i chciałbym od tej pierwszej pary podłożyć jajka pod tą drugą parę-wykorzystać je jako mamki a ta pierwsza para niech znowu zniesie jajka. Moje pytanie jest takie:czy terminowo będzie pasowało z młodymi czy cztery dni od złożenia jajek między pierwszą parą a drugą to nie za duża różnica???
Z góry dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam!!!

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » ndz lip 01, 2012 10:50 am

Witam . Dla pewności zabierz te pierwsze jajka i włóż w zboże i raz na dzień obróć. jak ta druga para zniesie obydwa jajka to w ten czas przełóż.Druga para jeszcze nie zniosła i czas może się przedłużyć.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » ndz lip 01, 2012 7:48 pm

Witam. Terminowo w tą stronę może być nawet tydzień różnicy. Gorzej by było gdybyś chciał podłożyć jaja od tej drugiej pary pod pierwszą - wtedy mogłyby opuścić jaja przed wylęgnięciem. I pod żadnym pozorem nie rób tego co napisał Edward. Nie można zabrać gołębiom jaj które już wysiadują i wsadzić w pszenicę! o ile w przypadku tego drugiego jajka (jeśli nie wysiadywały go zbyt długo) nie było by konsekwencji to pierwsze na 100% w ten sposób zaziębisz.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » ndz lip 01, 2012 9:26 pm

Jak wczoraj zniosła drugie jajko to jajka są nie za śiedziane jeszcze.Pierwszego jajka gołąb specjalnie nie za siaduje siedzi nie siedzi . Przy prawidłlowym lęgu jest tylko kilka godzin różnicy przy wykluciu. Druga para jeszcze nie zniosła nawet pierwszego suma sumarą może z lekka przeciągnąć .Licząc wysiadywanie jajek u gołębi z zasady reguła mówi 2 dni różnicy .Z doświadczeń wiadomo, że po 14 dniach wylęgania jaj młódki przeniesione pod samicę są skazane na śmierć głodową.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » wt lip 03, 2012 7:18 pm

Tak Edwardzie, zgadza się, że pierwsze jajko wysiadują słabiej. Mam mamki i kilka razy na początku naciąłem się z takim podkładaniem i już tego nie robię. Co do drugiego jaja to się zgadzam. Mamki wytwarzają mleczko od 11 dnia wysiadywania, więc obstaję za tygodniem różnicy i moje doświadczenie pokazało, że może być nawet tyle dni. Pozdro

ODPOWIEDZ