Nezalęganie jajek - problem

Cezar
Kontakt:

Nezalęganie jajek - problem

Post autor: Cezar » pt cze 29, 2012 7:31 pm

Witam wszystkich mam pewien problem z gołebiami w tym roku prawie kazde jajka są niezalężone i nie wiem co może być tego przyczyną w tamtym roku było wszystko w porzadku a w tym trafiaja się raz na kilka zniesień i to z dwóch jajek często jest tylko jedno zalężone. Mam gołebnik z wolierą i jest w nim 7 par gołębi przeważnie rostowskie jednokolorowe, dwie pary w tym roku jeszcze nie miały jajek zalężonych z tego co zauważyłem to samce nie chcą się parzyć z samicami, samiczki plackiem klada sie przed nimi a samce ich dziobią i gonią na jajka reszta gołebi też w kratkę zalęga jajka. Co może być przyczyną??? Byłem u znajomego hodowcy i mowił mi że u niego i jego kolegi jest to samo, mówił że to może byc pogoda raz cieplo raz zimno ale dokładnie nie mogł określić co moze byc przyczyną... Macie może u siebie taki problem???
Ps. Może ktoś chowa rostowskie czarne i ma dobrej klasy samczyka bedę zainteresowany.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Re: Nezalęganie jajek - problem

Post autor: Marekjot » sob cze 30, 2012 1:11 pm

Kolego temat kilka razy był poruszany na forum. Choroby, zbyt duży tłok, wiek gołębi, zbyt mały gołębnik, rasa gołębia-niektóre są bardziej podatne... Użyj wyszukiwarki na forum i będziesz wiedział wszystko na ten temat. No prawie wszystko :)

ODPOWIEDZ